שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עליות בנעילה בת"א פריון צללה ב-14.6%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.4%; האג"ח הממשלתית ל-10 שנים עלה ב-0.5%, התשואה ירידה ל-3.92%. המיזוג בין פריון לחטיבת הסרגלים של קונדואיט יצא לדרך; מחזור המסחר - 1.2 מיליארד שקל

שי סלינס 17:4616.09.13

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ב') בעליות שערים קלות על רקע פרישתו של לארי סאמרס מהמירוץ ליו"ר הפד ופרסום מדד המחירים לצרכן אתמול. עליות שערים נרשמו באג"ח הממשלתיות - האג"ח הממשלתית ל-10 שנים (שחר) עולה ב-0.5% לתשואה של 4%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

 

לארי סאמרס, שר האוצר לשעבר של ארה"ב, הסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר הפדרל ריזרב. סאמרס התקשר לנשיא ארה"ב ברק אובמה על מנת לדווח לו על כך. "הגעתי למסקנה שכל תהליך האישור הנדרש למינויי יהיה קשה והוא לא ישרת את האינטרס של הבנק המרכזי, של המימשל או את האינטרסים של ההתאוששות הכלכלית המתמשכת של האומה" - כך צוטטו דברי סאמרס לנשיא אובמה. הנשיא קיבל את הסתלקותו של סאמרס מן התפקיד המוצע.

 

קובי פלר, מנהל ההשקעות הראשי של UBS Wealth Management, התייחס לפרישה של סאמרס ואמר כי "הודעת סאמרס מוציאה במידה מסוימת את העוקץ מישיבת הפד השבוע מאחר וגם אם יודיעו על צמצום רכישות הרי נראה כי ילן, שתיכנס לתפקידה בינואר, תוביל לצמצום רכישות בקצב מתון ובכך למעשה קובעת ככל הנראה את הטון בהודעת הפד השבוע".

 

"בישיבה השבוע יהיה מעניין לא פחות לקרוא לראשונה את הערכות הפד לשנת 2016, בעיקר בנושא הריבית הצפויה והאבטלה שמשפיעה רבות על המדיניות המוניטארית היום בארה"ב", הוסיף פלר. 

 

צילום: בלומברג

 

מדד המחירים לצרכן שפרסמה אתמול בערב הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) עלה פחות מההערכות המוקדמות בשוק ההון, בשיעור של 0.2% (ההערכות דיברו על עלייה של 0.4%). מדד מחירי הדיור, שהוא הסעיף בעל המשקל הגדול ביותר בסל מדד המחירים לצרכן, עלה בחודש שעבר ב-0.7%. מדד שירותי דיור בבעלות הדיירים, המודד למעשה את השינויים בחוזי שכירות חדשים שנחתמו בחודשיים האחרונים, עלה ב- 0.7% ואילו מדד שכר הדירה הכללי עלה בשיעור מתון יותר של 0.2%.

 

מניות במרכז

המיזוג בין חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט לבין חברת פריוןיוצא לדרך. פריון תנפיק לקונדואיט 57-60 מיליון מניות, ולאחר סגירת העסקה יהיו 81% ממניות החברה הממוזגת בידי בעלי המניות של קונדואיט, וה- 19% הנותרים בידי בעלי המניות של פריון. מכך עולה כי שווי החברה הממוזגת יהיה 836 מיליון דולר, בהנחה ובעלי המניות של פריון יקבלו 19% ממניות החברה הממוזגת.

 

מיקרומדיקמקבוצת ביולייט החלה בשיווק מוצר אבחנה לסרטן צוואר הרחם בסין: נשלח משלוח מסחרי ראשון לביצוע של כ-20 אלף בדיקות ראשונות. לחברה  הסכם אסטרטגי בסין עם חברת Biomics לאספקה והפצה של המוצר לאיתור וזיהוי סרטן צוואר הרחם. Biomics תבצע פיילוט שיימשך כשלושה חודשים במוצר בשני בתי חולים בבייג'ין לקראת הרחבת המכירות הצפויות.

 

פלוריסטםהודיעה שמנהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA), ביטל את ההשהיה שהוטלה על הניסוי הקליני שלב 2 בצליעה בינונית לסירוגין ואישר את חידוש הניסוי. בקשת ה-FDA באה על רקע מקרה ספציפי של חולה שסבלה מתגובה אלרגית לאחר הזרקה של התאים. מדובר במקרה יחיד מתוך 74 חולים שהוזרקו.

 

חברת הביומד פרוטליקס השלימה גיוס פרטי של 60 מיליון דולר באג"ח להמרה בוול סטריט, בריבית שנתית של 4.5%. המשקיעים בבורסה בתל אביב הגיבו בחשש לגיוס החוב, והמניה צנחה ב-10%. במסגרת הנפקת האג"ח,שמיועדות להיפרע עד 2018, לחתמים ניתנה אופציה להגדיל את היקף הגיוס ב־9 מיליון דולר. אופציית ההמרה של האג"ח היא לפי מחיר של 5.76 דולרים למניה — פרמיה של 22% על מחיר השוק של פרוטליקס לפני הגיוס. אם אכן יומרו בסופו של דבר כל האג"ח למניות, ידוללו משקיעי החברה בכ־10%, וכ־10.4 מיליון מניות יצטרפו להון המניות של החברה שעומד כיום על כ־90 מיליון מניות.

 

אסיפת בעלי המניות של כור אישרה את המיזוג עם דיסקונט השקעות - כך עולה מספירת רוב מכריע של המצביעים באסיפה, כפי שנמסר על ידי החברה. בכור אומרים כי בספירה נרשם רוב של 99.9% מקרב בעלי המנות התומך באישור עסקת המיזוג עם דסק"ש. יו"ר כור ליאור חנס הביע שביעות רצון מהחלטת האסיפה.

 

מניית כילממשיכה לרכז עניין לאחר שסולימן קרימוב המחזיק בכ־22% מאורלקלי, יצרנית האשלג הגדולה בעולם, מכר את מניותיו בחברה תמורת 3.7 מיליארד דולר. עזיבתו של קרימוב עשויה להוביל לחזרתה של אורלקלי למסגרת קרטל האשלג עם בלרוסקלי. כיל משלימה זינוק של 20% בתוך שבוע, מהלך שהחזיר למשקיעים כ־7 מיליארד שקל מתוך 23.9 מיליארד שקל שנמחקו מתחילת השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x