שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המוסדיים נוטים לתמוך במחיקתה של כת"ש מהמסחר

אלטשולר שחם, מגדל ומיטב דש צפויים לתמוך בהצבעה שתיערך מחר בנוגע למחיקת כלל תעשיות מהמסחר, בניגוד להמלצת חברת הייעוץ אנטרופי. לפי ההערכות, כלל ביטוח ומנורה יתמכו גם הן וכך יושג הרוב הדרוש לאישור עסקת המיזוג

רחלי בינדמן 08:4530.09.13

חלק מהגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים במניית כלל תעשיות צפויים לתמוך במחיקתה מן המסחר בניגוד להמלצת חברת הייעוץ אנטרופי שעמה הם פועלים. ההצבעה תתקיים מחר ונדרש בה רוב של בעלי מניות המיעוט המורכבים בעיקר מהמוסדיים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי לצד בית ההשקעות אלטשולר שחם, המחזיק הגדול במניה בקרב המוסדיים, גם חברת הביטוח מגדל המחזיקה ב־2.9% מהחברה וגם בית ההשקעות מיטב דש המחזיק ב־1.2% צפויים לתמוך במחיקה בהתאם למחיר המוצע, וזאת בניגוד להמלצת חברת הייעוץ שעמה הם עובדים. גוף גדול נוסף המחזיק במניה – קרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים שבניהול יואב בן אור – טרם קיבל החלטה וממתין למידע נוסף מהחברה שטוענת לטעויות שנפלו בעבודתה של אנטרופי.

 

ההחלטה של מנהלי ההשקעות של הגופים מגדל ומיטב דש לתמוך במחיקה בניגוד להמלצה של חברת הייעוץ תחייב אותם לכנס את ועדת ההשקעות כדי לאשר את ההחלטה מכיוון שמדובר בהצבעה הסותרת המלצה של הגוף החיצוני. אלטשולר לא יזדקק לכך מכיוון שאינו משתמש בשירותי אנטרופי. גם פסגות צפוי להצביע בעד. לפי הערכות, גם כלל ביטוח צפויה לתמוך בעסקה. מי שצפויות עוד להכריע את גורל העסקה הן חברת הביטוח הראל ביטוח וחברת הביטוח מנורה שלא ידוע עדיין כיצד יצביעו.

 

לן בלווטניק לן בלווטניק

 

בעסקה שאותה מתבקשים לאשר בעלי מניות המיעוט מבקשת אקסס תעשיות האמריקאית (בעלת השליטה בכת"ש) שבשליטת לן בלווטניק לרכוש את מניות הציבור של כת"ש (50.1%) במחיר של 15.8 שקל למניה ובתמורה כוללת של 1.27 מיליארד שקל. מדובר במחיר הגוזר לכת"ש שווי של 2.5 מיליארד שקל, מחיר דומה לשווי שלפיו רכש בלווטניק את השליטה ב־2012.

 

מנורה, הנמנית עם המחזיקים הגדולים במניית כת"ש, רכשה יחד עם אלטשולר שחם במרץ האחרון את אחזקותיו של קונצרן אי.די.בי במניות כת"ש בתמורה ל־223 מיליון שקל (עבור 10.6% מהמניות). מדובר היה ב־10.6% מהון המניות של כלל תעשיות שנמכרו לפי מחיר של 13.3 שקל למניה – שהיה נמוך ב־5% ממחיר המניה הממוצע בחודש האחרון שלפני המכירה. על רקע המחיר האטרקטיבי שבו רכשה מנורה את המניות הללו לעומת המחיר בעסקה, ישנה סבירות גבוהה כי גם מנורה תתמוך בעסקה בניגוד להמלצתה של אנטרופי.

 

אם אמנם כלל ומנורה יתמכו בעסקה לצד אלטשולר שחם ומיטב דש, יושג לפי הערכות הרוב הדרוש לאישור העסקה גם אם הגופים הקטנים יותר יבחרו להתנגד בהתאם להמלצת חברת הייעוץ.

 

אנטרופי החליטה להתנגד לעסקה מכיוון שלא קיבלה את הערכת השווי שביצעה לאומי פרטנרס עבור דירקטוריון כת"ש לשווי החברה. לאומי פרטנרס העריכה את השווי בטווח של 2.11–2.83 מיליארד שקל, ואילו אנטרופי טענה כי "טווח השוויים למחיר העסקה הוא רחב ומקשה על היכולת להסתמך על המוצע כנקודה המייצגת כדאיות מובהקת". בימים האחרונים מקיימים בחברה מאמצים קדחתניים לשכנע את בעלי מניות המיעוט המשתמשים בשירותי אנטרופי כי מדובר בעסקה כדאית וכי אנטרופי טעתה בחישוביה.

 

בניגוד לעמדתה של אנטרופי, חברת הייעוץ המתחרה עמדה, המנוהלת על ידי איתי מקמל, תומכת באישור העסקה. עם זאת, רק חלק קטן מהגופים המוסדיים משתמשים בשירותיה של עמדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x