שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ת"א ננעלה בעליות; אלביט מערכות זינקה ב-3.7% לאחר הדוחות

מדד ת"א 25 עלה ב-0.4%, ת"א 100 טיפס ב-0.6%, ת"א תקשורת קפץ ב-3%; אלביט מערכות דיווחה על גידול של 3.8% בהכנסות ברבעון; גיוון קפצה ב-7.1% לאחר קבלת אישור FDA; ביקום התחזקה ב-6.8% לאחר העלאת אופק הדירוג ליציב

מיקי גרינפלד 17:2813.08.13

המסחר בבורסה של ת"א ננעל היום (ג') בעליות, על רקע המגמה המעורבת אמש בוול סטריט, כשהמשקיעים ממשיכים לעקוב אחר הדוחות הרבעוניים שמפרסמות החברות.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100  בנקים  ביומד תקשורת  נפט וגז נדל"ן 15  ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40  תל בונד 60

במהלך דיון הריבית שקיימה הוועדה המוניטרית של בנק ישראל התברר, כי הנתונים שנוספו בחודש האחרון מצביעים על המשך הצמיחה בקצב המתון יחסית שאפיין אותה בשנתיים האחרונות. נתוני הצמיחה ברבעון הראשון של השנה עודכנו כלפי מעלה, והתרחבות הפעילות במשק ברבעון השני נמשכה בקצב דומה לזה של הרבעון הראשון.

 

אחרי שרק לפני חודש הזהיר בנק ישראל מפני חששות להאטה נוספת בקצב צמיחת המשק, עכשיו הוא מציין כי הנתונים שנוספו בחודש החולף מיתנו את החששות להאטה נוספת בצמיחה. ההערכה האופטימית יותר מתבררת מפרוטוקול דיון הריבית האחרון שנערך בבנק ישראל בסוף החודש שעבר, ושהבנק פרסם אתמול.

 

מסיכום שוק ההנפקות לחודש יולי עולה כי קצב ההנפקות הגבוה ממשיך. ביולי הונפקו סה"כ כ-2 מיליארד שקל באפיק הקונצרני, כאשר 29% היו באמצעות הנפקות פרטיות. כך עולה מסקירת כלכלני אקסלנס נשואה. מהסקירה עולה כי מתחילת השנה הונפקו באפיק הקונצרני 19.97 מיליארד שקל, מתוך סכום זה 20% בהנפקות פרטיות, 14% אג"ח מן המגזר הפיננסי (בנקים וביטוח) ו-9% אג"ח לא מדורג.

 

"גם מתחילת חודש אוגוסט נראה כי המגמה נמשכת וההנפקות זוכות לביקושים גבוהים. בחלק ניכר מן ההנפקות פונות החברות לחברות הדירוג שיאשרו להן להרחיב את הסדרה מעבר למתוכנן, בשל הביקושים העודפים", נאמר בסקירת אקסלנס נשואה.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

הכנסות חברת הוט ברבעון השני של 2013 הסתכמו ב-1.06 מיליארד שקל, גידול של 2% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות מגזר הכבלים הסתכמו בכ-842 מיליון שקל, ללא שינוי מהותי ביחס להכנסות של כ-843 מיליון שקל ברבעון המקביל. הוט מובייל גייסה 514 אלף לקוחות מאז מאי 2012. הוט הפכה להיות חברה פרטית בבעלות פטריק דרהי, אך היא ממשיכה לפרסם דו"חות כיוון שאג"ח שלה עדיין נסחרות.

 

כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר) תומך בעמדת אלביט הדמיהבמחלוקת המשפטית סביב ההסדר בחברה. כך עולה מהתגובה שהגיש הכונס לבית המשפט. הכונס קובע כי יש לקבל את תוצאות האסיפה שבחרה בהסדר שהציע החברה על פי תקדים דלק נדל"; כמו כן, דוחה הכנ"ר את טענת המתנגדים לניגוד ענייינים בהצבעת יורק ו-DK וכן בעניין הפטור מתביעות.

 

מחזיקי האג"ח של חבס אישרו לנאמן לקדם את ההסדר עם קרן דואט הבריטית. ההצעה משקפת תספורת של 52% על החוב. בהצבעה השתתפו 58% מהמחזיקים, ו-81% מתוכם הצביעו בעד קידום ההסדר. ביום ראשון פרסמה חבס כי המחזיקים דחו את הצעת אספן גרופ להסדר.  

