$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

גל ההנפקות נמשך: פליימדיה תנסה לגייס 30–40 מיליון שקל בבורסת ת"א

חברת הסטארט־אפ שמפתחת תוכנות לצפייה בסרטונים ברשת, צפויה לצאת להנפקה בתל אביב לפי שווי של 200 מיליון שקל. ההנפקה מגיעה לאחר שהחברה חווה השנה קפיצת מדרגה משמעותית - הכנסות צפויות של 10 מיליון דולר

גולן חזני 07:4708.10.13

אחרי ההנפקה המוצלחת של סומוטו מתקרבת חברת היי־טק נוספת להנפקה בבורסה בתל אביב. "לכלכליסט" נודע כי הסטארט־אפ פליימדיה (PLYmedia) צפוי לצאת להנפקה בשבועות הקרובים לפי שווי מבוקש של כ־200 מיליון שקל. החברה תנסה לגייס 30–40 מיליון שקל.

 

פליימדיה מפתחת פלטפורמת תוכנה

לצפייה אינטראקטיבית בסרטוני וידיאו ברשת. החברה עושה שימוש בטכנולוגיה של שכבות שקופות, כשעל הסרטונים מולבשות שכבות מידע, המאפשרות לקבל מידע על אלמנטים מסוימים בסרטון על פי דרישת הצופה, דוגמת שחקנים או מקומות. עד כה נעשה שימוש בטכנולוגיה כזו בעיקר בתחום הפרסום.

 

פליימדיה, שהוקמה ב־2006, מעסיקה כ־25 עובדים. החברה הוקמה על ידי קבוצת יזמים: בן אנוש, יובל קליין, מיקי דותן, דיוויד מרקוביץ' ויוני סילברברג. אנוש, המשמש גם בתפקיד המנכ"ל, היה בעבר מנהל פיתוח עסקי ואסטרטגי בחברת מטרולייט, העוסקת בתחום היעילות האנרגטית. אבישי רביב הוא נשיא החברה, ובעבר היה מנכ"ל אורון אונליין. החברה פועלת מתל אביב עם שלוחה בפאלו אלטו, קליפורניה.

 

ב־2009 דורגה פליימדיה ברשימת 100 חברות ההייטק המבטיחות באירופה. היא גייסה 8.5 מיליון דולר בשני סבבי גיוס, מאלרון הבורסאית שבשליטת אי.די.בי המחזיקה ב־27% מהמניות וב־21% בדילול מלא, ומקרן ההון סיכון גריילוק קפיטל. הגיוס האחרון נעשה ב־2006. בספרי אלרון רשומה החברה בשווי אפס, כלומר ההשקעה בה נמחקה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי השנה מהווה את קפיצת המדרגה של החברה מבחינת הכנסות, שצפויות להגיע ל־10 מיליון דולר לעומת 4 מיליון דולר ב־2012. ביולי האחרון גייסה חברת ההיי־טק הישראלית סומוטו 21 מיליון שקל בהנפקת מניות ראשונה (IPO), לפי שווי של כ־135 מיליון שקל אחרי הכסף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x