שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל בירידות קלות

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.2%. מחזור המסחר בספטמבר - הגבוה מזה שנתיים. כן פייט זינקה ב-8.3% לאחר שאתמול קפצה ב-27%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.4 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:3102.10.13
המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (ד') בירידות קלות, זאת בהתאם למגמה השלילית בפתיחה בוול סטריט והירידות הנרשמות במרבית בורסות אירופה. מחזור המסחר הסתכם ב-1.4 מליארד שקל. לפי הבורסה, מחזור המסחר בספטמבר הוא הגבוה ביותר מזה שנתיים - עמד על 1.3 מיליארד שקל ביום.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

ביממה הראשונה מאז ראשית ההשבתה הפדרלית בארה"ב, הגיבו מרבית השווקים בעולם בעליות. אנליסטים בארה"ב אמרו אתמול כי המשבר תומחר במידה רבה כבר בימים שקדמו להשבתה. "בשוק ההון מקובל שהבורסות יורדות על בסיס ציפיות רעות ועולות כשהציפיות מתממשות", אמר אתמול ארז צדוק מקרנות אביב.

 

"כל עוד ההשבתה לא תתארך באופן משמעותי רוב הנזקים הם קצרי טווח וברי תיקון ולא ישאירו חותם משמעותי על צמיחת המשק האמריקאי", נאמר בסקירת המקרו של הראל פינסים. יוסי פריימן מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות הסכים כי בשווקים הפיננסיים לא מעניקים משמעות ארוכת טווח למשבר התקציבי "ההערכה כי בהיעדר פרסום נתונים כלכליים בשל השבתת המשרדים הפדרלים לא צפוי להתפרסם נתון שיש בו כדי להביא לשינוי משמעותי בתשואות האג"ח הדולרי", הוסיף פריימן.

 

בזירת שער החליפין, הדולר רושם היום עלייה קלה מול השקל, ואתמול החליט בנק ישראל להתערב במסחר ולרכוש 100 מיליון דולר בניסיון לעצור את התחזקות המטבע הישראלי.

מחלקת המחקר והאסטרטגיה של אקסלנס בראשותו של יניב חברון, מעריכה כי ירידה עונתית במחירי השכירויות, לצד ירידה במחירי הדלקים, תוביל למדד אפסי בחודש אוקטובר ולירידה של 0.1% באינפלציה בנובמבר. עם זאת, בהמשך השנה הם צופים האצה מחודשת במחירי השכירות.

 

עוד קודם לכן, מדד ספטמבר צפוי להערכת אקסלנס לעלות ב-0.2%, כשהגורמים העיקריים לכך יהיו עלייה במחירי המזון, הפירות והירקות, עלייה במחירי השכירויות ובמחירי הדלקים. אולם בחודש שלאחר מכן, אוקטובר, נראה מגמה הפוכה של ירידה במחירי הדלקים וירידה עונתית במחירי השכירויות, אם כי באקסלנס מציינים שירידה זו תהיה מתונה בהשוואה לשנים קודמות, על רקע עליית מחירי הדיור.

 

באירופה הבנק המרכזי החליט להותיר את הריבית ללא שינוי על רמה של 0.5%.

  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

שוק האג"ח

מעלות מעניקה דירוג A באופק יציב לתעבורה אחזקות, ומציינת כי היא צופה שהחברה שבשליטת אברהם לבנת ומלט תמשיך לשמור על איזון בין רמת ההשקעה המתוכננת לבין תזרים המזומנים הצפוי. "אנו מעריכים שהחברה תשמור על יחסים פיננסיים העולים בקנה אחד עם רמת הדירוג הנוכחית וכי החברה תמשיך בקיום מדיניות דיבידנד שמרנית", מציינת חברת הדירוג.

 

מעלות מעניקה דירוג A באופק יציב לאזורים, ומציינת כי הביצועים התפעוליים של החברה נותרו יציבים, "להערכתנו, החברה תמשיך לפעול לשיפור מבנה ההון, אנו רואים בחיוב את האסטרטגיה של החברה, שמתבססת על מיקוד הפעילות בסקטור הייזום למגורים בישראל. פעילות הליבה של החברה הינה יציבה ונהנית ממעמד עסקי מוביל וממוניטין גבוה בקרב קוני הדירות", נאמר בהודעת חברת הדירוג.

 

מעלות מעניקה דירוג A באופק חיובי לאג"ח שיונפק על ידי כלכלית ירושלים, בהיקף של עד 150 מיליון שקל. תמורת ההנפקה (בהרחבת סדרה או באמצעות סדרה חדשה) תשמש את החברה למיחזור חוב ולצרכים שוטפים.

 

אנלייט אנרגיה מקבוצת יורוקום שבשליטת שאול אלוביץ קיבלה ממידרוג דירוג Aa3 לחוב שניתן לפרויקט חלוציות שבנגב המערבי, בהיקף של 400 מיליון שקל. החוב גויס על ידי החברה במהלך 2013, לצורך מימון ההקפמה וההפעלה של הפרויקט.

 

מניות במרכז

אבי ברגמן צפוי לעזוב בחודשים הקרובים את תפקיד מנכ"ל נייס. ל"כלכליסט" נודע כי גורמים בדירקטוריון נייס החלו כבר בניסיונות לאתר למנכ"ל מחליף עתידי, בהסכמה של ברגמן. המהלך צפוי להתבצע עד סוף השנה או בתחילת השנה הבאה.

