שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי חופשת החג: הבורסה ננעלה בעליות, זינוקים באג"ח הממשלתיות

מדד ת"א 25 עלה ב-1%, ת"א 100 הוסיף 0.6% ומדד הבנקים טיפס ב-1.1%; בזק קפצה ב-3.6% במחזור הגבוה בבורסה. מניית מזור צללה ב-9.2%. אג"ח שחר ל-10 שנים קפצה ב-0.97% לתשואה של 3.84%; מחזור המסחר - 757 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 14:2922.09.13
מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
71% 13% 16%

המסחר בבורסה ננעל היום (א') בעליות שערים, ביום המסחר הראשון לאחר חופשת החג ועל רקע ההודעה הדרמטית של הפד בערב החג. הבורסות בוול סטריט וב אירופה שעלו בעקבות ההודעה בימים רביעי-חמישי, עברו ביום שישי לירידות. איגרות החוב הממשלתיות נסחרו בעליות חדות - אג"ח "שחר" ל-10 שנים זינקה ב-0.97% לתשואה של 3.84%.

 

כנהוג בחול המועד, הבורסה תינעל בשעה 14:30.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

  

המשקיעים בתל אביב חוזרים היום לפעילות כשהם מודעים לא רק להחלטת הפד, אלא גם לתמחור שלה בשוקי המניות בעולם - תמחור שנעשה ביומיים וחצי של פעילות. לפיכך, בורסת תל אביב צפויה להיפתח מחר כשברקע לא רק עצם ההחלטה, אלא גם התגובה בשווקים הבינלאומיים לתוכנה.

 

בין מוקדי העניין העיקריים: מניות הבנקים ומגמת המסחר שתירשם באג"ח הממשלתי.

 

"הודעת הפד ביום רביעי על המשך תוכנית ההזרמות ללא שינוי הפתיעה את השוק שכבר גילם את תחילת ההפחתות. להערכתנו שוק האג"ח בישראל יגיב בהתלהבות בתחילת השבוע, אך בהמשך הוא יירגע בעקבות העובדה שהצמצום נדחה לתקופה של בין חודש לשלושה חודשים. הבחירות בגרמניה היום צפויות להשפיע על המסחר השבוע כאשר ניצחון לאנגלה מרקל יתמוך בשווקים", אמר היום אסף שאול, סמנכ"ל השקעות באלפא פלטינום קרנות נאמנות.

 


 

עוד במוקד השבוע, החלטת הריבית של בנק ישראל שתפורסם מחר. על פי הערכת לידר שוקי הון, לא ניתן לבטל תסריט של הורדת ריבית. "הציפיות בשוק לגבי החלטת הריבית מחר הן לאי שינוי. אנו מסכימים להערכה זו אך בהסתברות של 60% בלבד". בלידר מסבירים כי החולשה בצמיחה, רמת הייסוף בשקל והאינפלציה הנמוכה עשויים לתמוך במהלך של הורדה.

 

אלכס זבז'נסקי, הכלכלן הראשי של מיטב-דש, אמר בעניין זה כי: "לכאורה, אחרי החלטת ה-FED והיחלשות הדולר יש לבנק ישראל סיבה להוריד את הריבית. אולם, המשך עלייה במחירי הדירות בבעלות, כמו גם השפעה מועטה שהייתה להורדות ריבית האחרונות על שע"ח יגרמו להערכתנו לריבית להישאר ללא שינוי בסופו של דבר על רמה של 1.25%".

  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג
מניות במרכז  

שמןהשיגה את המימון הנדרש למבחני ההפקה בקידוח ים 3. זאת באמצעות הקצאת מניות חסומות לגופים מוסדיים תמורת 23 מיליון שקל. החברה דיווחה היום על ההקצאה הפרטית, שנעשתה לגופים שונים ובהסכמים נפרדים שאינם תלויים זה בזה. ההקצאה נעשתה על פי שווי מנייה של 92.31 אגורות, כששער הבסיס עומד הבוקר על 108.6. שיעור ההקצאה עומד על 4.87% מהון מהון המניות הרגילות של החברה, ולאחר מימושה ובדילול מלא עומד שיעור המניות שהועבר בהסכם על 4.06% מההון המונפק של החברה. לפני שבוע דיווחה שמן כי היא נדרשת להשקעה של 6 מיליון דולר לצורך השלמת סכום המימון של מבחני ההפקה בקידוח ים 3.