 

מידרוג אישרה מחדש דירוג A2 באופק יציב עבור סדרות אג"ח ג' ו-כג' שבמחזור, אותן הנפיקה חברת י.ח דמרי בנייה ופיתוח. כמו כן, מאשרת מידרוג דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה ו/או הרחבת סדרה קיימת, בסכום של עד 180 מיליון שקל, שתשמש למחזור חובות ולפעילות השוטפת.  

 

מידרוג מאשרת מחדש דירוג A2 לאיגרות החוב במחזור שהנפיקה בי קומיוניקיישנס (ביקום), תוך שינוי אופק הדירוג משלילי ליציב. הדירוג האמור ניתן גם לאיגרות חוב בסך של עד 180 מיליון שקל שהחברה עתידה להנפיק באמצעות הרחבת סדרה ב'. במקביל הודיעה מידרוג על אישור מחדש של דירוג Baa1 באופק שלילי לאגרות החוב שהנפיקה אינטרנט גולד קווי זהב, החברה האם של ביקום.

  

מניות במרכז

אלביט מערכות פרסמה הבוקר את דוחותיה לרבעון השני. החברה רשמה הכנסות של 702.9 מיליון דולר ברבעון, בהשוואה ל-676.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, הרווח הנקי של החברה ברבעון הסתכם ב-50.4 מיליון דולר (7.2% מההכנסות), או 1.17 דולר למניה, לעומת רווח של 48.2 מיליון דולר (7.1% מההכנסות) או 90 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2012. אלביט מערכות מחזיקה בסוף הרבעון בצבר הזמנות של 5.8 מיליארד דולר, לעומת 5.7 מיליארד דולר בסוף הרבעון הראשון של השנה. ברבעון המקביל ב-2012 היה לחברה צבר של 5.6 מיליארד דולר.

 

גלאס-לואיס, אחת מחברות הייעוץ הגדולות בעולם למשקיעים מוסדיים, המליצה לאשר את מדיניות התגמול של כיל. בכך מצטרפת גלאס-לואיס ל-ISS שהמליצה אף היא לאשר את מדיניות התגמול של החברה. החברה לישראל מחזיקה בכ-52% ממניות כיל, ואת מדיניות התגמול בחברה הבת צריכים לאשר בעלי מניות המיעוט. חלק נכבד מבעלי מניות המיעוט של כיל גופים זרים, שככל הנראה יושפעו מהחלטתן של ISS וגלאס לואיס להמליץ על אישור המדיניות.

 

אפריקה נכסים רושמת ברבעון המשך שיפור בכלל הפרמטרים, בזכות עליה בשיעורי התפוסה בנכסיה ואיחוד תוצאות פעילות חברת הבת בגרמניה. החברה רשמה ברבעון הכנסות מעסקאות בניה ומקרקעין בהיקף של כ- 38.2 מיליון שקל בהשוואה לכ- 20.4 מיליון שקל אשתקד. הרווח בגין עסקאות אלו זינק ברבעון ל-9.2 מיליון שקל לעומת מיליון שקל בלבד אשתקד. בעקבות זאת הרווח התפעולי של החברה כמעט והוכפל ברבעון השני וטיפס ל- 87.8 מיליון שקל לעומת כ- 45.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של כ-11.9 מיליון שקל, שיפור של 32% לעומת הרבעון הראשון של השנה, ושיפור ניכר לעומת הרבעון המקביל, אז הציגה החברה הפסד של כ- 23.2 מיליון שקל.

 

בבילוןמבקשת להיכנס בשערי וול סטריטבאמצעות מיזוג בינה לבין חברת טכנולוגיות הורדות התוכנה איירון סורס. החברה אישרה את המגעים בין השתיים בהודעה שהעבירה לבורסה. החברות מצויות בשלב הראשוני של השיחות וטרם חתמו על הסכם מחייב. בהמשך, מתכוונת החברה הממוזגת לצאת להנפקה בניו יורק, מה שיאפשר לשתיהן להיסחר במכפילים גבוהים יותר ובנפח גדול יותר.

 

ריט 1, קרן ההשקעות בנדל"ן המניב, ממשיכה להציג צמיחה יציבה. הקרן, בניהולו של המנכ"ל שמואל סייד רשמה צמיחה של 17% ב-NOI (ההכנסות התפעוליות, נטו מדמי שכירות) והסתכם ב-43.6 מיליון שקל. ריט 1 מעדכנת את אומדן ה-NOI של החברה לשנת 2013 כלפי מעלה והוא צפוי להסתכם בכ-175-177 מיליון שקל. האמדן הקודם עמד על 171-173 מיליון שקל. בשנת 2012 לשם השוואה עמד ה-NOI על כ-149 מיליון שקל.

