שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מסכים ירוקים בנעילה בתל אביב; כיל זינקה ב-6.5% במחזור עצום

מדד ת"א 25 עלה ב-1.2% ות"א 100 טיפס ב-1.1%; ביוליין עלתה ב-4.7% לאחר שקיבלה מעמד של תרופת יתום. החברה לישראל שעלתה ב-5.9% וכיל נסחרו על רקע הערכות כי הבעלים של אורלקלי מוכר את חלקו; מחזור המסחר - 1.33 מיליארד שקל

שי סלינס 17:3109.09.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות בהמשך למגמה החיובית שנרשמה הבוקר בבורסות אסיה ובפתיחת המסחר בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-1.33 מיליארד שקל, כאשר כיל ריכזה מחזור עצום של 194 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד נדל"ן 15 תקשורת ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

אסף שאול, סמנכ"ל השקעות באלפא פלטינום קרנות נאמנות, התחייס לאי הוודאות בשווקים וכתב כי "צפויה תנודיות בשווקים בתקופה הקרובה ולכן גם להזדמנויות בחודש הקרוב. הפיחות בשקל בראשית השבוע הינו דוגמה לכך. אף על פי כן, אנו מצפים להמשך עליית תשואות בארה"ב על רקע נתונים חיוביים (כולל נתוני התעסוקה), זאת למרות חולשה מסוימת במהלך השבוע האחרון במספר אינדיקטורים כלכליים (הזמנות של מוצרי בני קיימא בפרט)". 

 

 צילום: אוראל כהן

 

מניות במרכז
מה דעתך על מניית שמן נפט וגז:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כיל והחברה לישראל מרכזות עניין במסחר על רקע דיווח כי קבוצת משקיעים מרוסיה הגישה הצעה לרכוש את חלקו של סולימן קרימוב Suleiman Kerimov (כ-22%) ביצרנית האשלג הגדולה בעולם, אורלקלי. לפי הערכות, אם וכאשר תושלם העסקה שבו ימכור קרימוב את חלקו באורלקלי, צפויה החברה לשקול מחדש את המהלך של עזיבת קרטל האשלג הרוסי, BPC, ששולט ב-40% משוק האשלג העולמי.

ביוליין קיבלה ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה- FDA) מעמד "תרופת יתום" עבור התרופה בפיתוחה BL-8040, לטיפול בלוקמיה מיאלואידית חריפה (AML). מעמד תרופת יתום מוענק לתרופות המיועדות לטיפול במחלות נדירות, בהן מספר החולים עומד על פחות מ-200 אלף איש בארה"ב. המעמד מקנה לחברה המפתחת את התרופה בלעדיות בשיווק התרופה לתקופה של שבע שנים, ומזכה אותה בקבלת סיוע בניהול והגשת הפרוטוקול הקליני מול ה- FDA, כמו גם במענקים פדרליים והטבות מס.

 

פרשת הרצת המניות לכאורה באי.די.בי: כפי שנחשף ב"כלכליסט", רשות ניירות ערך הודיעה היום כי נמצאה תשתית ראייתית למעורבותם של נוחי דנקנר, איתי שטרום ועדי שלג בעבירות תרמית בניירות ערך, מרמה, הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה.

 

חברת התוכנה סאפיינס, הנסחרת בבורסות ת"א ונאסד"ק הודיעה היום כי חתמה על חוזה בשווי של כ-38 מיליון שקל (10.5 מיליון דולר) למשך 5 שנים עם חברת LV - תאגיד ביטוח בריטי. ההסכם כולל תחזוקה של שירותי סאפיינס בתחום ביטוחי החיים והפנסיה.

 

מניית חברת שמןממשיכה לרכז עניין לאחר שאתמול דיווחה על ביצוע מבחני הפקת נפט בקידוח "ים 3" שממוקם 16 ק"מ מערבית לחוף פלמחים. ההחלטה על ביצוע מבחני הפקה, כלומר ניסיון לאשש את הערכות בדבר מציאת מאגר אנרגיה, התקבלה לאחר שבמקום נמצאו "סימני נפט באיכות גבוהה" בשכבה שעובייה כ־68 מטר. לשם השוואה, מדובר בשכבה דומה בהיקפה לזו שנמצאה במאגר הגז "כריש" שבשליטת נובל אנרג'י ודלק אנרגיה.

 

במקביל חברות דלק קידוחים ואבנר, שבשליטת יצחק תשובה, דיווחו אתמול שקיבלו ארכה של 12 חודשים לביצוע פעולות חיפוש ברישיונות גז. מדובר בארבעה רישיונות שונים – אלון A, אלון C, אלון D ורות C – שהיו עתידים לחזור למדינה בספטמבר 2013. עוד דיווחו החברות על החזרת 5 רישיונות לטובת המדינה (רות A, רות B, אלון F אלון B ורישיון ערן, שם שותפה גם חברת רציו).

 

מה דעתך על מניית פועלים:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בנק הפועלים מנסה לאחד חזית עם בנק לאומי מול מוטי זיסר ומבקש לפעול יחד למימוש הווילה שבה הוא מתגורר בפתח תקווה. הווילה מוערכת ביותר מ־71 מיליון שקל, וזיסר משלם עליה דמי שכירות של 80 אלף שקל בחודש למרכזי שליטה מקבוצת אירופה ישראל שבשליטת זיסר. הווילה רשומה על שם מרכזי שליטה, וזיסר הוא ערב לה, כבעל השליטה בחברה.

 

מניית מבטח שמיר מרכזת מחזור מסחר גבוה מהממוצע על רקע דיווחים בשוק כי קרן אייפקס תנסה להנפיק 25% מהון המניות של תנובה לפי שווי של 10 מיליארד שקל. מבטח שמיר מחזיקה ב-20.7% מהון המניות של תנובה ואייפקס מחזיקה ב-56%.

בטל שלח
  לכל התגובות
  x