$
בורסת ת"א

אספן גרופ תשקיע 55.5 מיליון שקל במתקני אנרגיה סולארית

ההכנסה השנתית הצפויה מהמתקנים הינה כ-10 מיליון שקל המהווים כ-18% תשואה על ההשקעה

ערן סוקול 19:3207.10.13

אספן גרופ מרחיבה את פעילותה בתחום האנרגיה הסולארית, החברה דיווחה היום (ב') כי חתמה על הסכם לרכישת 100% ממניות חברת מילגם סולאר המחזיקה ב-92 מערכות סולאריות, תמורת כ-55.5 מיליון שקל. 

ההכנסה השנתית הצפויה מהמתקנים הינה כ-10 מיליון שקל המהווים כ-18% תשואה על ההשקעה. החברה צופה מהמתקנים בשנה הקרובה רווח תפעולי תזרימי (NOI) של כ-6.5 מיליון שקל ותזרים חופשי של כ-2.8 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית אספן גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במסגרת העיסקה הנוכחית, קיבלה אספן גרופ הסכמה עקרונית ממוסד בנקאי לקבלת מימון בסך של כ-46 מיליון שקל הכולל את החוב הקיים של מילגם סולאר, המסתכם בכ-26 מיליון שקל, כאשר ההלוואה לאספן תינתן לתקופה של כ-17 שנה. לאחר קבלת המימון הנוסף צפויה החברה להשקיע לצורך ביצוע הרכישה הנ"ל הון עצמי של כ-9 מיליון שקל.

 

ההספק הכולל של המתקנים שבידי מילגם סולאר הינו כ-4,300 קילו ואט, והם מותקנים על גבי מבנים מוניציפליים ב-15 רשויות מקומיות בישראל. לאחר העיסקה, תחזיק אספן גרופ בלמעלה מ-100 מתקנים סולאריים בישראל ובזכויות בחווה סולארית בת 1 מגה ואט באיטליה.

 

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ

 

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, אמר כי "תחום האנרגיה הסולארית הינו אחד התחומים הנהנים משיעורי צמיחה גבוהים במיוחד, ונמנה עם מנועי הצמיחה של אספן. הענף הסולארי מתאפיין בתזרימי מזומנים יציבים לטווח ארוך, ובהשקעה המניבה תשואות גבוהות יחסית, ואנו מעוניינים להמשיך ולהתפתח בו. לאחר השלמת העיסקה, תיווצר באספן פעילות משמעותית בתחום הסולארי".

 

אספן גרופ סיימה את הרבעון השני של השנה עם הכנסות של כ-30 מיליון שקל גידול של 4.2% לעומת 28.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ועם רווח גולמי של 24.3 מיליון שקל, גידול של כ-3.6% לעומת רווח גולמי של 23.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

הרווח הנקי לרבעון עמד על כ-12 מיליון שקל, זאת לעומת רווח נקי של כ-4.6 מיליון שקל ברבעון המקביל, אולם עיקר הגידול ברווח נבע מהכנסה של כ-14 מיליון שקל שקיבלה החברה מחברת הביטוח בגין נזקי שריפה שהתרחשה באפריל.

 

אספן גרופ עוסקת ברכישה, השכרה וניהול נדל"ן מניב וכן בהקמה ורכישה של חוות סולאריות. החברה בעלת שווי שוק של כ-260 מיליון שקל, כ-28% ממניות החברה מוחזקות על ידי הציבור. במהלך 12 החודשים האחרונים זינקה מניית החברה ביותר מ-50%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x