$
בורסת ת"א

כלל פיננסים: "איום ממשי בפגיעה בהכנסות איזיצ'יפ החל מועד 4 שנים"

זאת בשל העובדה כי הלקוחה המהותית ביותר של החברה - סיסקו עלולה להודיע ביום שלישי על מעבר לייצור פנימי של רכיבים לראוטרים; מניית איזיצ'יפ יורדת ב-4% בבורסה

ערן סוקול 12:4515.09.13

ביום חמישי סיסקו, אשר מהווה מעל 40% מההכנסות של איזיצ'יפ ו-40% מנתח שוק היעד, חשפה שבב NPU המשמש בייצור ראוטרים. בכך נוצר חשש להתממשות של איום מרכזי על החברה של מעבר אחד הלקוחות לייצור פנימי, מדובר במובילת השוק והלקוח הגדול ביותר של החברה. להערכת דב רוזנברג מכלל פיננסים ברוקראז' "מדובר באיום על ההכנסות של סיסקו החל מעוד 4-5 שנים, או לחילופין הזדמנות קנייה".

 

בעבר התרחשו מקרים דומים בהם סיסקו חשפה רכיבים שונים אשר בהמשך התברר כי אינם נמצאים בחזית הטכנולוגית, מה שהותיר את האדג' אצל איזיצ'יפ. לכן ישנם שני תרחישים אפשריים.

 

התרחיש הגרוע ביותר יתקיים אם סיסקו תחשוף בשיחת הוועידה שתתקיים ביום שלישי כי אכן תעבור לייצור פנימי בקו המוצרים המוביל, "מדובר באיום על ההכנסות של סיסקו החל מעוד 4-5 שנים, בהן הכנסות איזיצ'יפ צפויות להמשיך לגדול" אמר רוזנברג "אך מימוש האיום ירחיק משקיעים רבים ונתח השוק האפשרי יקטן משמעותית מה שיוריד בצורה דרסטית את המכפיל שניתן לחברה" כלומר שער המניה עלול להמשיך לרדת בחדות במקרה זה.

 

"מצד שני אם יתבהר המצב ונבין כי סיסקו ימשיכו לבסס את המודלים המובילים ב-Edge Routing (הטכנולוגיה המשמשת לקו המוצרים המוביל והמשמעותי ביותר - ע"ס) על איזיצ'יפ הרי שאנו עומדים בפני הזדמנות כניסה למניה כאשר הסביבה העסקית משתפרת ונתחי השוק של החברה הולכים וגדלים" הוסיף רוזנברג.  

 

אלי פרוכטר, מייסד ומנכ"ל איזיצ'יפ אלי פרוכטר, מייסד ומנכ"ל איזיצ'יפ צילום: ערן יופי הכהן

 

בשורה התחתונה, האם מדובר בהזדמנות קניה או תחילתה של קריסה? 

"אנו מעריכים כי אי הוודאות תמשיך לשרור וכמו שקרה לפני מספר שנים עם פרסום שבב ה-QuantumFlow של סיסקו כך גם הפעם האיום ירחף מעל המניה לאורך זמן עד אשר יובהר האם החברה אכן איבדה את הלקוח הכי גדול שלה או לאו. לטעמנו תגובת השוק הייתה מעט מוגזמת אך היינו נשארים על הגדר עד יום שלישי הבא לראות האם סיסקו ינדבו עוד פרטים". סיכם רוזנברג.

 

איזיצ'יפ בניהולו של אלי פרוכטר, הינה חברה דואלית הנסחרת בנאסד"ק, החברה עוסקת בפיתוח וייצור שבבים לרשתות תקשורת. החברה נסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-2.4 מיליארד שקל, כאשר כ-91% מהמניות מוחזקות על ידי הציבור.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x