$
בורסת ת"א

דנקנר וגרנובסקי יפקידו 70 מיליון שקל בביהמ"ש, ו-450 מיליון בנאמנות

השניים מתחייבים להפקיד בקופת ביהמ"ש 50 מיליון שקל לפני הדיון בבוקר, ו-20 מיליון ביום שני; יפקידו 450 מיליון שקל בנאמנות - במקום 430 מיליון כפי שקבע השופט; העברת הסכום היא התנאי שהציב בית המשפט כדי שההסדר שגיבשו יישאר על הפרק

גולן חזני 22:0924.08.13

אי.די.בי הודיעה לפני דקות אחדות לבית המשפט כי תפקיד מחר בבוקר 500 מיליון שקל - הסכום שנדרשה לגייס יחד עם אלכסנדר גרנובסקי כדי לתת סיכוי למתווה ההסדר שגיבש נוחי דנקנר עם המשקיע, לקראת הדיון בבית המשפט מחר בבוקר. 

 

עם זאת, בעוד השופט איתן אורנשטיין דרש להפקיד 70 מיליון שקל בקופת בית המשפט - שלא יוחזרו במקרה של ביטול העסקה - גרנובסקי ודנקנר יפקידו 50 מיליון שקל בלבד בקופת בית המשפט; 450 מיליון שקלים נוספים יופקדו בנאמנות בידי עו"ד ישראל שמעונוב, המייצג את גרנובסקי, לעומת 430 מיליון שקל שדרש אורנשטיין.

 

הצדדים התחיבו להפקיד את 20 מיליון השקלים החסרים בקופת בית המשפט עד יום שני, כך שהסכום יושלם ל-70 מיליון שקל. בסך הכל מציינת אי.די.בי כי מדובר בהפקדה של 520 מיליון שקל, לעומת 500 מיליון שדרש בית המשפט.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: אוראל כהן

 

בהודעת אי.די.בי מציינים עורכי הדין רם כספי, אברמי וול ורובי בכר, כי בכוונת דנקנר וגרנובסקי וקבוצת נץ, אף לשפר את מתווה ההצעה למחזיקי האג"ח, ולקיים לשם כך מגעים עם נציגות מחזיקי האג"ח והנאמנים. הם מבקשים מהשופט דחייה סבירה לכינוס אסיפת נושים חדשה כדי להביא את הצעתם להצבעה.

  

לפי המתווה הקיים, אמור גרנובסקי להזרים באמצעות חברת אמבלייז 826 מיליון שקל לקופת אי.די.בי אחזקות, כש-600 מיליון שקל מהסכום יועברו לאי.די.בי פתוח ו־226 מיליון - לנושי אחזקות.

 

גרנובסקי, שהוא איש חב"ד כמו אלשטיין, מחזיק באמצעות זד.בי.איי בשליטה בבי.ג'י.איי, שאותה רכש ב־2012 מידי צביקה בארנבוים. בקופת בי.ג'י.איי נמצאים כ־200 מיליון שקל שבאמצעותם מתכוון גרנובסקי לרכוש את השליטה באמבלייז. בקופת המזומנים של אמבלייז שוכבים 145 מיליון דולר - ובאמצעותם אמורה להירכש השליטה באי.די.בי. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x