שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נעילה שלילית בבורסה; ת"א 25 איבד 0.6%

ת"א 100 נחלש ב-0.7%, מדד הבנקים ירד ב-1.6%; אל על זינקה ב-2.8% לאחר שדיווחה על מעבר לרווח ברבעון; מניית מזרחי טפחות עלתה ב-1.3% לאחר הדוחות; אלווריון קפצה ב-78% לאחר פרסומים על פניית רוכשים לכונס

מיקי גרינפלד 17:4315.08.13

המסחר בבורסה של ת"א ננעל היום (ה') בירידות, שהתחזקו ככל שעברו השעות. זאת על רקע ציפיית המשקיעים להודעת המדד הערב, וכן לפתיחת עונת הדוחות של הבנקים.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

בדקות האחרונות של המסחר פורסם כי חברת דירוג האשראי הבינלאומית מודיס (Moody's) כי אישררה את דירוג האשראי של ישראל והותירה אותו על כנו ברמה של A1 עם תחזית יציבה. מדובר באשרור דירוג ראשון מאז העלתה מודיס את דירוג המדינה ל-A1 באפריל 2008.

 

"בסוף השבוע הקרוב תתחיל עונת דוחות הבנקים לרבעון השני, וכהרגלו בנק מזרחי מקדים לדווח, כאשר שאר הבנקים ידווחו רק בסוף החודש. אנחנו מעריכים שהבנקים ידווחו על עוד רבעון סביר במיוחד, עם רווחיות דומה לזו שנרשמה ברבעון הראשון – אנחנו מעריכים שהתשואה על ההון תעמוד בממוצע על כ-9% לענף. אך בדומה לרבעון הקודם, יהיו לא מעט 'רעשים', רווחים ממימוש נכסים (וייז ואבן קיסר), רווחים משוק ההון, הפרשות ח פעמיות (אצל מזרחי), וגם החזרי מס (מע"מ)", אומרים בסקירה מקדימה כלכלני אקסלנס נשואה ברוקראז'.

 

"עלויות האשראי יישארו ברמה דומה לזו שברבעון הראשון (בנטרול ההפרשות הקבוצתיות החד-פעמיות) שעה שגם החובות הבעייתיים לא יראו על הרעה באיכות האשראי. יתרה מכך, אנחנו ממשיכים להעריך פוטנציאל לא קטן של הקטנות הפרשות (recoveries), ולכן חלק מהבנקים (מזרחי ופועלים) ימשיכו לרשום עלויות אשראי גולמיות נמוכות למצב הכלכלי במשק", הוסיפו באקסלנס.

 

יחידת ניהול החוב באגף החשב הכללי במשרד האוצר ניצלה את הירידות האחרונות בשער הדולר מול השקל וביצעה בשבוע החולף כמה עסקאות גידור דולר-שקל בהיקף כולל של כ-325 מיליון דולר.במסגרת עסקאות הגידור ממירה למעשה המדינה חלק מהחובות שלה הנקובים במטבע חוץ, במקרה זה בדולרים, בחובות הנקובים בשקלים. בדרך זו היא מקטינה את החשיפה שלה לשינויים עתידיים בשער החליפין של השקל. 

 

מחירי הדירות ירדו בשיעור ריאלי של 3.8% ברבעון השני של 2013, בהשוואה לרבעון הראשון, כך עולה מנתוני משרד השיכון. מחירי הדירות החדשות רשמו ירידה חדה של כ-10.5% ומחירי דירות יד שנייה רשמו ירידה מתונה יותר של כ-1.6% בהשוואה לרבעון הראשון של השנה. 

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

מידרוג הודיעה על העלאת דירוג, מדירוג A2 לדירוג A1 והצבת אופק דירוג יציב לסדרות האג"ח שבמחזור של חברת שיכון ובינוי. כמו כן, מאשרת מידרוג דירוג זהה לגיוס אג"ח, בהיקף של עד 450 מיליון שקל., באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה ו/או הרחבת סדרה קיימת. תמורת ההנפקה תשמש בעיקר לצורכי מחזור חוב ולצורכי הפעילות העסקית השוטפת.

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות בחרו בהסדר של חלוקה בעין, ודחו את ההסדר הנציגויות שגובש בשיתוף עם נציגות אי.די.בי פתוח. לפי ההסדר הנבחר כל מניות אי.די.בי פתוח יחולקו לנושי אחזקות; ההסדר אמור לבוא עד מחר להצבעה נוספת, הפעם מול הסדר שתציע החברה. עד כה החברה עדיין לא הגישה הצעה מסודרת משלה.

 

במקביל, נוחי דנקנר הגיע להסכם סופי עם איש העסקים היהודי מאוקראינה אלכסנדר (סאשה) גרנובסקי, לגבי השליטה באי.די.בי. אחזקות. גרנובסקי יחזיק במרבית מניות השליטה. ההסכם הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופט איתן אורנשטיין הודיע כי על כל הצדדים להגיש לו את עמדותיהם לבקשת אי.די.בי לדחות את הדיונים באסיפות, עד מחר בשעה 10 בבוקר, בטרם יתן את החלטתו.

 

חברת הדירוג מעלות מאשררת דירוג A לאשטרום נכסים, ומשנה את התחזית משלילית ליציבה בשל ירידה ברמת המינוף של החברה.

