$
שווקי חו"ל

עליות שערים גם בנעילה באירופה אחרי פרישת סאמרס

דאקס בגרמניה עלה ב-1.2% ופוטסי בלונדון הוסיף 0.6%; UBS: "ילן היא ממשיכת דרכו של ברננקי בכל הנוגע לצמצום רכישות האג"ח"; מוקדם יותר היום ננעל המסחר בבורסות אסיה בעליות של עד 1.5%

סוכנויות הידיעות 20:3416.09.13

המסחר בבורסות באירופה ננעל היום (ב') בעליות על רקע פרישתו של לארי סאמרס מתפקיד יו"ר הפדרל ריזרב. באסיה ננעל המסחר הבוקר בעליות של עד 1.5%, כאשר ביפן לא התקיים היום מסחר.

 

פוטסי קאק דאקס ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

לארי סאמרס, שר האוצר לשעבר של ארה"ב, הסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר הפדרל ריזרב. סאמרס התקשר לנשיא ארה"ב ברק אובמה על מנת לדווח לו על כך. "הגעתי למסקנה שכל תהליך האישור הנדרש למינויי יהיה קשה והוא לא ישרת את האינטרס של הבנק המרכזי, של המימשל או את האינטרסים של ההתאוששות הכלכלית המתמשכת של האומה" - כך צוטטו דברי סאמרס לנשיא אובמה. הנשיא קיבל את הסתלקותו של סאמרס מן התפקיד המוצע.

 

סאמרס וסגנית יו"ר הפד ג'נט ילן נחשבו שני המתמודדים העיקריים לתפקיד וההערכות היו שסאמרס הוא המועמד שאותו הנשיא אובמה מעדיף.

 

בורסת פריז בורסת פריז צילום: בלומברג

"השווקים מעריכים שילן לא תמהר להפסיק את התמיכה בשווקים באותה מהירות שבה סאמרס היה פועל ועל כן השווקים בעולם מגיבים בעליות שערים", כך מעריך אנליסט בכיר בהונג קונג.

 

קובי פלר, מנהל ההשקעות הראשי של UBS Wealth Management, התייחס גם הוא להחלטה של סאמרס ואמר: "ילן, המועמדת המובילה לתפקיד הנגיד לאחר פרישת סאמרס נתפסת כ"יונה" מבין חברי הפד. היא ממשיכת דרכו של ברננקי בכל הקשור להמשך מדיניות זהירה בכל הנוגע לצמצום הרכישות באג"ח ממשלתי ובנכסים מגובי משכנתאות . גם לגבי הריבית הצפי הוא כי ילן תוביל גישה של השארת ריבית נמוכה לטווח אורך יותר מזה שהיה מוביל סאמרס, שהתבטא כי יש לצמצם את הנזילות בארה"ב בקצב מהיר מזה הנעשה היום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x