$
שווקי חו"ל

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת

ניקיי ביפן ירד ב-1.4% והבורסה בסין עלתה ב-1% לאחר פרסום נתוני הייצור לחודש יולי

סוכנויות הידיעות 11:0705.08.13

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר (ב') במגמה מעורבת בהמשך לנתוני התעסוקה שפורסמו ביום שישי בארה"ב.

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

 צילום: בלומברג

 

לפי נתונים שפורסמו לפנות בוקר מדד סקטור השירותים בסין עמד ביולי על תוצאה של 51.3 נקודות, בדומה לתוצאה שנרשמה ביוני. תוצאה גבוה מ-50 מראה על התרחבות הסקטור, בעוד שתוצאה נמוכה מ-50 נקודות מראה על התכווצות הסקטור.

 

בחודש יולי נוספו לכלכלה האמריקאית 162 אלף משרות חדשות, כך ששיעור האבטלה נפל לרמה של 7.4%, הנמוך ביותר מאז דצמבר 2008. עם זאת, אחת הסיבות לירידה נובעת מכך שיותר אנשים פרשו לגמרי ממעגל העבודה, כך עולה מדו"ח שפרסם ביום שישי הממשל האמריקאי. התוצאות היו נמוכות מתחזיות האנליסטים, שציפו כי בחודש שעבר נוספו 180 אלף משרות. מדובר במספר המשרות החדשות הקטן ביותר שנוספו לכלכלה מאז מרץ.

 

הממשל האמריקאי מתערב בקרבות הפטנטים ההרסניים שמשתוללים בשנים האחרונות בעולם הטכנולוגיה. בסוף השבוע החליט הממשל להטיל וטו על החלטת נציבות הסחר הבינלאומי של ארה"ב (ITC) לאסור יבוא דגמי אייפון ואייפד ישנים למדינה. הטלת הווטו באה בעקבות פסיקה של ITC ביוני, ולפיה סמארטפוני אייפון 4, 3GS ו־3G וטאבלטי אייפד 2 של אפל מפרים פטנטים של סמסונג. “אחרי התייעצויות נרחבות עם גורמים בוועדת מדיניות הסחר וקבוצות הביקורת של מדיניות הסחר הוחלט לשלול את החלטת ITC להוציא צו מניעה", נאמר במכתב שהעביר הממשל האמריקאי לנציבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x