$
בורסת ת"א

פוטאש סידרה לבכירי כיל חבילת שכר מפנקת

המשקיעים הזרים בכיל אישרו את תכנית התגמול המפנקת שביקשו בכירי החברה. כל הגופים המוסדיים למעט אפסילון, אלטשולר שחם, ילין לפידות ואי.בי.אי התנגדו

רחלי בינדמן 11:2227.08.13

המשקיעים הזרים סידרו את חגיגת השכר של בכירי כיל. כמעט כל המשקיעים המוסדיים בישראל (למעט אפסילון, ילין לפידות, אלטשולר שחם ואי.בי.אי) התנגדו למדיניות התגמול המפנקת של בכירי חברת כיל המנוהלת על ידי סטפן בורגס, ברקע המלצת חברת הייעוץ אנטרופי להתנגד לה. עם זאת, המשקיעים הזרים המחזיקים במניה הצביעו בעד אישור התכנית. חברת פוטאש הקנדית, המחזיקה הגדולה ביותר במנית כיל (14%), תמכה באישור השכר וכך גם משקיעים זרים נוספים.

מנכ"ל כיל סטפן בורגס מנכ"ל כיל סטפן בורגס צילום: בלומברג

 

חבילת התגמול של בכירי כיל גררה ביקורת ציבורית נרחבת, אך כעת זכתה לחותמת הכשר. אנטרופי התנגדה, כאמור, למדיניות התגמול וכתבה כי קיים קושי להעריך את חוזקת הקשר בין ביצועי החברה להיקפי התגמול, וכי תנאי הסף למענק לבכירי החברה הינו קל מדי. "תנאי המענק קל מאחר שהוא דורש השגה של רווח נקי של 60% ביחס לשלוש השנים שקדמו למענק, תנאי שהחברה עמדה בו מאז שנת 2004", נכתב בחוות הדעת של אנטרופי. "מידת השקיפות של מדיניות התגמול היא בינונית מאחר והיעדים הכמותיים לתשלום המענק לא היו גלויים מספיק".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x