שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחלקים את עור הדוב: מתמודד נוסף צפוי להצטרף לקרב השליטה באי.די.בי

אחרי שנראה היה כי אלשטיין וגרנובסקי עם דנקנר יהיו המתמודדים היחידים על השליטה באי.די.בי, נראה שגורם אמריקאי שמיוצג ע"י עו"ד יניב רוג, צפוי להגיש השבוע הצעה לביהמ"ש

גולן חזני 06:5929.09.13

אחרי שנראה היה כי אדוארדו אלשטיין ואלכסנדר גרנובסקי עם נוחי דנקנר יהיו שני המתמודדים היחידים על השליטה בקבוצת אי.די.בי, נראה שהתמונה משתנה ומתמודד שלישי צפוי לעלות השבוע.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי משקיע או גוף ערך בשבועות האחרונים בדיקות לגבי הקבוצה, והוא צפוי להגיש השבוע הצעה לשופט איתן אורנשטיין שדן בתיק אי.די.בי. הגוף שהצטרף להתמודדות מיוצג בארץ על ידי עו"ד יניב רוג ממשרד ש. פרידמן. רוג סירב לאשר או להכחיש את הידיעה בסוף השבוע.

 

רוג נחשב לעו"ד מוביל בענייני מיסוי והוא עוסק בעיקר בהיבטי מיסוי של קרנות פרייבט אקוויטי, הון סיכון, מיזוגים, גיוסי הון וחוב ומיזמים משותפים, כך שלא מן הנמנע שהגוף שאותו הוא מייצג הוא קרן או חברה שמעוניינים להשקיע בישראל, או שכבר מושקעים כאן. על פי הערכות בשוק ההון אין קשר בין ההצעה שיגיש רוג לדנקנר והיא צפויה להתמודד עמו על רכישת החברה.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

כרגע מונחת על שולחן בית המשפט ההצעה שהגיש אדוארדו אלשטיין שסיכם אתמול עם נאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות על השקעה של 700 מיליון שקל, ביחד עם Dolphin Fund, בתמורה ל־51% ממניות אי.די.בי פתוח, וכן רכישה של מניות נוספות מנושי החברה בשווי 70 מיליון שקל. ההשקעה משקפת לאי.די.בי פתוח שווי של 822 מיליון שקל לפני הכסף. לפי הסיכום עם אלשטיין, התחייבות הנאמנים לא תחול במקרה שהם יקבלו הצעה מצד שלישי העדיפה ב־8% לפחות לרכישת אי.די.בי פתוח. כלומר, אם תבוא הצעה מעל 888 מיליון שקל רק עמו ניתן יהיה לנהל מו"מ, אם כי הצבעה יכולה להיות גם על הצעה נמוכה יותר.

 

 

במקביל מציע גרנובסקי באמצעות קופת המזומנים של אמבלייז הזרמה של 826 מיליון שקל יחד עם קבוצת נץ בתמורה ל־80% ממניות אי.די.בי אחזקות. חלקה של אמבלייז יעמוד על 743 מיליון שקל, ו־500 מיליון שקל מהסכום כבר הוזרמו לנאמנות.

 

ההצעה החדשה מגיעה בעיתוי שבו נכנסים המהלכים באי.די.בי לישורת האחרונה. ביום שלישי השבוע אמורה להסתיים ההצבעה של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות אם לאשר את ההצעה של אלשטיין כולל המגבלות שהיא מטילה על משקיעים אחרים. להצעה זו מתנגדים המחזיקים הפרטיים, הן אלה שבראשות אוהד אלוני שטוען שהיא מסנדלת את המחזיקים מפני הצעות אחרות, והן אלה המיוצגים על ידי קבוצת תמורות. עם זאת, הנאמנים טוענים מבחינתם בצדק, כי הצעתו של אלשטיין, למרות המגבלות שיש בה, מהווה מעין פוליסת ביטוח עבור המחזיקים למקרה שלא יהיו הצעות אחרות, וכי אם הצעה זו לא תאושר, אלשטיין עלול לברוח מהעסקה ולחזור עם הצעה נמוכה בהרבה.

 

כזכור ארגון תמורות פנה לבית המשפט בבקשה לפסול את המתווה של אלשטיין ולמנוע את הארכתו, ולפתוח במכרז למכירת אי.די.בי בטענה כי ההצבעה על מתווה אלשטיין היא ניסיון לעקוף, להמרות ולהכשיל את החלטת בית המשפט. עוד לטענתם, האסיפה הנה בניגוד לטובת נושי החברה ותוך ניסיון מלאכותי לקדם את הצעתו של אלשטיין שלא לטובת הנושים.

 

הבוקר אמורה אי.די.בי להגיש לבית המשפט את תגובתה לפניית קבוצת תמורות והיא תתמוך באי־הארכת הסכם אלשטיין, מאחר שאיננה מוכנה לסעיף המדבר על מגבלה של הצעה גבוהה ב־8% כתנאי להתדיינות מול המחזיקים. השופטת ורדה אלשיך היא שתצטרך להחליט אם לקבל את הבקשה או לאפשר את ההצבעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x