שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיסקונט: זינוק של 59% ברווח הנקי ברבעון השני ל-263 מיליון שקל

התשואה להון הסתכמה ב-9%, לעומת תשואה להון של 6.1% ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מריבית ירדו ב-20%

שי סלינס 09:0428.08.13

 

ראובן שפיגל ויוסי בכר ראובן שפיגל ויוסי בכר צילום: עמית שעל

 

בנק דיסקונט דיווח היום (ד') על תוצאותיו לרבעון השני של השנה והציג זינוק של 59% ברווח הנקי בנוסף לעלייה בתשואה להון.

 

הרווח נקי הסתכם ב-263 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 165 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. התשואה להון הסתכמה ב-9%, לעומת תשואה להון של 6.1% ברבעון המקביל אשתקד. 

עם זאת, בשורה העליונה רשם דיסקונט ירידה של 20% בהכנסות מריבית שהסתכמו ב-1.76 מיליארד שקל. הירידה בהכנסות מריבית נבעה בעיקר מהשפעת ירידת שיעורי הריבית על תשואת הנכסים.

 

ההוצאות בגין הפסדי אשראי ברבעון השני גדלו מ-118 מיליון שקל ברבעון השני של 2012 ל-141 מיליון שקל ברבעון השני של 2013.

 

סיכום מחצית השנה

הרווח הנקי של דיסקונט הסתכם במחצית הראשונה של 2013 ב-526 מיליון שקל, עלייה של 28% בהשוואה למחצית השנה הראשונה של 2012. התשואה להון במחצית הראשונה של השנה עמדה על 9%, לעומת 7.7% בתקופה המקבילה אשתקד, ולעומת 7.1% בכל שנת 2012.

 

מדוחות הבנק עולה כי הגורמים העיקריים שהשפיעו על רווחי הקבוצה במחצית השנה הראשונה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד היו ירידה בהכנסות מריבית, של 7.4%,  עלייה בהוצאות בגין הפסדי אשראי של 45 מיליון שקל. עלייה בהכנסות שאינן מריבית, של 206 מיליון שקל ועלייה של 4 מיליון שקל בעמלות.

 

מנכ"ל הבנק, ראובן שפיגל, שהודיע לפני כשבוע כי יעזוב את תפקידו בעוד כחצי שנה, התייחס לתוצאות הבנק: "השיפור ברווחיות הקבוצה ברבעון השני בולט במיוחד לנוכח ההתמתנות המתמשכת בפעילות המשק וסביבת הריבית הנמוכה. אנו ממשיכים ובמרץ לפעול במגזר הקמעונאי. "תוכנית המשפחה" מתרחבת ואנו עדים לגידול בקצב גיוס לקוחות חדשים לעומת הרבעון המקביל אשתקד".

 

"לפני שבוע, הודעתי על החלטתי לפרוש מתפקידי בסוף חודש מרס 2014. נסיבות אישיות ומשפחתיות הובילו אותי להחלטה זו. בכוונתי להמשיך ולנהל את הקבוצה עד סוף חודש מרס 2014, ולקדם מהלכים אותם אני מוביל בשנים האחרונות. אני משוכנע כי קבוצת דיסקונט תעמוד בהצלחה באתגרים הרבים שלפניה ובשיתוף פעולה עם העובדים והמנהלים המסורים של הקבוצה, תמשיך להציג שיפור מתמשך וצמיחה בכל מגזרי הפעילות", אמר שפיגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x