$
בורסת ת"א

אזורים: ההכנסות ברבעון השני זינקו ב-58%

לפי הודעת החברה, הצמיחה בהכנסות נובעת מהיקף גדול של מסירת דירות במחצית הראשונה של השנה במקביל לעליה במחיר הממוצע לדירה

כלכליסט 10:1223.08.13

חברת הנדל"ן אזורים, שבשליטת איש העסקים הרשי פרידמן, רשמה הכנסות ממכירת בניינים ומדמי שכירות של 312 מיליון שקל ברבעון השני של 2013 - זינוק של 58% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב-587 מיליון שקל - זינוק של 104%.

 

לפי הודעת החברה, הצמיחה בהכנסות נובעת מהיקף גדול של מסירת דירות במחצית הראשונה של השנה במקביל לעליה במחיר הממוצע לדירה. בחציון האחרון אוכלסו דירות בעיקר בפרויקטים: רחובות, אשקלון, מגדלי נאמן בת"א, יבנה, ושקד בנתניה.

 

בעל השליטה באזורים, הרשי פרידמן בעל השליטה באזורים, הרשי פרידמן

 

אזורים מדגישה כי היא מדווחת על הכנסות ממכירת הדירות רק בעת מסירתן לרוכשים - כ-3-2 שנים לאחר מכירתן. על כן, המחיר הממוצע לדירה המדווח מהווה אינדיקציה למחירי השוק כפי שהיו בעת מכירתן, ולא מהווה אינדיקציה בהכרח למחירים כיום. לפי החברה, במהלך החציון האחרון עמד המחיר הממוצע לדירה על 1.7 מיליון שקל, עלייה של 13% לעומת החציון הראשון של 2012.  

 

הרווח הגולמי של החברה הסתכם ב-59.1 מיליון שקל ברבעון השני, זינוק של 28% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. במחצית הראשונה של השנה זינק הרווח הגולמי ב-70%.

 

דרור נגל, מנכ"ל אזורים, אמר כי "חציון זה משקף את צמיחה בהכנסות מפעילות הליבה - מכירת דירות. אני מרוצה מהעלייה המשמעותית ברווח הגולמי המצביע על ההצלחה ב'ביזנס' העיקרי שלנו, ואשר יהווה עוגן משמעותי בצמיחה כמו גם בניהול החוב והחזרים העתידים. אנו מזהים מגמת ביקושים, גדלה והולכת, לנדל"ן למגורים, כך שנמשיך למלא תפקיד מרכזי בגידול המשמעותי של יח' דיור למגורים בכל הארץ".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x