 

חברת הנדל"ן מירלנד שבשליטת מבני תעשיה וכלכלית ירושליםמקבוצת אליעזר פישמן דיווחה כי הכנסות החברה עלו במחצית הראשונה של השנה ב-6.8 מיליון דולר ל-22.8 מיליון דולר. לאחר ניכוי הוצאות אחזקה וניהול הסתכם הרווח הגולמי של מירלנד ב-13.2 מיליון דולר - עלייה של 93% לעומת המחצית הראשונה של 2012, שבה נרשם לחברה רווח גולמי של 6.8 מיליון דולר. מילנר אינה נסחרת, והיא מדווחת מתוקף הנפקות האג"ח שלה בת"א.

מניות במרכז

בנק מזרחי טפחותדיווח הבוקר על דוחותיו לרבעון השני. הפרשה של 191 מיליון שקל שביצע הבנק ברבעון עקב יישום הוראת בנק ישראל למערכת הבנקאית בנושא נדל"ן לדיור הביא לירידה של 16.9% ברווח הנקי של מזרחי טפחות לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-245 מיליון שקל. אתמול דיווח בנק יהב בו מחזיק מזרחי טפחות ב-50% על רווח נקי של 48.2 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2013 - ירידה של 1.8% לעומת התקופה המקבילה.

 

אקסלנס ברוקראז' הפחיתה היום את ההמלצה למניית בזקמ"תשואת שוק" ל"תשואת חסר", על רקע התחרות הגוברת הצפויה בשוק התקשורת עם כניסתה הצפויה לשוק של חברת החשמל. מחיר היעד למניית בזק נותר על 4.7 שקל למניה. "חברת התקשורת החדשה, IBC, היא בגדר עובדה מוגמרת וכנראה תתחיל בפריסה מאסיבית כבר בחצי הראשון של 2014. IBC תגביר דרמטית את התחרות לבזק והערכה שלילית זו אינה מתיישבת עם ביצועי המניה של בזק", נאמר בהמלצת אקסלנס.

  

הכנסות חברת התעופה אל עלברבעון השני של 2013 הסתכמו ב-529.7 מיליון דולר, לעומת 516.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הגולמי ברבעון הנוכחי הסתכם ב- 82 מיליון דולר (שיעור של כ- 15.5% מהמחזור), לעומת 78.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד (שיעור של כ-15.1% מהמחזור). בשורה התחתונה, אל על עוברת לרווח ברבעון השני - החברה רשמה רווח של 3.7 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 6.1 מיליון דולר ברבעון השני של שנת 2012.

 

בראק אן.וי.חתמה על הסכם לרכישת 307 יחידות דיור בגרמניה, בתמורה כוללת של כ-14.1 מ' אירו (כ-66.5 מיליון שקל). שטחם הכולל של הנכסים הנרכשים כ-22.7 אלף מ"ר (שטח ממוצע ליח"ד כ-72 מ"ר). נכון להיום, שיעור התפוסה של הנכסים הנרכשים עומד על כ-91% ודמי השכירות השנתיים (ברוטו) המתקבלים מכלל יחידות הדיור מסתכמים בכ-כ-1.23 מ' אירו (5.8 מיליון שקל). השלמת העסקה צפויה בסוף חודש ספטמבר 2013.

 

קבוצת פורמולה מערכות, בשליטת קונצרן התוכנה אסקו מפולין, דיווחה על הכנסות של כ-201.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2013, צמיחה של כ-8% בהשוואה להכנסות של כ-186.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב 6.1 מיליון דולר ברבעון, בהשוואה לכ6 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנת 2012.

   

אלווריון, ספקית פתרונות התקשורת הסלולריים בדרכה לרכישה. החברה, הנמצאת בכינוס נכסים, קיבלה הצעות ממספר גופים לרכישת החברה כאשר הוגשו גם בטוחות לביצוע הרכישה. בין הגופים שהגישו הצעות נמצאת גם קרן סיגמא ווייב ומשפחת זיסאפל.

 

אי.די.אי ביטוח בשליטת מוקי ודורון שניידמן שהנפקתה הושלמה השבוע החלה להיסחר היום. החברה הונפקה לפי שווי של כ-1.1 מיליארד שקל - בהנפקה ראשונה בסדר גודל כזה בבורסה של ת"א מזה כשנתיים. 

  

חברת הביטוח מגדלשבשליטת שלמה אליהו ובניהולו של יונל כהן פרסמה את דוחותיה לרבעון השני. החברה רשמה ברבעון רווח נקי של 61.2 מיליון שקל, . רווחי החברה במגזר ביטוח חיים וחיסכון לטווח ארוך הסתכמו ב-80.7 מיליון שקל, ירידה משמעותית הסתכמו בהשוואה לרווח של 241.1 מיליון שקל שנרשמה למגדל במגזר זה ברבעון הראשון. כמו כן הודיעה החברה כי היא מבקשת לאשר ליו"ר פוגל מענק פרישה ובונוס של 2.3 מיליון שקל, בנוסף ל-1.5 מיליון שקל שמגיעים לו.

 

אפריקה תעשיותממשיכה להציג שיפור בעקבות היציאה מהפעילות ברוסיה. זרוע התעשייה של קבוצת אפריקה השקעות שבשליטת לב לבייב הציגה אתמול שיפור ניכר בפעילות החברה, למרות הרעה בסביבה העסקית. הרווח הנקי ברבעון השני של השנה הסתכם ב-13.5 מיליון שקל - כמעט פי שלוש מהרווח הנקי ברבעון המקביל.

 

נכסים ובנייןהמרכזת את הפעילות הנדל"נית של קבוצת אי.די.בי הציגה יציבות בשורה העליונה וזינוק בשורה התחתונה. הרווח הנקי המיוחס לבעלים של החברה הסתכם ברבעון השני של 2013 בכ-40 מיליון שקל זינוק של 54% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x