שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות; הבנקים קפצו ב-1.5%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 התחזקו ב-0.2%; דסק"ש עלתה ב-2.4% לאחר שאנטרופי המליצה למוסדיים לאשר המיזוג כור-דסק"ש; האוזר הציג היום את דו"ח הביניים של הוועדה לשכלול המסחר ולעידוד הנזילות בבורסה; מחזור המסחר - 1.22 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:2811.09.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בעליות, על רקע הגשת דו"ח הביניים של הוועדה לשכלול המסחר ולעידוד הנזילות בבורסה של תל אביב. מחזור המסחר הסתכם ב-1.22 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד נדל"ן 15 תקשורת ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, יציג היום את דו"ח הביניים של הוועדה לשכלול המסחר ולעידוד הנזילות בבורסה של תל אביב. הוועדה שהוקמה על רקע השפל במחזורי המסחר בבורסה בשנים האחרונות, ממתינה כעת לקבלת הערות מן הציבור על הדו"ח ותמשיך בבדיקה של מספר נושאים שטרם נבדקו עד להצגת המסקנות הסופיות. בין ההמלצות, שינוי מבנה הבעלות, הקמת מאגר מכירות בחסר, השקת מוצרים פיננסיים, עידוד שחקני המסחר האוטומטי ובחינת החלפת המסחר ביום ראשון במסחר ביום שישי.

 

הירידה המסתמנת של המתקפה האמריקאית מסדר היום לטובת המגעים לפשרה מתקבלת על ידי המשקיעים בכל העולם בברכה. כך לפחות נראה אתמול, לאחר שבמרבית הבורסות נרשמו אתמול עליות. במידה שאכן תרד מהפרק פעולה צבאית בסוריה, תשומת הלב בעולם תעבור מיידית לישיבת הפד הקרובה הצפויה להתקיים בשבוע הבא - בציפייה להכרעה על מועד הצמצום של תוכנית התמרצים ורכישות האג"ח של הפד.

 

"האופטימיות בשווקי העולם והפתרון המסתמן למשבר הגיאופוליטי בסוריה יביאו להמשך המגמה החיובית של הימים האחרונים", אומר רן שחר, מנהל השקעות ראשי באלפא פלטינום. 

 

"הנתונים שהתקבלו בסין בימים האחרונים מגלמים האצה בייצוא, מה שמוביל לאופטימיות בשווקים המערביים. כך גם הנתונים שהתקבלו בשבוע שעבר באירופה, המעידים על הצמיחה מתונה בשווקים המובילים בגוש האירו. מדד מנהלי הרכש בארה"ב של השירותים והתעשייה שהיו מעבר לתחזיות, מגלמים להערכתנו האצה בצמיחה ברבעון הקרוב. למרות העליות של הימים האחרונים, והעליה בתנודתיות, המלצתנו היא להשאר בפוזיציה מלאה", הוסיף שחר. 

"באופן כללי, אנחנו ממשיכים להעדיף את השווקים המפותחים על פני השווקים המתעוררים, למרות שיתכן מאוד ומתחילות להיווצר הזדמנויות בשווקים המתעוררים בעקבות תמחור זול ונתונים טובים מהצפי. במידה ונתונים אלו ימשכו, יתכן ונשנה את המלצתנו", אומרים בהלמן אלדובי בסקירתם השבועית.  

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: תומי הרפז

 

שוק האג"ח

אתמול פורסמה חוות הדעת של המומחה הכלכלי בסקיילקס שהוגשה לבית המשפט. החו"ד תומכת במתווה המוצע ועשויה לסייע לסלול את הדרך להסדר חוב בחברה. הנהלת החברה התכוונה להציג את ההסדר באסיפת מחזיקי האג"ח הבוקר, אך לאחר שבקשת דחייה הוגשה לבית המשפט קבעה אתמוך השופטת ורדה אלשייך כי יש לדחות את אסיפות המחזיקים, שכן "נדרשים לפחות חמישה ימי עסקים כדי להיערך לקראת האסיפה ומשכך, על החברה לקבוע מועד חדש לכינוס האסיפות". 

 


מניות במרכז

דיסקונטמדווח היום כי התקבלו מסרים בלתי מחיביים מצד מעוניינים לרכישת פעילות הבנק בניו יורק . בשלב זה מבצעים המתענייים בדיקת נאותות, לאחר אישור שניתן לכך מצד דירקטוריון הבנק.

