$
בורסת ת"א

נציגות אי.די.בי אחזקות תמליץ על מתווה אלשטיין

אלשטיין מציע להזרים 770 מיליון שקל לאי.די.בי פתוח תמורת 50.5% מהחברה, בתחילת השבוע נאמני האג"ח של אי.די.בי יציגו בפני השופט אורנשטיין את ההסכמות עם אלשטיין

רחלי בינדמן 11:1120.08.13

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות תומכת במתווה אלשטיין ותמליץ על כך למחזיקי האג"ח.

 

לכלכליסט נודע כי לאחר התלבטויות החליט יואב ערמוני מנכ"ל קרן הפנסיה גילעד לתמוך במתווה אלשטיין ובכך הצטרף גם לאקסלנס שתמכו מלכתחילה במתווה. גם נציגי המשקיעים הפרטיים בנציגות, עדי ענבר ואוהד אלוני תומכים במתווה וזו גם תהיה המלצתם לכלל המחזיקים - להצביע בעד.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

ביום א' צפויים נאמני האג"ח של אי.די.בי להגיע לבית המשפט ולהציג בפני השופט אורנשטיין את ההסכמות עם אלשטיין בתנאי שאלו יאושרו בקרב מחזיקי האג"ח.

מצב כזה יעמיד אותם ביתרון לעומת מצב בו הם היו מגיעים ללא משקיע. במקרה כזה,  אורנשטיין היה מאלץ אותם לנהל משא ומתן עם נושי אי.די.בי פתוח, חברת הבת ולהגיע איתם להסכמות מעמדת נחיתות.

 

הצעתו של אלשטיין טומנת בחובה חולשה מהותית, משום שהיא כוללת כל מיני סעיפי סל לפיהם אם יהיו שינויים מהותיים בהסדר שלא פורטו הוא יוכל לסגת ממנו ללא קנס.

 

יתרה מכך לא ברור אם השותפים שהוא מתכנן לצרף כמו המשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס יקבלו היתר שליטה מהמפקח על הביטוח. לבסוף, הקנס שבו ישא אלשטיין אם  לא יזרים את הכסף הוא די זניח. הוא התחייב להפקיד 75 מיליון שקל אצל עורך דינו אך אלו לא יחולטו במצב שהעסקה לא תצא בפועל.

 

אלכס גרונבסקי לעומת זאת, המשקיע שמגיע עם נוחי דנקנר ומציג הצעה אלטרנטיבית למחזיקים נדרש על ידי השופט אורנשטיין להפקיד 70 מיליון שקל בקופת בית המשפט כתנאי להתקדמות המגעים מולו. סכומים אלו יחולטו אם העסקה לא תצא לפועל. גרנובסקי הנמצא בישראל טרם הפקיד את הסכום.

 

אלכסנדר גרנובסקי אלכסנדר גרנובסקי צילום: ישראל ברדוגו

 

 

עם זאת, הצעתו של אלשטיין עדיפה על זו של גרנובסקי במובן זה שאלשטיין לא דורש פטור מתביעות כנגד הדירקטורים בחברה בניגוד לגרנובסקי ודנקנר שדורשים פטור מתביעות כתנאי לעסקה. אייל גבאי, המומחה שמונה מטעם בית המשפט ללוות את המו"מ תימחר את הפטור מתביעות בשווי של 200 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x