שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה בעליות קלות; דניה סבוס זינקה ב-5.7% לאחר הדוחות

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.1% במחזור נמוך של 903 מיליון דולר; מניית סלקום עלתה ב-3.3% למרות שדיווחה על ירידה של 17.5% בהכנסותיה ברבעון; אלווריון השלימה זינוק של יותר מ-300% בשבוע

שי סלינס 17:3019.08.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות קלות על רקע המגמה המעורבת שנרשמה הבוקר בבורסות אסיה והמגמה המעורבת בפתיחת המסחר בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-903 מיליון שקל בלבד.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

הגבול הדרומי של ישראל רותח: 25 שוטרים נהרגו הבוקר במתקפה של חמושים על שני אוטובוסים שהסיעו חיילים בכביש הבינלאומי באזור א-סאדות במערב רפיח. בתחילה דווח כי המחבלים ירו רקטות מסוג RPG לעבר האוטובוסים וכך עצרו אותם והרגו את השוטרים, אולם כעת מדווחת סוכנות AP על פי הטלוויזיה המצרית כי השוטרים נורו למוות בסגנון הוצאה להורג, לאחר שהחמושים הכריחו אותם לשכב על הקרקע. שלושה חיילים נוספים נפצעו. גורמי ביטחון בסיני אמרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי החמושים ארבו לאוטובוסים בכפר אבו טווילה שברפיח. השוטרים לא היו לבושים מדים אלא בבגדים אזרחיים.

 

 צילום: תומי הרפז

 

ברבעון השני של השנה עלה התמ"ג (התוצר המקומי הגולמי) של ישראל ב-5.1% בקצב שנתי, לאחר עליות של 2.7% ברבעון הראשון ו-3.1% ברבע האחרון של שנת 2012. העלייה בתוצר ברבעון השני השנה משקפת עליות בהוצאה לצריכה פרטית (6.7%), בייצוא הסחורות והשירותים (1.2%) ובהוצאה לצריכה ציבורית (8.3%) וירידה בהשקעות בנכסים קבועים (6.3%-).

 

שוק האג"ח

הדרמה בשוק אגרות החוב האמריקני נמשכת בימים האחרונים זאת בשל ההערכות גוברות בשוק ההון האמריקני כי בפגישת הפד בימים שלישי ורביעי יוחלט על הקטנת חודשית הדרגתית של 20-10 מיליארד דולר מן הרכישות החוזרות של אג"ח ממשלתי אמריקני מרמה חודשית קיימת של 85 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"אנו סבורים כי על מנת לאזן בין הצורך להקטין את רכישות אגרות החוב לבין הצורך לתמוך בצמיחה הכלכלית השברירית, הפד יציין במפורש מחויבות לריבית אפסית לתקופות ארוכות", כותב האסטרטג הראשי של איילון.

 

"נקודה מעניינת נוספת הנובעת מעליית התשואות החדה בתשואות החוב האמריקני הארוך הינה העובדה כי יתכן דווקא עליית תשואות חדה זו בטרם הקטנת ההרחבה הכמותית תקשה על הפד לאמץ אסטרטגית יציאה אגרסיבית שכן הצמיחה הכלכלית של כלכלת ארה"ב שברירית מדי על מנת להתמודד עם עליית תשואות חדה ומהירה נוספת בעתיד הקרוב", הוסיף פגוט.

 

מניות במרכז

חברת הנדל"ן דניה סיבוס פרסמה היום את דוחותיה לרבעון השני. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-715.2 מיליון שקל, כמה אלפי שקלים פחות מהכנסותיה ברבעון המקביל, שהסתכמו ב-764 מיליון שקל. עם זאת, בשורה התחתונה צנחה החברה להפסד של 15.2 מיליון שקל - מתוכו 11.5 מיליון שקל הפסד המיוחס לבעלי המניות) - בהשוואה לרווח של 6.1 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

סלקוםדיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השני של השנה והציגה ירידה של 17.5% בהכנסות ל-1.2 מיליארד שקל. ההכנסות משירותים ירדו ב-14.6% והסתכמו במיליארד שקל, בעוד שה-EBITDA ירד ב-28.5% והסתכם ב-339 מיליון שקל.

 

האנליסטים גלעד אלפר וליאת גלזר מאקסלנס ברוקראז' הגיבו לפרסום דו"חות סלקום וציינו כי התוצאות לרבעון השני של השנה נמצאות בטווח העליון של תחזיות החברה, בכל הפרמטרים. אלפר וגלזר הותירו את המלצת תשואת השוק למניית סלקום. "להערכתנו, המניה מתמחרת את החזרה ליציבות בתוצאות ואף שיפור קל. עם זאת, בהסתכלות קדימה היכולת של החברות לפצות על השחיקה שהתרחשה בשנים האחרונות הינה נמוכה ולכן המגמה הצפויה היא זחילה איטית בלבד".

 

חברת דלק רכב, יבואנית מכוניות מאזדה, פורד ו–BMW, דיווחה היום כי מכרה 24% ממניותיה בחברת מובילאיי (Mobileye) במחיר של 34.9 דולר למניה. בעקבות מכירת המניות בחברה המפתחת מערכות בטיחות לרכב, צפויה החברה שבשליטת גיל אגמון לרשום רווח לפני מס של 63 מיליון שקל. גיל אגמון מחזיק באופן אישי 3%-3.5% מהמניות ואילו דלק רכב שבשליטתו מחזיקה ב-3.3% מהמניות אותן רכשה תמורת 7.2 מיליון דולר.

 

קרן ספרה גלובל הלת'קר שבהובלת מורי ארקין נכנסת להשקעה באינטק פארמה, העוסקת בהשבחת תרופות קיימות. מדובר בהשקעה של 5 מיליון דולר, מתוכם כ-2 מיליון דולר יושקעו על ידי קרן ספרה (SPHERA Healthcare) וכ-2 מיליון דולר נוספים יושקעו על ידי הקרן גבריאל קפיטל (Gabriel Capital Management) וכמיליון דולר נוספים יושקעו על ידי משקיעים נוספים.

 

מניית אלווריוןממשיכה לרכז עניין על רקע ההצעות לרכישתה. אתמול זינקה המניה בבורסה בשיעור של 60% ועם העליות של היום משלימה החברה זינוק של יותר מ-300% בשבוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x