$
בורסת ת"א

הראל: רווח כולל של 89 מיליון שקל ברבעון השני

מדובר בירידה של 56% בהשוואה לרבעון הקודם. הרווחיות בביטוחי הבריאות נחתכה בחצי על רקע הרעה בתוצאות החיתומיות

רחלי בינדמן 15:2027.08.13

חברת הביטוח הראל שבשליטת משפחת המבורגר סוגרת את הרבעון השני של 2013 עם רווח כולל של 89 מיליון שקל. זאת לעומת רווח של 200 מיליון שקל ברבעון הקודם שהיה חזק יותר בשווקי ההון.  

מדובר ברווח זהה לרווח של חברת הביטוח הקטנה יותר מנורה מבטחים שפרסמה את דוחותיה אתמול. הסיבה לכך, נעוצה בחשיפה גבוהה יותר של הראל לשווקי ההון על רקע החזקה מופחתת של אג"ח מיועדות בתיק ביטוחי החיים הישן של הראל.

 

סך הפרמיות ברבעון השני הסתכמו ב-2.6 מיליארד שקל, עליה של 14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

  

הרווח הכולל במגזר ביטוח חיים וחיסכון ארוך הטווח הסתכם ברבעון השני ב-61 מיליון שקל, כאשר ברבעון השני גבתה הראל דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתתפות ברווחים בהיקף של 5 מיליון שקל בלבד, וזאת על רקע התשואות החלשות בשוק ההון ברבעון השני. רק לשם השוואה ברבעון הראשון הרווח הכולל בתחום זה הסתכם ב-152 מיליון שקל.

 

תחום הפנסיה ייצר רווח לפני מס של 17 מיליון שקל ברבעון, עליה של 41% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. זאת בעוד שהמתחרה הגדולה – קרן הפנסיה מבטחים שבבעלות מנורה מבטחים רשמה ירידה ברווחיות ברבעון על רקע התחרות בתחום.

 

יאיר המבורגר יאיר המבורגר
ההכנסות מדמי ניהול שנגבו בקופות הגמל של הראל הסתכמו במחצית הראשונה ב-99 מיליון שקל, שחיקה של 9.8% לעומת המחצית המקבילה בעיקר בשל הרפורמה בדמי הניהול שגררה שחיקה בדמי הניהול. גם ברבעון נרשמה ירידה בהכנסות בתחום שהסתכמו ב-50 מיליון שקל לעומת 54 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווחיות בקופות הגמל נחתכה במחצית מ-14 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ל-7 מיליון שקל בלבד ברבעון הנוכחי, שוב מאותה סיבה.

 

הרווח הכולל בתחום בו שולטת הראל – תחום הבריאות נחתך ב-50% והסתכם ברבעון ב-26 מיליון שקל. הראל מסבירים את הירידה בהרעה בתוצאות החיתומיות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

 

בנוסף הראל הכריזה על דיבידנד של 255 מיליון שקל, המצטרף לדיבידנד של 53 מיליון שקל שחולק כבר באפריל 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x