שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בעליות; החברה לישראל ירדה ב-2%, פועלים עלה ב-3.6%

מדד ת"א 25 עלה ב-1.2%, ת"א 100 הוסיף 1.1% לערכו ומדד הבנקים טיפס ב-2.6% על רקע הפתיחה החיובית בוול סטריט; בעלי המניות של פרולור אישרו את המיזוג עם אופקו

מיקי גרינפלד 17:3129.08.13

המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (ה') בעליות, על רקע המגמה החיובית בוול סטריט וסוף עונת הדוחות בתל אביב. סימני השאלה סביב התפתחות המשבר בסוריה ממשיכים ללוות את השווקים בתל אביב ובעולם גם היום.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15  

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

בורסות העולם מיטלטלות בין עליות לירידות, בחשש להידרדרות מהירה ברגע שתחל התערבות צבאית מצד ארה"ב. דיווחים סותרים שיוצאים מארה"ב בעניין התחלה קרובה של מתקפה לא סייעו להרגעת השווקים.

 

"אווירת המתח ואי הוודאות בשווקים, יורדת מעט, לקראת סוף השבוע, בעקבות הידיעות על דחייה אפשרית במתקפה האמריקאית, המתוכננת על סוריה. המשקיעים באשר הם, לא אוהבים אי וודאות. המתח שנוצר ע"י הציפייה למתקפה / מלחמה אזורית, התפוגג מעט וכככול שהמתקפה נדחת השפעתה השלילית על השווקים נחלשת", אומר היום ניר פלג מנכ”ל קריפטונייט קרנות גידור.

 

"יש לזכור שעד שלא תקרה המתקפה, או תוכרז רשמית כמבוטלת, יהיה קשה לשווקים להרגע ולחזור לעלות. השוק בת"א מושפע במיוחד, כצפוי הגיב בעוצמה הרבה ביותר לחוסר הוודאות ורוחות המלחמה ולכן הוא צפוי גם לתקן מעט את מהלך הירידות החד. היום התרחשה פקיעת האופציות לחודש אוגוסט וכמו כן נמשך רצף פרסום הדוחות לרבעון השני". 

 

"לקראת השבוע הבא שהוא גם תחילת חודש ספטמבר, המשופע בחגים וימי חופשה, סביר כי המשקיעים יימנעו מלקחת פוזיציה מהותית, כל עוד אי הוודאות מרחפת באוויר. כל אלו יקשו על השוק לעלות, הוסיף פלג.

 

חדר מסחר חדר מסחר צילום: אריאל שרוסטר

 

שוק האג"ח

מליסרוןגייסה 663 מיליון שקל בהנפקת סדרה חדשה של אג"ח בריבית צמודת מדד של 2.29%. בהנפקה נרשמו ביקושים בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל. לסדרה החדשה ניתנה בטוחה של מרכז גרנד קניון בבאר שבע, אשר שוויו מוערך ב-1.13 מיליארד שקל. מעלות דירגה את הסדרה +A באופק יציב.

 

חברת הנדל"ן אאורה השקעות, בבעלותו ובניהולו של יעקב אטרקצ'י, השלימה הנפקת איגרות חוב בהיקף של כ-45 מיליון שקל. החברה הנפיקה לציבור המשקיעים סדרת איגרות חוב חדשה הנושאת ריבית שקלית נקובה בשיעור שנתי של 8%. האג"חים מגובות בבטוחות מעודפים שצפויים לחברה מפרויקטים בישראל, ובאמות מידה פיננסיות שונות.

  

שוק המניות

דוחות בנק הפועליםובנק לאומיפורסמו הבוקר, ובכך נסגר פרק דוחות הבנקים לרבעון השני.

 

הפועלים הציג שיפור בשורה התחתונה והעליונה. ברבעון השני רשם הבנק רווח נקי של 655 מיליון שקל, בהשוואה ל-607 מיליון שקל ברבעון השני של 2012. התשואה על ההון עמדה ברבעון על 9.9%. הכנסות הבנק הסתכמו ב-3.46 מיליארד שקל, בהשוואה להכנסות של 3.3 מיליארד שקל ברבעון השני אשתקד - גידול של 4%.  סך האשראי לציבור לא השתנה משמעותית ברבעון והוא מסתכם ב-247.1 מיליארד שקל, בהשוואה ל-249.2 מיליארד שקל בסוף שנת 2012.

 

"מדובר בדוחות טובים, עם רווח נקי מעל הצפי. הבנק ממשיך לייצר תשואה על ההון של בין 9-10%, על אף הרמה הגבוהה יחסית של עלויות אשראי", אמר מיכה גולדברג, אנליסט הבנקים ומנהל מחלקת המחקר של אקסלנס נשואה בתגובה לדוח. "השיפור בעלויות מבשר על פירות ראשוניים מהמשך תהליך ההתייעלות של הבנק, כאשר המשך הגידול ברווחי מימון מלמד על שיפור בתמהיל הנכסים וגם הצלחה (חלקית אולי) בשיפור תמחור מרווחי האשראי לעסקים גדולים. השיפור ביחס ההון ליבה כנראה יאפשר לבנק כבר בסוף השנה לבקש להגדיל את שיעור חלוקת הדיבידנדים שלו לכ-25-30% מהרווח השוטף", אמר גולדברג.

