שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"חוות הדעת של לאומי לגבי שווי מגזר המלט של כלל תעשיות - סבירה"

כך לפי PWC ישראל, בלווטניק מציע לרכוש 50.1% ממניות החברה ב-1.3 מיליארד שקל - פרמיה של 24% מעל הצעת הרכש ושל 4.5% מעל מחיר השוק

ערן סוקול 21:1524.09.13

כלל תעשיות הודיעה היום (ג') כי בהתאם לבקשתה של חברת עמדה, גוף מחקר כלכלי המייעץ למוסדיים, קיבלה כלל תעשיות בדיקת סבירות אשר ערכה PWC ישראל לשווי התפעולי של מגזר המלט, הכלול בחוות הדעת שהוכנה על ידי לאומי פרטנרס. בדיקת הסבירות קובעת כי נכון למועד הבדיקה, טווח השווי התפעולי של מגזר המלט שנקבע בחוות הדעת של לאומי, יחד עם הקביעה לגבי רוחבו של הטווח, הינם סבירים. זאת בהתחשב בגורמים המיוחדים המשליכים על רמת אי הוודאות.   

בין הגורמים השונים לאי הוודאות, שינויים רגולטוריים אשר עשויים לחול על מגזר המלט, בין היתר מדובר על המלצותיה של וועדת הרשקוביץ לשינוי שיטת קביעת מחירו המפוקח של המלט.

 

הודעה זו של כלל תעשיות מגיעה לאחר שחברי הוועדה המיוחדת שמינה הדירקטוריון לבחינת כדאיות העסקה אישרו את הצעתו של בעל השליטה לן בלווטניק, והחברה זימנה אסיפת בעלי מניות ל־1 באוקטובר לאישורה. הציבור מחזיק ב־50.1% מכת"ש, ובלווטניק מציע לרכוש את חלקו תמורת 15.8 שקל למניה או 1.275 מיליארד שקל - מחיר המשקף שווי חברה של כ־2.5 מיליארד שקל ופרמיה של 24% מעל הצעת הרכש ושל 4.5% על מחיר המניה בבורסה כיום. זאת לאחר שאלטשולר שחם, המחזיק המוסדי הגדול ביותר בחברה (7.8% בקופות הגמל וקרנות הנאמנות), דרש להשוות את מחיר ההצעה למחיר שבו רכש בלווטניק את השליטה בחברה מידי אי.די.בי ביוני 2012.

 

לן בלווטניק, בעל השליטה בכלל תעשיות לן בלווטניק, בעל השליטה בכלל תעשיות

 

יש פערים משמעותיים בין חלק מהערכות השווי שביצע לאומי לחברות־הבנות הציבוריות של כת"ש לבין שווי השוק הנוכחי. כאשר הפער נובע מהחברות הלא ציבוריות בפורטפוליו של כלל ביוטכנולוגיה.

 

את נייר חדרה מעריכים בלאומי לפי שווי של 1.356 מיליארד שקל, לעומת שווי שוק של 1.12 מיליארד שקל - פער של 21%. לאומי מגלה אופטימיות לא מבוטלת ומעריך כי הרווחיות הגולמית של תחום ניירות הכתיבה וההדפסה תעלה מ־9.2% השנה ל־14.1% בעוד ארבע שנים.

 

חלקה של כת"ש בג'ורדן ואלי, מפתחת מערכות לבקרת איכות באמצעות רנטגן לתעשיית המיקרו־אלקטרוניקה, רשום בספריה ומוערך על ידי לאומי פרטנרס ב־13.5 מיליון שקל (33.5% מהמניות), כך ששווי החברה 38 מיליון שקל בלבד. בעבר נוהלו מגעים לרכישת החברה לפי שווי גבוה בהרבה, 50–60 מיליון דולר.

 

על פי לאומי פרטנרס, שווי אחזקתה של כלל ביוטכנולוגיה במדיוונד, המפתחת טיפול לכוויות, מסתכם ב־449 מיליון שקל. חלקה של החברה בפוליהיל, המפתחת טיפול לפצעים כרוניים חת מדיוונד, מסתכם ב־158 מיליון שקל. חלקה של כלל ביוטכנולוגיה באנדרומדה, המפתחת טיפול למחלת הסוכרת, מוערך ב־468.5 מיליון שקל. שווי האחזקה בקיורטק (12%), המפתחת תרופות לסרטן, הוא 265.9 מיליון שקל, ואילו האחזקה בגמידה סל (22%), המפתחת טיפול בסרטן הדם, מוערכת ב־36 מיליון שקל.

 

בהסבר הוועדה המיוחד לתמיכתם בהצעה של בלווטניק נכתב כי "המחיר המוצע למניה משקף פרמיה ראויה למחיר במניה ערב קבלת הצעת המיזוג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x