שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה במגמה חיובית: כלל ביטוח איבדה 3.6%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.1%, ת"א 100 התחזק ב-0.2%, ביומד עלה ב- 0.4%; אי.די.בי פתוח אישרה: קבוצת CP התאילנדית נסוגה מרכישת כלל ביטוח; מגדל ירדה ב-2.6% לאחר הדוחות; ביקום זינקה ב-5.5%

מיקי גרינפלד 17:4114.08.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בעליות קלות, על רקע המגמה החיובית שנרשמה אמש בוול סטריט, כשברקע המשך הדוחות הכספיים לרבעון השני. במוקד, מניות קבוצת אי.די.בי לאחר הפרסום כי קבוצת CP התאילנדית נסוגה מרכישת כלל ביטוח.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

לאחר השיא של מאי: ביוני נרכשו בישראל 9,804 דירות, צניחה בשיעור של 21% בהשוואה לחודש הקודם (12,411). ואולם, בהשוואה לחודש יוני אשתקד (8,816 דירות), נרשם זינוק של 12%. נתונים ראשוניים לחודש יולי כבר מצביעים על עליה מתונה במספר העסקאות בהשוואה לחודש יוני. כך על פי "אורות אדומים", הסקירה החודשית על מצב המשק שפרסם משרד האוצר.

 

עוד עולה מסקירת האוצר, כי המשקיעים (רוכשי דירה נוספת) ומשפרי הדיור (שמכרו דירה וקנו), הובילו את הצניחה במספר העסקאות שנרשמה מחודש מאי לחודש יוני, עם שיעור ירידה זהה של 30%. משקלם של המשקיעים בפעילות הנדל"ן למגורים ירדה לשפל של 19% מכלל העסקאות, מ-21.5% בחודש הקודם.

 

"לא ניתן לדעת היכן יסתיים הקרב שניטש כעת בין הקונים של הריבית המקומית לבין בנק ישראל. השקל נמצא במגמת תיסוף של מעל שנה, עם פיחות קל לקראת נובמבר (מבצע "עמוד ענן"), והסבירות להמשך המגמה קטנה אך אין כרגע אף גורם שיעצור אותה", אמר ד"ר גדעון בן נון, מנכ"ל אג'יו ניהול סיכונים והחלטות פיננסיות. .

 

"שילוב של חזרה של מנהיגות ראויה לבנק ישראל עם התחזקות גלובלית של הדולר מחודש ספטמבר יביאו סוף למגמת התיסוף ויחזירו את השקל לפעול בהתאמה לגורמים הכלכליים ולסיכונים המקומיים", הוסיף בן נון.

 

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

מידרוג מודיעה על העלאת דירוג, מדירוג A2 לדירוג A1 והצבת אופק דירוג יציב לסדרות האג"ח שבמחזור של חברתשיכון ובינוי. כמו כן, מאשרת מידרוג דירוג זהה לגיוס אג"ח, בהיקף של עד 450 מיליון שקל., באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה ו/או הרחבת סדרה קיימת. תמורת ההנפקה תשמש בעיקר לצורכי מחזור חוב ולצורכי הפעילות העסקית השוטפת.

 

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקותבחרו בהסדר של חלוקה בעין, ודחו את ההסדר הנציגויות שגובש בשיתוף עם נציגות אי.די.בי פתוח. לפי ההסדר הנבחר כל מניות אי.די.בי פתוח יחולקו לנושי אחזקות; ההסדר אמור לבוא עד מחר להצבעה נוספת, הפעם מול הסדר שתציע החברה. עד כה החברה עדיין לא הגישה הצעה מסודרת משלה.  

 

מידרוג מאשרת מחדש דירוג A2 לאיגרות החוב במחזור שהנפיקה בי קומיוניקיישנס (ביקום), תוך שינוי אופק הדירוג משלילי ליציב. הדירוג האמור ניתן גם לאיגרות חוב בסך של עד 180 מיליון שקל שהחברה עתידה להנפיק באמצעות הרחבת סדרה ב'. במקביל הודיעה מידרוג על אישור מחדש של דירוג Baa1 באופק שלילי לאגרות החוב שהנפיקה אינטרנט גולד קווי זהב, החברה האם של ביקום.

 

מניות במרכז

חברת הביטוח מגדלשבשליטת שלמה אליהו ובניהולו של יונל כהן פרסמה הבוקר את דוחותיה לרבעון השני. החברה רשמה ברבעון רווח נקי של 61.2 מיליון שקל, . רווחי החברה במגזר ביטוח חיים וחיסכון לטווח ארוך הסתכמו ב-80.7 מיליון שקל, ירידה משמעותית הסתכמו בהשוואה לרווח של 241.1 מיליון שקל שנרשמה למגדל במגזר זה ברבעון הראשון. כמו כן הודיעה החברה כי היא מבקשת לאשר ליו"ר פוגל מענק פרישה ובונוס של 2.3 מיליון שקל, בנוסף ל-1.5 מיליון שקל שמגיעים לו.

 

חברת הנדל"ן מירלנד שבשליטת מבני תעשיה וכלכלית ירושלים מקבוצת אליעזר פישמן  דיווחה כי הכנסות החברה עלו במחצית הראשונה של השנה ב-6.8 מיליון דולר ל-22.8 מיליון דולר. לאחר ניכוי הוצאות אחזקה וניהול הסתכם הרווח הגולמי של מירלנד ב-13.2 מיליון דולר - עלייה של 93% לעומת המחצית הראשונה של 2012, שבה נרשם לחברה רווח גולמי של 6.8 מיליון דולר.