 

טבע השיגה גרסה גנרית לטבליות Niaspan - ניאצין בשחרור מושהה של 500, 700, ו-1,000 מ"ג. טבע היתה החברה הראשונה לתקוף את הפטנט על תרופת הניאצין, ולכן המוצר שלה זכאי ל-180 ימים של בלעדיות בשיווק. ה-Niaspan משווק על ידי AbbVie ומשמש להפחתת רמות גבוהות של שומנים בדם, שעשויים לגרום להתקף לב. לתרופה מכירות שנתיות בארה"ב של 1.12 מיליארד דולר, לפי נתוני IMS נכון ליוני 2013. טבע חוזרת להיסחר בת"א עם פער ארביטראז' שלילי של 1%.

 

כילתרכז עניין על רקע הודעת נשיא בלארוס אלכסנדר לוקשנקו בסוף השבוע, כי הוא מוכן להתקדם לעבר פשרה בנושא יצוא האשלג ממדינתו. לוקשנקו אמר כי "ישנן אפשרויות. הראשונה היא גירושים מתורבתים. אנחנו מוכנים לכך. אם נפרדים, אז נפרדים. האפשרות השנייה היא להמשיך לעבוד יחד. אבל כדי שזה יקרה, בעלי החברה צריכים להתחלף ושבמקומם יבואו אנשים שרוצים לייצר אשלג". ביולי האחרון פרשה אורלקלי מקרטל בלרוסיאן פוטאש ( Belarusian Potash - BP) בצעד שהביא לפירוקו. הרקע לצעד של אורלקלי היה ככל הנראה סכסוך עם השותפה הבלארוסית בקרטל בלארוסקאלי.

 

מזור רובוטיקס, המפתחת את מערכת הריינסנס, דיווחה בסוף השבוע כי בכוונתה לגייס מניות בהיקף של 46 מיליון דולר.

 

בבילוןגנזה בשלב זה את חלום ההנפקה בוול סטריט. ביום שישי האחרון משכה החברה את תשקיף המדף שהוגש לרשות ניירות ערך האמריקאית, על רקע בחינת אפשרויות אסטרטגיות אחרות. בבילון הודיעה לפני כחודש כי היא בוחנת מיזוג עם איירון סורס, כך שייתכן שקודם החברה תבחר לבצע את המיזוג ורק בהמשך, אם בכלל, היא תפנה להנפקה בוול סטריט. בבילון לא עדכנה את התשקיף הנוכחי במשך כמה רבעונים, כך שאם היא תרצה לבצע הנפקה בעתיד, היא תאלץ לכתוב תשקיף מחדש שיכיל את תוצאותיה ברבעונים האחרונים.

  

בין המניות שיחלו את המסחר מחר עם פער ארטיבטראז' שלילי משמעותי: קומפיוג'ן, עם פער של 3%, למרות הדיווח מהשבוע שעבר על תוצאות ניסוי חיוביות באחד מ-9 חלבוני המטרה שגילתה בהתמודדות עם גידולים סרטניים; ואיזיצ'יפעם פער שלילי של 6.8%, לאחר שדיווחה בשבוע שעבר כי היא לא צפויה לאבד הכנסות עתידיות לסיסקו. ההודעה של החברה הגיעה לאחר שבשבוע שעבר סיסקו דיווחה על מעבד חדש שייצא לשוק, ואנליסטים העריכו כי הכנסות איזיצ'יפ ייפגעו החל מעוד שנה.

 

מניית בזק מרכזת עניין היום במסחר כאשר רושמת עליות של מעל ל-3% במחזור הגבוה בבורסה וזאת מבלי שפרסמה הודעה כלשהי לבורסה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x