$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ענקית המזון הסינית ברייט פוד במגעים לרכישת נתח מתנובה

בכירי תאגיד המזון השני בגודלו בסין נפגשו עם זהבית כהן, נציגת אייפקס, שממשיכה לקדם גם הנפקה; ברייט פוד מנהל במקביל מגעים לרכישת ידע טכנולוגי מתנובה

גולן חזני 07:4701.09.13

קונצרן המזון הסיני ברייט פוד (Bright Food) מנהל מגעים לרכישת ידע טכנולוגי ואולי אף נתח משמעותי מתנובה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בכירי ברייט פוד, תאגיד המזון השני בגודלו בסין, קיימו בחודשים האחרונים פגישות עם נציגות אייפקס בסין. בפגישות השתתפה גם מנהלת אייפקס ישראל זהבית כהן. נכון לעכשיו לא הבשילו המגעים לכלל עיסקה והם מתנהלים על אש נמוכה. במקביל מקדמים בתנובה את הנפקת החברה בבורסה בת"א, המיועדת למחצית הראשונה של 2014 לפי שווי של 8 מיליארד שקל. 

 

נציגי החברה הסינית טרם ביקרו בארץ. השותפים בתנובה, מבטח שמיר והקיבוצים, אינם מעודכנים במגעים אך קיבלו מידע על דבר קיומם מצד שלישי.

 

זהבית כהן זהבית כהן צילום: אוראל כהן

 

גורמים בתעשייה מעריכים כי במידה שהמגעים יבשילו לכדי רכישת ידע טכנולוגי, שיתוף פעולה מסוג זה יניב לתנובה הכנסות של מאות מיליוני דולרים בשנים הבאות. אם יוחלט אופציית הרכישה - של חלק או של כל אחזקות אייפקס בתנובה - הרי שמדובר בעסקה של מיליארדי שקלים. במקרה שאכן השווי המשוער של הההנפקה, העומד על 8 מיליארד שקל כאמור, הנו ריאלי, הרי ששווי האחזקה של אייפקס (56%) בחברה עומד על  4.5 מיליארד שקל. 

 

ברייט פוד היא חברה פרטית שהוקמה ב־2006 והכנסותיה ב־2012 הסתכמו בכ־14 מיליארד דולר. היעד שהציבה לעצמה הוא מכירות של 24 מיליארד דולר ב־2015. במסגרת התרחבותה רכשה ברייט פוד לפני כשנה 60% מחברת דגני הבוקר הבריטית Weetabix תמורת 720 מיליון ליש"ט. ב־2011 רכשה ברייט פוד 75% מתאגיד המזון האוסטרלי Manassen Foods תמורת כ־550 מיליון דולר.

 

 ברייט פוד סירבה להגיב לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x