 

לאחר שני ימי זינוקים, כילו החברה לישראל ימשיכו לרכז עניין על רקע הדיווחים על משקיעים המעויינים לרכוש את את הבעלות באורלקילי. לפי הערכות, אם וכאשר תושלם העסקה שבו ימכור קרימוב את חלקו באורלקלי, צפויה החברה לשקול מחדש את המהלך של עזיבת קרטל האשלג הרוסי, BPC, ששולט ב-40% משוק האשלג העולמי. הפצה עצמית של של אורקלי שלא באמצעות הקרטל היתה צפויה להביא לירידה מהותית במחירי האשלג.

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כור ודסק"ש ממשיכות במגעים מול המוסדיים, בניסיון להבטיח את אישור עסקת המיזוג ביניהן. חברת היעוץ אנטרופי ממליצה למוסדיים לתמוך במיזוג - האסיפות יתקיימו ביום ראשון. השבוע צלחה כור שלב נוסף בדרך להשלמת המיזוג, לאחר שמחזיקי האג"ח אישרו ברוב גורף את הצעת החברה לפידיון מוקדם של אגרות החוב. במקביל, וכחלק מהחלטתה האסטרטגית של כור לממש את מניות קרדיט סוויס שבבעלותה, דיווחה החברה על מכירת 5.5 מיליון מניות קרדיט סוויס תמורת 155 מיליון פרנק שוויצרי - מכירה שתירשם ברבעון השלישי כרווח נטו של 73 מיליון שקל.

 

החברות דלק קידוחים ואבנר הודיעו אתמול כי בשבועות הקרובים יחל קידוח אקספלורציה במאגר הגז "תמר SW" הממוקם דרומית מערבית לקידוח המרכזי של תמר. ההחלטה בשותפות מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, התקבלה לאחר שדו"ח המשאבים הראה כי במאגר קיים פוטנציאל של 90% למציאת כמות גז טבעי של 0.7 TCF. לשם השוואה כמות הגז הטבעי המוערת במאגר תמר עומדת היום על כ-10 TCF.

 

דירקטוריון כלל ביטוח בראשותו של דני נוה דחה בשבוע שעבר את בקשתו של מנכ"ל החברה איזי כהן לאשר עסקת נדל"ן לרכישת בניין מניב בניו יורק בעלות של 80 מיליון דולר. כך נודע ל"כלכליסט". סירוב הדירקטוריון נבע מכך שקרן זרה שעוסקת בתחום הנדל"ן בניו יורק ואשר אמורה היתה להיות שותפה של כלל ביטוח בעסקה, נסוגה ממנה.

 

משרד הפטנטים וסימני המסחר האמריקני העניק לפלוריסטם הגנה על שיטות הטיפול למחלת עורקים היקפית (PAD) באמצעות תאי גזע נצמדים מהשלייה. בכך למעשה מעניק משרד הפטנטים לחברה בלעדיות לשימוש בתאי גזע מהשלייה בארה"ב עבור מחלות היקפיות של כלי הדם. כיום, פיתוח תרופות מתאי שילייה למחלות עורקים הקפיות הינו אחד מהתחומים המרכזיים של פלוריסטם. זהו הפטנט ה-26 שמאושר לחברה בעולם והוא תקף לפחות עד שנת 2028. 

 

אינסולייןחתמה על הסכם השקעה עם קרן יורקוויל האמריקאית במנגנון REPA בהיקף של עד 10 מיליון דולר. מנגנון ה -REPA מאפשר קבלת מימון שוטף, כנגד הקצאת מניות, המבוצעת על פי מחיר עבר בלבד (הידוע לחברה מראש ולפי תיזמון החברה בלבד), ואינה מאפשרת מכירה בחסר של מניות ומכאן אינה צפויה ליצור לחץ על מחיר המניה.

 

בריינסוויהתקשרה בהסכם הפצה ביפן עם סנטורי מדיקל (Century Medical),  לפיו תינתן לסנטורי זכות בלעדית להפצה ביפן של מערכת Deep TMS של החברה לטיפול

בדיכאון מז'ורי למשך תקופה של 10 שנים (ממועד קבלת האישורים הנדרשים), תמורת תשלום של 3.6 מיליון שקל לאחר חתימת ההסכם ועוד 3.2 מיליון שקל לאחר קבלת אישור הפצה מהרשויות ביפן.  

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x