 

כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק וניהולו של אבי פישר דחתה ברגע האחרון את ההצבעה של בעלי המניות לאישור מחיקתה מן המסחר. זאת לאחר שמבדיקה שביצעה החברה בקרב הגופים המוסדיים המחזיקים במניה עולה שאין בידיה את הרוב הדרוש כדי לאשר את המחיקה.

מה דעתך על מניית כלכלית ירושלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קרדן אן.וי. מתקדמת להסדר חוב. הנציגות הלא פורמלית של החברה דרשה בפגישה שנערכה אתמול עם המנכ"ל שוקי אורן ונציג הבעלים אלון וולקן, להכניס משקיף מטעם המחזיקים לדירקטוריון החברה. החברה טרם השיבה לבקשה והיא שוקלת אותה. היום דיווחה החברה כי היא נמצאת בתהליך למכירה אפשרית של החזקותיה ב- GTC פולין למשקיע אסטרטגי.

 

אורי פז, היום מנכ"ל בנק ירושלים, הוא המועמד המוביל להחליף את ראובן שפיגל כמנכ"ל בנק דיסקונט- כך נודע ל"כלכליסט". פז מכהן בתפקיד מנכ"ל בנק ירושלים מאז אפריל 2010, כאשר קודם לכן כיהן בתפקידי ניהול בכירים בבנק הפועלים. בתפקידו האחרון בבנק הפועלים הוא ניהל את חטיבת הבנקאות הקמעונאית בבנק. 

 

כן פייט ביופרמהממשיכה לרכז עניין גם היום לאחר שבנק ההשקעות האמריקאי ROTH capital החל בסיקור המנייה והעניק לה המלצת "קנייה" במחיר יעד של 15 דולר. בנק ההשקעות מעריך כי תוצאות הניסוי Phase IIb בדלקת מפרקים יהיו חיוביות ויהוו נקודת מפנה פוטנציאלית בשוק ההון האמריקאי וינסכו ביטחון בתרופה ובפלטפורמה של כלל מוצרי כן פייט הנמצאים בניסויים קליניים בשלבים מתקדמים.

 

מזור רובוטיקה העוסקת בפיתוח,ייצור ושיווק מיכשור רפואי לניתוחים, דיווחה כי בית חולים בפלורידה רכש מערכת RENAISSANCE של החברה. בסוף השבוע האחרון התרחשה רעידת אדמה בתעשיית הרובוטים הרפואיים, כש סטרייקר, הנסחרת לפי שווי של כ-26 מיליארד דולר, רכשה את החברה המתחרה של מזור רובוטיקה בתחום הרובוטים לחדרי ניתוח, מקו (mako surgical), בתמורה ל-1.65 מיליארד דולר. כעת גוברות ההערכות כי הסבירות למכירה קרובה של מזור עולה מאד. 

 

שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI שירותי בורסה מוציא היום סקירה חיובית של מליסרון: "השילוב של פורטפוליו הנכסים האיכותי של מליסרון, היתרון לגודל והניסיון בהשבחה וניהול נכסים ביחד עם היכולת לגייס כסף זול מפצה על שיעור המינוף הגבוה ומאפשר לחברה להניב למשקיעים את התשואה על ההון הגבוה ביותר מכל חברות הנדל"ן המניב בארץ. בסביבת הריבית הנוכחית ובבחינת האלטרנטיבות בשוק אנו רואים במליסרון השקעה אשר מספקת תשואה גבוהה ביחס לסיכון ולכן אנחנו ממליצים לרכוש את המניה ומציבים לה מחיר יעד משוקלל של 103 ש''ח המשקף פוטנציאל אפסייד של 11%", נאמר בסקירה.

 

אלוט תקשורת הודיעה היום כי ברבעון השלישי של 2013 קיבלה הזמנה חדשה בהיקף של כמה מיליוני דולרים לפתרון Allot Service Gateway. ההזמנה התקבלה מספק אמריקני של שירותי מחשוב ענן בעל פעילות רב-לאומית. הפתרון יוטמע במספר מרכזי נתונים ברחבי העולם.

  

טבע השיקה השבוע את הגרסה הגנרית בארה"ב של טבליות Zemplar. טבע היתה החברה הראשונה לתקוף את הפטנט על התרופה (first to file) ועל כן המוצר שלה זכאי ל-180 ימי בלעדיות. טבליות Zemplar הן גרסה פעילה של ויטמין D המשמשות לטיפול ומניעה של hyperparathyroidism - רמות מוגברות של הורמון יותרת התריס, בקרב מטופלים עם שלב 3 או 4 של מחלת כליות כרונית ושלב 5 בקרב מטופלים בדיאליזה. Zemplar משווקת ע"י AbbVie, ולתרופה נרשמו מכירות שנתיות בארה"ב של 115 מיליון דולר. בנוסף, החברה דיווחה כי תבצע ניסוי קליני להתוויה נוספת של הליקווינימוד לטיפול בפגיעה ברקמת המוח הנובעת ממקרה חמור של מחלת הטרשת הנפוצה. בדיקת MRI הראתה כי שימוש חד-יומי בתרופה עוזר להפחתת התנוונות תאי העצב במערכת העצבים המרכזית בחולים.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x