שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי דחיית המתקפה על סוריה: המסחר בבורסה ננעל בעליות

מדד ת"א 25 הוסיף 0.6%, ת"א 100 עלה ב-0.3% ומדד הבנקים טיפס ב-0.4% בניגוד למגמה שנרשמה בוול סטריט בשישי. אקסלנס: "הריבית בישראל תעלה ב-0.5% במהלך 12 החודשים הבאים"

שי סלינס 16:3001.09.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (א') בעליות על רקע הודעת נשיא ארה"ב לפיה המתקפה על סוריה תידחה עד לקבלת אישור מהקונגרס. בתוך כך איגרות החוב הממשלתיות נסחרו בעליות של עד 0.45%.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

הממשלה אישרה היום את הצעת שר האוצר יאיר לפיד למנות את דורית סלינגר לתפקיד הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. סלינגר תחליף בתפקיד את פרופ' עודד שריג שכיהן כממונה מינואר 2010. סלינגר שימשה 13 שנים כמנכ״לית חברת הדירוג מעלות S&P עד 2011, ומאז שימשה דירקטורית ויועצת פיננסית לגופים שונים. היא בעלת תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

 

כאמור, נשיא ארה"ב הודיע אמש כי החליט לצאת לפעולה צבאית בסוריה, אך רק לאחר אישור הקונגרס. "התקיפה אפקטיבית מחר, בשבוע הבא או בעוד חודש", אמר אובמה. בינתיים, ספינת מלחמה אמריקנית שישית במספר החלה לפעול במזרח הים התיכון, בסמוך לחמש המשחתות של צבא ארה"ב המזוינות בטילי שיוט, שהגיעו לשם בימים האחרונים לקראת תקיפה בסוריה.

 

הכלכלן הראשי של אקסלנס, יניב חברון, מעריכ כי הריבית בישראל תעלה לפני הריבית בארה"ב ותעמוד על 1.75% בעוד 12 חודשים - עלייה של 0.5% בהשוואה לרמתה היום. באקסלנס מציינים כי "בשבועיים האחרונים שוק ההון הפנים כי הסיכויים להפחתת ריבית נוספת פחתו משמעותית. האינדיקטורים המקומיים שהתפרסמו בשבועיים האחרונים, ביניהם צמיחה מקומית יציבה ועלייה באינפלציה, לא יושבים בקו אחד עם הריבית הנמוכה בישראל.

 

באקסלנס מעדכנים כלפי מעלה את תחזית האינפלציה לשנה הקרובה ומעמידים אותה על 2.3%, מעל ממוצע ההערכות בשוק. מדד חודש אוגוסט צפוי לעלות בכ-0.5% ומדד ספטמבר ב-0.1%, בין השאר עקב עלייה עונתית חדה במחירי השכירויות ועלויות עונתיות במחירי הפירות והירקות, ההבראה והנופש וכן עלייה במחירי הדלק, על רקע עליית מחירי האנרגיה בעולם.

 

 

משחתות אמריקאיות משחתות אמריקאיות צילום: בלומברג

 

ביום שישי ננעל המסחר בוול סטריט בירידות של עד 0.8% ברקע המתיחות עם סוריה - הירידה החודשית החדה ביותר מזה יותר משנה. הבורסות של ניו יורק יצאו בסוף יום המסחר לסוף שבוע ארוך, כשביום שני לא ישובו לפעילות בשל חופש יום העבודה (Labor Day).

 

 במקביל נעצרה הדהירה במחירי הנפט, אחת החששות הכבדים מהשלכות של מתקפה בסוריה. הנפט ירד ב-0.6% ונסחר סביב 108 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-1.3% ונסגר סביב 1,395 דולר לאונקיה.

 

עוד בשישי הדולר איבד 0.4% מערכו במסחר מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.614 שקלים. היורו נחלש ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 4.783 שקלים. השבוע שעבר היה אחת הסוערים במסחר בשקל על רקע המתיחות עם סוריה. בסיכום שבועי הדולר התחזק מול השקל ב-0.8%, בעוד שהיורו איבד 0.4% מול השקל בחמשת ימי המסחר האחרונים.