 

לאומי רשם ברבעון השני רווח נקי של 474 מיליון שקל, זינוק של 69% לעומת הרבעון המקביל. הרווח משקף תשואה על ההון של 7.6%. הכנסות הריבית, נטו של הבנק הסתכמו ברבעון השני של השנה ב-1.8 מיליארד שקל, ירידה של 4.4% לעומת התקופה המקבילה. במהלך המחצית הראשונה של השנה קטן תיק האשראי לציבור של הבנק ב-1.15% ונכון לסוף יוני 2013 הוא מסתכם ב-238.5 מיליארד שקל.

 

"תוצאות בנק לאומי לרבעון היו לא רעות, כאשר הבנק רשם רווח של 474 מיליון שקל, אמנם נמוך מהציפיות אולם בעיקר באשמת החברה לישראל שרשמה הפסד", אמר היום אלון גלזר, סמנכ"ל המחקר בלידר שוקי הון. "הבנק נהנה ברבעון מרווחי מימון גבוהים יחסית (אם כי מימושי האגחים בבנק היו בהיקפים נמוכים מיתר הבנקים), ומהפרשה נמוכה מאד להפסדי אשראי שעמדה על 0.09% מתיק האשראי".

 

בעלי המניות של פרולוראישרו היום את המיזוג עם אופקו ברוב גדול. בתוך כך פרולור תצא מהמדדים כבר ביום ראשון (לפני תחילת המסחר).

 

אתמול דיווח דיסקונטעל זינוק של 59% ברווח הנקי בנוסף לעלייה בתשואה להון: הרווח נקי הסתכם ב-263 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 165 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. התשואה להון הסתכמה ב-9%, לעומת תשואה להון של 6.1% ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, בשורה העליונה רשם דיסקונט ירידה של 20% בהכנסות מריבית שהסתכמו ב-1.76 מיליארד שקל. הירידה בהכנסות מריבית נבעה בעיקר מהשפעת ירידת שיעורי הריבית על תשואת הנכסים. 

מה דעתך על מניית מליסרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה לישראל רשמה ברבעון השני של 2013 הפסד של כ-89 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-84 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.  התורמת השלילית העיקרית לתוצאות הרבעון הייתה צים אשר המשיכה לסבול מהתנאים המאתגרים בשוק ההובלה הימית. צים סיימה את הרבעון השני בהפסד של כ-97 מיליון דולר. ללא השפעת הסדר החוב על התוצאות ובנטרול הוצאות פרישה מוקדמת הסתכם ההפסד ברבעון השני ב-61 מיליון דולר, לעומת הפסד של 36 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, צים הציגה רווח EBITDA של כ-36 מיליון דולר בהשוואה, להפסד על בסיס EBITDA של 6 מיליון דולר ברבעון הקודם – שיפור של כ- 42 מיליון דולר.

 

הצעת הרכש של קבוצת דלקלמניות דלק אנרגיה– שנועדה להביא למחיקתה מהבורסה ולהפיכתה לפרטית – נדחתה על ידי בעלי המניות. על מנת שהצעת הרכש תתקבל נדרש שיעור היענות של 95% מבעלי המניות של דלק אנרגיה. 86.67% ממניות החברה מוחזקות על ידי קבוצת דלק, כך שבמקרה זה נדרשה היענות של כ-8.33% מבעלי המניות בלבד. בפועל, רק 7.97% מבעלי המניות נענו להצעה.

 

קבוצת המשביר 365, שדיווחה השבוע על עיסקה להכנסת משקיע אסטרטגי אל עסקי הקבוצה, סיימה רבעון השני מרשים עם עלייה בהכנסות וברווח הנקי. הכנסותי החברה הסתכמו ב-581 מיליון שקל, לעומת 569 מיליון שקל ברבעון המקביל. על פי החברה עיקרו של הגידול נובע מעלייה בהכנסותיה של חברת קשרי תעופה. החברה עברה מהפסד של 16.8 מיליון שקל ברבעון השני של 2012 לרווח של 8 מיליון שקל ברבעון השני של 2013.

 

קליל, יצרנית חלונות האלומיניום, סיימה את הרבעון עם הכנסות של 96.4 מיליון שקל, גידול של 10.6%, בהשוואה ל- 87.2 מיליון שקל ברבעון השני של שנת 2012. קליל רשמה עלייה של 44.5% ברווח הנקי ל-13.7 מיליון שקל, לעומת 9.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

אייסקיור, המפתחת טיפול לגידולים שפירים בשד, השלימה אתמול בבוקר גיוס של 4 מיליון דולר בדיסקאונט של 30% על מחיר השוק של המניה. הגיוס בוצע על ידי מכירה של 19 מיליון יחידות. כל יחידה הכילה שתי מניות, לפי מחיר של 38 אגורות למניה, ואופציה שניתנה ללא עלות, ששווייה הכלכלי הוא 48 אגורות. בהנפקה זו מכרה אייסקיור 50% מהחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x