שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תל אביב ננעלה בעליות; טאואר צנחה ב-7.1% לאחר הדוחות

מדד ת"א 25 עלה ב-0.2% ות"א 100 הוסיף 0.1% לערכו; טאואר דיווחה על ירידה של 26% בהכנסות הרבעוניות; ביוקנסל צנחה ב-22% לאחר דיווח שהמגעים עם משקיעים הסתיימו ללא הסכם; מזור עלתה ב-3.1%

מיקי גרינפלד 17:3108.08.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בעליות שערים קלות, ברקע המגמה השלילית בבורסות של וול סטריט אמש, חוזים עתידיים ירוקים, עליות שערים באירופה ומגמה מעורבת בבורסות של אסיה.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 69

 

הממשלה הצליחה לסיים את החודש שעבר עם גירעון תקציבי קטן יחסית של כ-400 מיליון שקל. בשבעת החודשים הראשונים של השנה מסתכם הגירעון בתקציב הממשלה בסכום מצטבר של כ-10.5 מיליארד שקל, לעומת גירעון גדול יותר של כ-13.1 מיליארד שקל שנרשם בתקופה המקבילה בשנה שעברה, שבסופה נרשם כזכור גירעון גדול במיוחד של כ- 39 מיליארד שקל (4.2% מהתוצר).

 

יתרות מטבע החוץ שמנהל בנק ישראל גדלו בחודש שעבר בכ-850 מיליון דולר נוספים. כתוצאה מכך עלתה רמת יתרות המט"ח בסוף יולי לשיא של כל הזמנים: כ-79.1 מיליארד דולר. הסיבה העיקרית לעלייה בהיקף היתרות הייתה הפעם הירידה שנרשמה בחודש שעבר בשער הדולר מול המטבעות האחרים שבהם מוחזקות יתרות המט"ח. היחלשות המטבע האמריקאי הגדילה את שוויו של אותו חלק מהיתרות המוצג בדיווחי בנק ישראל במונחי דולר בקרוב ל- 670 מיליון דולר.

 

"בעוד כמה שנים, ולא הרבה, אנחנו נעבור גם את בריטניה וצרפת בהכנסה לנפש, כך אני מעריך", כך אמר אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך סיור בעיר הבה"דים. נתניהו קרא למשקיעים לבוא לנגב שלטעמו עומדת להפוך להיות "עמק הסיליקון הישראלי": "פה הולך להיות מוקד ידע ועסקים ותקשוב וסייבר, וגם דברים אחרים שקשורים בטכנולוגיה החדשה.

 

בנק ישראל פרסם את דוח תנועות ההון לישראל ומישראל לסיכום חודש יוני, ממנו עולה כי המשקיעים הזרים מימשו בעיקר השקעות באגרות חוב ממשלתיות ובמק"מ ואילו בבורסה המקומית המשיכו להשקיע. מתחילת השנה מסתכמת ההשקעה ב-920 מיליון דולר. כך עולה מסקירת מחלקת מחקר באינפיניטי.

 

ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, בראשות ח"כ משה גפני, אישרה את טיוטת החוק שגיבשה רשות ניירות ערך ואושרה בקריאה ראשונה בכנסת, בעניין הפעלת מערכת הצבעות אלקטרונית שהוקמה על ידי הרשות. המערכת תאפשר למשקיעים בניירות ערך להצביע באסיפות באמצעות האינטרנט. מהלך זה נועד לעודד בעלי מניות ומחזיקים בתעודות התחייבות מן הציבור לממש את זכויות ההצבעה שלהם באסיפות, ועל ידי כך להביא להגברת מעורבותם בקבלת החלטות.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: תומי הרפז

 

שוק האג"ח

אלבר הודיעה על השלמת הנפקת אג"ח בדרך של הרחבת סדרה. במהלך השלב המוסדי התקבלו ביקושים גבוהים מקרב המשקיעים המוסדיים אשר הסתכמו בכ- 463 מיליון שקל, למעלה מפי 2 מהיקף הגיוס המתוכנן. לאור הביקושים החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס המתוכנן לכ- 270 מיליון שקל. החברה קיבלה עד כה התחייבויות מוקדמות לרכישת אג"ח בהיקף של כ- 235 מיליון שקל במחיר המשקף תשואה אפקטיבית של 2.77%. 

הרווח הנקי של מכתשים אגן עלה בשיעור של 14.7% והסתכם בסך של 48.2 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 42.0 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

מחזיקי האג"ח של חבס קיבלו הצעת הסדר מקרן דואט (Duet) הבריטית, המנהלת נכסים בהיקף של 3.2 מיליארד דולר. הקרן מעוניינת לרכוש את אחזקותיה של חבס בקרן הריט NSI הנסחרות בבורסה באמסטרדם לפי מחיר של 5.5 יורו למניה - מחיר הזהה למחיר המניה בשוק.

 

מניות במרכז

שופרסל רשמה ברבעון השני עלייה של 0.4% בהכנסות ל-2.91 מיליארד שקל, בהשוואה -2.90 מיליארד שקל ברבעון המקביל של 2012. למעט הכנסות של 43 מיליון שקל מפעילות נדל"ן, כל הכנסותיה של הרשת מקורן ברשת הקמעונאות, קרי מפעילות הסופרמרקטים. החברה רשמה בשורה התחתונה רווח נקי של 43 מיליון שקל - עלייה של 19% בהשוואה לרווח ברבעון המקביל, שעמד על 36 מיליון שקל.

