שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

יום סוער בבורסה של תל אביב ננעל בעליות; "השוק מגלם הורדת ריבית"

לאחר שנסחרו בעליות של כ-1.8% ננעלו המדדים ת"א 25 ות"א 100 בעליות של 0.7%; דודי קטש מבית ההשקעות תמיר פישמן: "אנחנו לא מרגישים שאנחנו בחול המועד מבחינת נפח הפעילות. זה מריח כאילו משקיעים זרים מתחילים להיכנס לשוק"; מחזור המסחר - 1.4 מיליארד שקל

שי סלינס 14:2823.09.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות שהתמתנו בשעה האחרונה לאחר שבשעות הבוקר נסחרו המדדים המובילים בעליות של מעל ל-1.5%. איגרות החוב הממשלתיות המשיכו לעלות - אג"ח שחר ל-10 שנים נסחרת כבר בתשואה של 3.8%; מחזור המסחר הסתכם ב-1.4 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

היום אחה"צ יפסם בנק ישראל את גובה הריבית לחודש אוקטובר. הכלכלנים חלוקים בדעותם האם תהיה הפחתה של 0.25% בגובה הריבית לרמה של 1%. רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של IBI, נמנה מאלו שגורסים כי קיים סיכוי להפחתת ריבית: "לאחר ההחלטה המפתיעה של הבנק המרכזי בארה"ב, שלא לצמצם את תוכנית רכישות האג"ח בחודש ספטמבר על רקע הנתונים החלשים מהצפוי, נרשם שינוי משמעותי בשוקי ההון בעולם ועיקרו היחלשות הדולר, בעיקר מול מטבעות של שווקים מתעוררים. על כן, החלטת הפד עשויה להיות זו שתטה את הכף לכדי הפחתת הריבית", אמר גוזלן. 

 

במקביל הראלי במניות הבנקים נמשך, ומדד הבנקים השלים עלייה של 12% בשמונה ימים. הדולר התחזק היום ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.52 שקלים לפני החלטת הריבית. היורו היציג נקבע ללא שינוי מהותי ברמה של 4.75 שקלים.

 

דודי קטש, מנכ"ל קרנות הנאמנות של תמיר פישמן, התייחס בשיחה עם "כלכליסט" ליום הסוער העובר על הבורסה: "יש פה סערה רצינית בשוק הוא עובר מעלייה של 1.8% לעלייה של 0.5% בתוך דקות. זה מריח כאילו משקיעים זרים מתחילים להיכנס לשוק המקומי שלנו". קטש המשיך: "אנחנו רואים היום בשוק מחזורים גבוהים בהובלת מניות הבנקים שממשיכות את המהלך של התקופה האחרונה. כמו כן גם המניות בזק, לאומי, פועלים וכיל נסחרות במחזורים גבוהים ורושמות עליות".

 

"מבחינת הפעילות בשוק הסולידי, האג"חים הממשלתיים מתמחרים הורדת ריבית של בנק ישראל. בסקטור הקרנות, אנחנו לא מרגישים שאנחנו בחול המועד מבחינת הפעילות. למרות שהשוק נסגר באחת בשל החג, נפח הפעילות הוא כמו ביום מסחר רגיל", סיכם קטש.  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

גיוון אימג'ינג, הפועלת בתחום מוצרי האבחון למערכת העיכול דיווחה היום כי הרשות היפנית לתרופות וציוד רפואי אישרה לשווק את מערכת PillCam SB3 במדינה. מדובר בטכנולוגיה מהדולר השלישי של המערכת שתאפשר לרופאים ביפן, שוק הבריאות השני בגודלו בעולם, גישה לטכנולוגיית אנדוסקופיה באמצעות גלולה לצורך גילוי ומעקב של אי-סדירויות במעי הדק כמו מחלת הקרוהן. החברה מצפה להתחיל במכירות PillCam SB3 ביפן במהלך 2014.

 

אבוג'ן הפועלת לשיפור תכונות בצמחים באמצעות גנומיקה, הודיעה על הרחבה והארכה בשלוש שנים נוספות של שיתוף הפעולה שלה עם חברת סינג'נטה ביוטכנולוגיה. שיתוף הפעולה, שהחל ב-2009, מתמקד באיתור גנים בעלי פוטנציאל לשיפור העמידות של סויה לנמטודות. הרחבת והארכת שיתוף הפעולה של שתי החברות הינה בהמשך לתוצאות מוצלחות שהתקבלו אצל סינג'נטה לגבי חלק מהגנים שהועברו מאבוג'ן במסגרת ההסכם המקורי.

 

מה דעתך על מניית אבוג'ן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברות דלק קידוחים, אבנר ודלק אנרגיה הודיעו אתמול על סיום מבחני הפקת הגז במאגר "אפרודיטה" שבקפריסין. לפי הודעת החברות מבחני הפקת הגז הסתיימו לאחר 120 שעות עבודה והניבו 83.7 מיליון רגל מעוקב גז טבעי ועוד 167 חביות של קונדנסט, תוצר לוואי גולמי לתעשיית הנפט הנלווה להפקת הגז. מאגר "אפרודיטה" (בלוק 12) שוכן במים הכלכליים של קפריסין והאחזקות בו מתחלקות בין נובל אנרג'י (70%) האמריקאית ודלק אנרגיה (30%, בחלוקה שווה בין דלק קידוחים ואבנר).

 

מזור רובוטיקה, המייצרת רובוטים לניתוחי עמוד שדרה, הגישה תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית לגיוס של עד 46 מיליון דולר. בעקבות זאת, איבדה מניית החברה אתמול כ-8% במסחר בתל אביב. מטרת הגיוס היא להרחיב את מאמצי השיווק של החברה בארצות הברית.

 

מניית בזקנסוגה היום במעט מרמת השיא אליו הגיעה אתמול. מתחילת השנה האזרחית זינקה מניית החברה בבורסה בכ-80%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x