$
בורסת ת"א

"תג המחיר שהוצמד לפשרה עם מנור ולבנת נמוך מדי"

המחזיקים באי.די.בי מתנגדים להסדר הפשרה עם מנור ולבנת: שלוש מתוך חמש הסדרות החליטו להתנגד להסדר על השבת דיבידנדים לקופת אי.די.בי

אסף גילעם 08:5020.08.13

ביחד עם ההצבעה על נטילת השליטה בפירמידת אי.די.בי, הצביעו ביום ראשון מחזיקי האג"ח בשאלה האם לקבל את הסדר הפשרה מול מנור ולבנת על השבת דיבידנדים לקופת החברה. ההחלטה שהתקבלה היתה לא להמשיך עם הסדר הפשרה, ולהמשיך את ההליכים המשפטיים נגד משפחות לבנת ומנור ויתר בעלי השליטה. שלוש מתוך חמש הסדרות החליטו להתנגד להצעת הפשרה.

 

בשיחות עם מחזיקים שהתנגדו להסכם, הם הסבירו כי העדיפו להסתמך על חוות דעתו של המומחה לבחינת ההסדר שמונה מטעם בית המשפט, אייל גבאי. "תג המחיר שהוצמד לפשרה הנו על הצד הנמוך'" הסביר גבאי בחוות הדעת שהגיש לבית המשפט.

 

גבאי משבח את התובעים ובאי כוחם על הגשת התביעה וניהולה ועל התמדתם בקידומה לשם העשרת קופת הנושים, אך הוא מעלה השגות רבות על היקף התשלום הצפוי להגיע לקופת הנושים: "קשה להתעלם מכך שהתגמול במזומן על החלוקות ב־2009–2010 מהווה פיצוי או השבה בגובה של 13% בלבד מסכומי החלוקה באותן השנים", והוסיף כי "הפשרה כוללת רכיב מנייתי שערכו מוטל בספק כבד".

 

  

מדובר בתביעה נגזרת שהגישו שני מחזיקי אג"ח פרטיים נגד בעלי השליטה בחברה להשבת דיבידנדים לחברה בהיקף של 1.5 מיליארד שקל.

 

עו"ד אופיר נאור שייצג את שני מחזיקי האג"ח הפרטיים, והגיע עם מנור ולבנת להסכם הפשרה, הסביר אתמול ל"כלכליסט": "נאמני כל סדרה יגיעו לבית משפט ויציגו את בחירת המחזיקים, בית המשפט יצטרך להחליט אם ההסדר הוא מספיק טוב. בסופו של דבר זו החלטת בית המשפט, ולא המחזיקים". הסדר הפשרה יעלה בפני בית המשפט באוקטובר הקרוב מול השופטת רות רונן מבית המשפט הכלכלי בתל אביב. הסדר הפשרה נחשף ב"כלכליסט" בתחילת יולי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x