שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל ביטוח אורזת את המענק של איזי כהן במדיניות התגמול

מנכ"ל כלל ביטוח חמק מאישור תנאי שכרו על ידי בעלי מניות המיעוט - בכל מקרה הותאמה תוכנית התגמול שאומצה בחברה למענק השנתי שלו הוא זכאי, בגובה 6.5 מיליון שקל. בכירים ייהנו מבונוסים של עד פי 3 משכר הבסיס שלהם

רחלי בינדמן 08:0807.08.13

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח מאז דצמבר אשתקד, הצליח לחמוק מהכפפת תנאי העסקתו לאישור על ידי בעלי מניות המיעוט מכיוון שתיקון 20 לחוק החברות נכנס לתוקפו כחודש לאחר מינויו.

 

כתוצאה מכך בעלי מניות המיעוט לא קיבלו הזדמנות להביע את דעתם על חבילת השכר של כהן המורכבת משכר בסיס בעלות שנתית של 3.1 מיליון שקל בשנה, חבילת אופציות בשווי כולל של כ־11 מיליון שקל (אשר על בסיס מועדי ההבשלה שלהן, מוסיפה לעלות שכרו השנתית כ־3.6 מיליון שקל) ומענק שנתי שיכול להגיע ל־6.5 מיליון שקל.

 

בסך הכל חבילת שכר מקסימלית של כ־13.2 מיליון שקל בשנה.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי תוכנית התגמול, על נושאי המשרה בחברה לעמוד ב־70% מיעד הרווח השנתי שיגדירו לעצמם (שלא פורסם), כדי להיות זכאים למענק שנתי.

 

תוכנית התגמול כוללת סעיף סל שזכה לשם "מענק חד־פעמי", ולפיו הדירקטוריון יהיה רשאי מעת לעת להעניק מענק חד־פעמי לנושאי המשרה בגין "מאמצים ניכרים, לרבות במסגרת ביצוע עסקה שאינה במהלך העסקים הרגיל של החברה או בגין התקשרות בהסכם העסקה עם החברה (מענק חתימה)". מענק זה לא יעלה על שש משכורות בסיס.

 

איזי כהן איזי כהן צילם: אוראל כהן

 

נושאי המשרה יהיו זכאים לתקופת הודעה מוקדמת במקרה של התפטרות או פיטורים שלא תעלה על שלושה חודשי שכר וניתן יהיה להעניק להם מענק פרישה בגובה של עד ארבע משכורות. בעת סיום ההעסקה הדירקטוריון יהיה זכאי להוסיף למענק שנקבע עוד שני חודשי שכר.

 

תקרת שכר הבסיס החודשי ליו"ר תעמוד על 155 אלף שקל בחודש, ואילו למנכ"ל - 216 אלף שקל בחודש. תקרת שכר הבסיס לבכיר בדרגת משנה למנכ"ל לא תעלה על 96 אלף שקל בחודש, תקרה הנמוכה ב־55% מזו של המנכ"ל.

 

רכיב תגמול הקבוע יהיה לפחות 35% מסך התגמול הכולל וביחס למנכ"ל לפחות 25% מסך התגמול הכולל. במילים אחרות, מנכ"ל שייהנה משכר בסיס שנתי מקסימלי של 2.6 מיליון שקל יוכל להשתכר לא יותר מ־10.4 מיליון שקל בשנה. עלות שכרו המקסימלית של כהן יכולה להגיע ל־13.2 מיליון שקל בשנה.

 

תקרת הבונוס השנתי שתותר לשלם ליו"ר תעמוד על 1.7 מיליון שקל, ואילו למנכ"ל על 6.5 מיליון שקל (כמעט פי ארבעה יותר) - תנאי העסקתו של כהן, אגב, ממילא קובעים תקרת בונוס שכזו.

 

בעת פרישה יהיה זכאי המנכ"ל למענק בשווי מחצית משכרו החודשי בתוספת תנאים סוציאליים שהיו משולמים לו עד לתום תקופת העסקתו. אם מדובר בהסכם לתקופה לא קצובה, המענק יעמוד על 12 חודשי שכר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x