$
בורסת ת"א

נושי אלווריון יספגו תספורת של 47% בעקבות מכירת החברה לוואלי טלקום

כונס הנכסים של החברה, יואב כפיר, ביקש מבית המשפט לאשר את מכירתה לוואלי טלקום תמורת 3.8 מיליון דולר. גם סיגמא ווייב הגישה הצעה

ניר צליק 09:1826.08.13

הסאגה סביב כינוס הנכסים של אלווריון מתקרבת לסיומה: מבקשה שהגיש לבית המשפט כונס הנכסים של החברה, יואב כפיר, עולה כי וואלי טלקום צפויה לרכוש את נכסי אלווריון תמורת סכום כולל של 3.8 מיליון דולר לפחות. התשלום הראשון, בגובה 1.5 מיליון דולר, יבוצע מיידית, ואילו 1.8 מיליון דולר יועברו תוך 12 חודשים לקופת הכינוס אחרי גביית כספים מלקוחות וממכירת מלאי החברה. חצי מיליון דולר יועברו עבור מניות אלווריון.

 

וואלי טלקום לא תרכוש את הפטנטים של אלווריון, ותהיה זכאית ל־30% משווי הפטנטים שיימכרו. אלווריון כבר קיבלה הצעה בגובה 600 אלף דולר עבור פטנטים אלה מווי־לאן, כך שהיקף הרכישה יעמוד על 4.4 מיליון דולר לפחות. בנוסף יקבלו הנושים תמורה בגין שחרור מלאים לספקים ומימושי מלאי לקוחות בסכום שיכול להגיע למיליוני דולרים — כך שהתמורה עשויה לגדול משמעותית.

 

אלווריון אלווריון צילום: אביגיל עוזי

שתי הצעות נוספות התקבלו עבור החברה: רדווין של משפחת זיסאפל הגישה הצעה לרכישת הרכוש הקבוע ב־11.6 אלף דולר; ואילו סיגמה ווייב הציעה עד 24 מיליון שקל עבור החברה, ובנוסף התחייבה כי אם תמכור פטנטים של אלווריון וזכויות בהם תוך שנתיים מועד השלמת העסקה, תועבר תמורה זו לקופת הכינוס. הצעה זו תלויה בהסדר נושים של אלווריון, שלה חובות של 23 מיליון דולר, ואם יימכרו פחות נכסים היא עשויה להגיע רק ל־18 מיליון שקל. ההבדל המרכזי בין ההצעה של וואלי טלקום לזו של סיגמא הוא שהתמורה המקסימלית בהצעת וואלי אינה מוגבלת בתקרת מקסימום.

 

בהשוואה שנערכה בין ההצעות עולה כי התמורה הצפויה מהצעתה של וואלי טלקום עומדת על 6.3 מיליון דולר, לעומת 6.8 מיליון דולר בהצעת סיגמא. החזר החוב לנושים מסתכם ב־53% על פי הצעת וואלי, לעומת 55% בהצעת סיגמא. בשתי ההצעות הנושים המובטחים יקבלו את מלוא חובם, והנושים הרגילים 10%–14% ממנו. סיגמה ווייב עדיין יכולה להגיש הצעה משופרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x