 

בבילוןמבקשת להיכנס בשערי וול סטריט באמצעות מיזוג בינה לבין חברת טכנולוגיות הורדות התוכנה איירון סורס. החברה אישרה את המגעים בין השתיים בהודעה שהעבירה לבורסה. החברות מצויות בשלב הראשוני של השיחות וטרם חתמו על הסכם מחייב. בהמשך, מתכוונת החברה הממוזגת לצאת להנפקה בניו יורק, מה שיאפשר לשתיהן להיסחר במכפילים גבוהים יותר ובנפח גדול יותר. 

 

אפריקה תעשיות ממשיכה להציג שיפור בעקבות היציאה מהפעילות ברוסיה.זרוע התעשייה של קבוצת אפריקה השקעות שבשליטת לב לבייב הציגה אתמול שיפור ניכר בפעילות החברה, למרות הרעה בסביבה העסקית. הרווח הנקי ברבעון השני של השנה הסתכם ב-13.5 מיליון שקל - כמעט פי שלוש מהרווח הנקי ברבעון המקביל. 

 

הקבוצה התאילנדית-סינית צ'ארואן פוקפאנד (CP) נסוגה מרכישת  כלל ביטוח. החברה, יחד עם אי.די.בי פתוח ואי.די.בי אחזקות, אישרה הבוקר את הפרסומים על ביטול נסיגה של החברה התאילנדית CP מהמו"מ לרכישת כלל ביטוח, ועל המשך המגעים מול השותף הסיני שמהווה את קבוצת המיעוט במו"מ למכירת החברה.

גלאס-לואיס, אחת מחברות הייעוץ הגדולות בעולם למשקיעים מוסדיים, המליצה לאשר את מדיניות התגמול של כיל. בכך מצטרפת גלאס-לואיס ל-ISS שהמליצה אף היא לאשר את מדיניות התגמול של החברה. החברה לישראל מחזיקה בכ-52% ממניות כיל, ואת מדיניות התגמול בחברה הבת צריכים לאשר בעלי מניות המיעוט. חלק נכבד מבעלי מניות המיעוט של כיל גופים זרים, שככל הנראה יושפעו מהחלטתן של ISS וגלאס לואיס להמליץ על אישור המדיניות.

 

פלוריסטם, המפתחת טיפולים באמצעות תאים מבוססי שלייה, הודיעה היום כי תוצאותיה של בדיקה טרום קלינית בגידים שטופלו באמצעות תאי שלייה מורחבת (PLX) הראו תוצאות חיוביות. 

 

בנק יהב רשם ברבעון השני רווח נקי של 26.1 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של של 26.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה. היקף המאזן של הבנק עלה ב-7% והסתכם בסוף הרבעון השני ב-18.7 מיליארד שקל, בהשוואה למאזן של 17.5 מיליארד שקל ברבעון המקביל. ההון העצמי של הבנק ליום 30 ביוני 2013 הסתכם ב-927 מיליון שקל, לעומת 881 מיליון שקל ביום 31 בדצמבר 2012, עלייה של כ- 5%. 

 

אלביט מערכותפרסמה אתמול דוחותיה לרבעון השני. החברה רשמה הכנסות של 702.9 מיליון דולר ברבעון, בהשוואה ל-676.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, הרווח הנקי של החברה ברבעון הסתכם ב-50.4 מיליון דולר (7.2% מההכנסות), או 1.17 דולר למניה, לעומת רווח של 48.2 מיליון דולר (7.1% מההכנסות) או 90 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2012. "אלביט שברה את המוסכמה העונתיות של רבעון שני חלש עם הכנסות גבוהות, צמצום בהוצאות התפעוליות, שיפור ניכר ברווחיות ועליה בצבר - רבעון חמישי ברציפות. עם הרבעון הטוב נזכיר כי תקציבי הביטחון עדיין יורדים והסביבה עדיין מאתגרת אך בד בבד זהו רבעון חזק אשר מצביע על חוסנה של החברה", אמר בתגובה לדוח דוב רוזנברג, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז'

 

ריט 1, קרן ההשקעות בנדל"ן המניב, ממשיכה להציג צמיחה יציבה. הקרן, בניהולו של המנכ"ל שמואל סייד רשמה צמיחה של 17% ב-NOI (ההכנסות התפעוליות, נטו מדמי שכירות) והסתכם ב-43.6 מיליון שקל. ריט 1 מעדכנת את אומדן ה-NOI של החברה לשנת 2013 כלפי מעלה והוא צפוי להסתכם בכ-175-177 מיליון שקל. האמדן הקודם עמד על 171-173 מיליון שקל. בשנת 2012 לשם השוואה עמד ה-NOI על כ-149 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית כיל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
41% 42% 17%

 

חברת גיוון אימג'ינג, המשווקת מוצרי אבחון למערכת העיכול, הודיעה על קבלת אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) עבור גלולת הדור הבא, PillCam SB3, לגילוי ומעקב אחר אי סדירויות במעי הדק. האישור האמריקאי מהווה אבן דרך רגולטורית שניה לחברה בשנת 2013.

 

מדיגוס, העוסקת בפיתוח ושיווק של פרוצדורות רפואיות מבוססות אנדוסקופיה, הודיעה על מינויו של כריס רולנד לתפקיד מנכ"ל החברה. רולנד, המכהן כדירקטור במדיגוס ממרץ 2013, מיועד להחליף את ד"ר אלעזר זוננשיין, מייסד ומנכ"ל מדיגוס מיום הקמתה בשנת 2000. זוננשיין ימשיך לכהן בחברה כסמנכ"ל תפעול גלובלי והיה אחראי על תחומי התפעול, הייצור והמו"פ.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x