 

 

מניות במרכז

חברת קו מנחה מדיה רוכשת את פעילות האינטרנט של תפוז (האתרים תפוז, Flix ו- my first homepage) תמורת 4.3 מליון שקלים. השלמת העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז', הגיב להודעת מליסרון על הנפקה פרטית של מניות בהיקף של  169 מיליון שקל לאלטשולר שחם ולילין לפידות: "מחיר ההנפקה מגלם הנחה של כ- 7% (המניות חסומות לחצי שנה). ההנפקה ממשיכה להוריד את המינוף בחברה והיא תואמת את הצהרותיה של ליאורה עופר יו"ר החברה כי החברה תחזור לעבוד במינופים נמוכים שאיפיינו את פעילותה בעבר, זהו צעד חיובי מאוד לדעתנו. אנחנו ממשיכים להמליץ על הנייר בקנייה במחיר של 106 שקל למנייה".  

 

מניית שמןריכזה מחזור מסחר גבוה וזאת מבלי ששיגרה הודעה כלשהי לבורסה. בשבוע שעבר דיווחה החברה כי נמצאו סימנים משמעותיים לנפט מסוג "קל" בקידוח "ים 3" הנצא מערבית לחוף ימה של אשדוד.

 

התקדמות נוספת במגעים לרכישת כלל ביטוח: הקבוצה הסינית העבירה ביום שישי האחרון 7.7 מיליון דולר נוספים לסכום הנאמנות. סכום זה מצטרף ל-20 מיליון דולר אשר הופקדו על ידי הקבוצה הסינית בנאמנות במועד חתימת הסכם המכר ב-20 באוגוסט 2013, והוא משלים לכ-100 מיליון שקל את הסך הכולל שהעמידה הקבוצה הסינית להבטחת התחייבויותיה ולתשלום פיצויים במקרים של אי עמידה בתנאי ההסכם.

 

קבוצת לוינשטיןנכסים הודיעה על רכישת מגרש להקמת מרכז מסחרי בכפר סבא - "מרכז ה- LEV". המרכז המסחרי ישתרע על פני כ-20 אלף מ"ר ויכלול שטחי מסחר, משרדים, מרפאות וחניון. שאול לוטן, מנכ"ל קבוצת משולם לוינשטיין אמר: "אנו צופים, ש"מרכז ה-LEV" יהפוך ללב האזור, יהיה לחלק אינטגראלי של מתחם השכונות החדש, ויעניק שירות מיידי ואיכותי לכל אזור ישובי דרום השרון, הודות למערכת המחלוף החדשה של צומת רעננה כפר סבא".  

 

יבואנית סובארו, יפנאוטו, מתחילה להרים את הראש מעל למים. לאחר תשעה רבעונים רצופים של הפסדים עברה החברה לרווח רבעוני ראשון. יפנאוטו, המנוהלת על ידי אורן חסון, רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 7.2 מיליון שקל, לאחר שהפסידה 117 מיליון שקל בתשעת הרבעונים הקודמים, ולעומת הפסד של 12.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

פרולור הודיעה כי התמלאו התנאים המתלים לעסקת המיזוג בין החברה לבין אופקו, אשר כתוצאה ממנה יקבלו בעלי מניות החברה 1.224 מניות רגילות של אופקו עבור כל מניה רגילה של החברה. מניותיה של פרולור נמחקו מהמסחר בבורסה בתל אביב וכן מהבורסה בוול סטריט.

 

מחזיקי מניית פרולור לא נפגעו מהמהלך, כי אם שאר הציבור, המחזיק בתעודות הסל דרך קופות הגמל שלו. מחזיקי התעודות יספגו במהלך ספטמבר, ועד כניסת אופקו למסחר ב-6 באוקטובר את הנזק מעליית הערך המלאכותית של שאר מניות המדדים הרלוונטיים, אשר נהנו מביקושים של 124 מיליון שקל. המרוויחים הגדולים הם אותם סוחרים שהזרימו פקודות קנייה והצליחו לרכוש את המנייה בירידה של 15% ויקבלו תמורת החזקתם מניות אופקו בהמשך.

 

מניית אלווריון חזרה מוול סטריט עם פער ארביטראז' שלילי של כ-18% וזאת לאחר שנודע כי וואלי טלקום שהגישה הצעה לרכישת החברה בתמורה ל-3.8 מיליון דולר, העלתה את הצעתה ללפחות 21 מיליון שקל אחרי תהליך התמחור. על פי ההצעה המקורית, היתה אמורה וואלי טלקום לשלם באופן מיידי 1.5 מיליון דולר ובהמשך 1.8 מיליון דולר נוספים, כאשר בנוסף היתה אמורה החברה לשלם כחצי מיליון דולר עבור השקעה במניות אלווריון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x