 

טבעו פריגו הודיעו על השקת משותפת של הגירסה הגנרית ל-Temodar (טמוזולומיד) למטופלים תחת הקרנות. טבע תייצר, תשווק ותפיץ את המוצר בארה"ב, ועלות המוצר ורווחיו בארה"ב יתחלקו שווה בשווה בין שתי החברות. טבע הייתה הראשונה להגיש בקשה לשיווק התרופה הגנרית, ועל כן היא זכאית ל-180 ימי בלעדיות בשוק האמריקאי. תרופת המקור רשמה מכירות שנתיות של כ-423 מיליון דולר בארה"ב, על פי נתוני 2012.

 

מטריקסרשמה ברבעון השני מכירות בהיקף של 483.5 מליון שקל, בהשוווה ל-501.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה מסבירה את הצמצום במחזור המכירות בירידה של 11 מיליון שקל במכירת במגזר פתרונות אינטגרציה ותשתיות. רוב ההכנסות של החברה נרשמו במגזר שירותי התוכנה, שהכניס לחברה כ-356.3 מיליון שקל, 71.8% מההכנסות. בתקופה המקבילה הכניס מגזר זה 347.9 מליון שקל, שהיוו 68.1% מההכנסות.

 

פריון דיווחה על הכנסות של 24.4 מיליון דולר כמעט פי שתיים מהכנסות החברה ברבעון המקביל אשתקד שעמדו על 12.3 מיליון דולר. בשורת הרווח הנקי רשמה החברה זינוק של כ-90% עם רווח של 3.4 מיליון דולר או 26 סנט למניה, זאת לעומת רווח נקי של 1.8 מיליון דולר או 18 סנט למניה ברבעון המקביל.

מה דעתך על מניית מטריקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כורו דסק"שממשיכות את הליך המיזוג, עליו הכריזו בתחילת השבוע. במסגרת ההליךהגישה כור לבית המשפט בקשה לאישור חלוקה, שמתבססת על מבחן יכולת הפירעון, במקום מבחן הרווח. בית המשפט קבע דיון בבקשה ב-28 באוקטובר הורה לחברה להעביר לעיונו חוות דעת של רואה חשבון, החלטת הדירקטורים על הגשת הבקשה והתייחסותם לשאלת אחריותם לתוצאות ביצוע החלוקה.  

 

חברת גיוון אימג'ינג, המשווקת מוצרי אבחון למערכת העיכול, הודיעה על קבלת אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) עבור גלולת הדור הבא, PillCam SB3, לגילוי ומעקב אחר אי סדירויות במעי הדק. האישור האמריקאי מהווה אבן דרך רגולטורית שניה לחברה בשנת 2013. 

 

מועצת המנהלים של מג'יקאישרה חלוקת דיבידנד מזומן של 9 סנט למניה (המוערך בהיקף כספי של כ-3.4 מיליון דולר). הדיבידנד בגין המחצית הראשונה של 2013 יחולק ישולם במזומן ב-3 בספטמבר 2013 לכל בעלי המניות של מג'יק נכון לסגירת המסחר בנאסד"ק ביום 21 באוגוסט 2013. הדיבידנד ישולם בדולר אמריקאי עבור מניותיה הרגילות של מג'יק אשר נסחרות בבורסת תל אביב, ועבור מניותיה הרגילות שנסחרות בבורסת נאסד"ק.

 

חברת נובה, ספקית פתרונות מטרולוגיה בשוק המוליכים למחצה הנסחרת בנאסד"ק ובת"א, הודיעה כי קיבלה הזמנה ראשונה מיצרן מאסיה עבור הפתרון המטרולוגי שלה. ההזמנה 

התקבלה לאחר שנה של שיתוף פעולה אינטנסיבי בפיתוח טכנולוגיות הזיכרון העתידיות עם מרכז המו"פ של הלקוח. לא נמסר השווי הכלכלי של העסקה.

 

מדיגוס, העוסקת בפיתוח ושיווק של פרוצדורות רפואיות מבוססות אנדוסקופיה, הודיעה על מינויו של כריס רולנד לתפקיד מנכ"ל החברה. רולנד, המכהן כדירקטור במדיגוס ממרץ 2013, מיועד להחליף את ד"ר אלעזר זוננשיין, מייסד ומנכ"ל מדיגוס מיום הקמתה בשנת 2000. זוננשיין ימשיך לכהן בחברה כסמנכ"ל תפעול גלובלי והיה אחראי על תחומי התפעול, הייצור והמו"פ.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x