$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נציגות אחזקות דורשת מאלשטיין: דנקנר ואנשיו לא יכהנו כיו"ר

הנציגות מבקשת למנוע כניסת דנקנר ב"דלת האחורית" - מציבה תנאי לפיו בעלי תפקיד קיימים באי.די.בי לא יוכלו לכהן כיו"ר בתאגיד במשך 4 שנים; אלשטיין צפוי להשתלט על אחזקות לפי שווי של 822 מיליון שקל לחברה הבת אי.די.בי. פתוח

רחלי בינדמן 08:3620.08.13

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי דורשת כתנאי מאדוארדו אלשטיין, המשקיע הארגנטינאי שמקיים עמם מגעים לרכישת השליטה באי.די.בי, להימנע מלהעסיק את דנקנר ואנשיו כיו"ר בתאגיד.

 

ל"כלכליסט" נודע כי כחלק מהתנאים לעסקה מולו דורשת הנציגות כי אלשטיין יתחייב שלא להעסיק אף בעל תפקיד קיים באי.די.בי כיו"ר בחברה תחת שליטתו של אלשטיין.

 


המטרה של הדרישה נעוצה בחששות המחזיקים כי אלשטיין רוצה להכניס את דנקנר חזרה בדלת האחורית ולהעניק לו בהמשך מניות או סמכויות בחברה.

 

הערב יכנסו נאמני האג"ח אסיפת מחזיקים בה ידונו במתווה אלשטיין ואף תתקיים הצבעה האם כלל המחזיקים תומכים בו.  

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

פרטי ההשקעה של המיליונר אדוארדו אלשטיין באי.די.בי נחשפו הבוקר. לכלכליסט" נודע כי אלשטיין ישתלט על אי.די.בי אחזקות על ידי הזרמה של 770 מיליון שקל וזאת לפי שווי של 822 מיליון שקל לחברת הבת שהיא הנכס היחיד של אחזקות, אי.די.בי פתוח.

 

במסגרת ההסכמות עם מחזיקי האג"ח אין דרישות מיוחדות בנושא שיפור הממשל התאגידי. כמו כן אלשטיין דורש בלעדיות מהמחזיקים שלא לבחון הצעות מתחרות לאחר חתימה על הסכם מולו אלא אם תתקבל הצעה טובה יותר מהותית.

 

רק לשם השוואה הצעה מתחרה של בעל השליטה באי.די.בי, נוחי דנקנר ושותפו החדש אלכס גרנובסקי, מדברת על הזרמה של 826 מיליון וזאת לפי שווי גבוה יותר של 944 מיליון שקל לאי.די.בי פתוח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x