 

טאואררשמה ברבעון רווח נקי של 18 מיליון דולר, לעומת 6 מיליון דולר ברבעון הקודם. החברה שבשליטת החברה לישראלסיימה את הרבעון עם הכנסות של 125 מיליון דולר - ירידה של 26% לעומת הרבעון המקביל ב-2012, על רקע ירידה מההזמנות ממיקרון. בה בעת, מדובר בעלייה של 11% בהכנסות מול הרבעון הראשון. 

 

מזור רובוטיקה דיווחה על גידול של יותר מפי 2 בהכנסות ל-6.2 מליון דולר. ההכנסות ממכירות בארה"ב צמחו בכ-77% ל-4.4 מיליון דולר. במקביל, ההפסד הנקי ברבעון השני של 2013 הסתכם ב-4.4 מיליון דולר , או 15 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 1.1 מיליון דולר, או 5 סנט למניה ברבעון השני של שנת 2012. 

 

בעלי המניות של בנק לאומי  מתבקשים לאשר את מדיניות התגמולים החדשה של הבנק בהתאם לתיקון 20 לחוק החברות. על פי המדיניות, שכר הבסיס של יו"ר הבנק, דוד ברודט, והמנכ"לית רוסק-עמינח לא יעלה על 195 אלף שקל בחודש, כששכרם של יתר נושאי המשרה בבנק יסתכם בעד 130 אלף שקל בחודש. תוכנית המענקים תכלול גם מענק שנתי מותנה ביצועים, כשמחציתו תוענק במזומן והיתרה באמצעות מניות שיוענקו לבכירים בפריסה על פני כמה שנים.

 

מניית ביוקנסלצונחת היום לאחר שהודיעה, כי למרות דיווח קודם על מגעים ראשוניים בקשר להמשך פיתוח ומסחור התרופה BC-819 של החברה, בשלב זה החברה אינה מקיימת מגעים פעילים עם גורמים כלשהם. הגורמים שאיתם התנהלו המגעים מסרו כי למרות התרשמותם מהטכנולוגיה של החברה, תידרש בחינה של תוצאות ניסויים קליניים נוספים טרם כניסה להסכם מחייב.

 

תקרת המענק השנתי החיובי של יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, יאיר סרוסי, ומנכ"ל הבנק, ציון קינן, תעמוד על 4 מיליון שקלים לשנה. כך עולה מתוכנית התגמול החדשה שפרסם הבנק במסגרת הזימון לאסיפה הכללית השנתית. בנוסף, השניים יהיו זכאים למענק בגובה של עד 2 מיליון שקל המותנה בהשגת שיעור מינימלי של הפרש תשואה בפועל, לשם רכישת מניות הבנק בבורסה. בסך הכל קבע הבנק כי עלות השכר הכוללת של קינן וסרוסי לא תעלה על 11 מיליון שקל ו-10 מיליון שקל בהתאמה.

 

נייס, יצרנית המערכות לניטור וידאו ולמרכזי שירות, רשמה עלייה של 4% בהכנסות ל-225 מיליון דולר, בהתאם לתחזיתה להכנסות של 220-230 מיליון דולר ברבעון השני אך מתחת לציפיות השוק. הרווח הנקי הסתכם ב-37.5 מיליון דולר לעומת 35.7 מיליון דולר ברבעון המקביל, מעט מתחת לציפיות השוק ובהתאם לתחזיותיה של החברה.

 

כיל פרסמה את תוצאותיה למחצית הראשונה ולרבעון השני של השנה. מכירות כילברבעון הסתכמו ב-1.7 מיליארד דולר, ירידה של 7% בהשוואה ל-1.9 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה שעברה. המכירות עלו ב-8% בהשוואה לרבעון הראשון, שבו הגיע היקפן ל-1.64 מיליארד דולר. רשמה ירידה של 23% ברווח הנקי ל-316 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית מג'יק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מג'יק, ספקית של פלטפורמות תוכנה לצרכי פיתוח יישומי מובייל, יישומי ענן, ואינטגרציית תוכנה בארגונים, פרסמה היום את תוצאותיה לרבעון השני. החברה הנסחרת בת"א ובנאסד"ק רשמה הכנסות של 34.8 מיליון דולר - עלייה של 24% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, שבו רשמה החברה הכנסות של 28 מיליון דולר. הרווח נקי של מג'יק הסתכם ב-3.5 מיליון דולר, או 9 סנט למניה - ירידה של 3% לעומת 3.6 מיליון דולר ו-10 סנט למניה בתקופה המקבילה.

 

אורמת טכנולוגיות, חברה הבת של אורמת, דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השני של השנה. הכנסות החברה גדלו ב-20.5% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו ב-152.6 מיליון דולר - הרבה מעבר לצפי האנליסטים שעמד על 128.6 מיליון דולר. הכנסות החברה ממכירת מוצרים עלו ב-50% ל-65 מיליון דולר, והכנסותיה ממכירת חשמל עלו ב-7.1% ל-87.7 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x