$
בורסת ת"א

חברת מנדלסון הונפקה בת"א: השלימה גיוס של 75 מליון שקל

חברת התשתיות תכננה לגייס כ-68 מיליון שקל, כ-54 מיליון שקל בשלב המוסדי, כאשר בפועל התקבלו ביקושי יתר של 30% בשלב המוסדי. בשלב הציבורי נרשמו ביקושי יתר של 25%. את ההנפקה הובילו פועלים אי.בי.אי. חיתום בשיתוף מנורה מבטחים חיתום

גולן חזני 18:2704.08.13
חברת התשתיות, מנדלסון, הונפקה בסוף השבוע בבורסה בת"א כשהשלימה גיוס מהציבור וממוסדיים בסך של 75 מיליון שקל בהנפקת מניות ולאחר שבמכרז המוסדי גויסו 54 מיליון שקל. הגיוס נעשה לפי שווי 200 מיליון שקל לחברה. מניות מנדלסון יחלו להיסחר השבוע בבורסה בת"א.

 

מנדלסון תכננה לגייס כ-68 מיליון שקל, כ-54 מיליון שקל בשלב המוסדי, כאשר בפועל התקבלו ביקושי יתר של 30% בשלב המוסדי עם הזמנות של כ-71 מיליון שקל. בשל ביקושי היתר שנרשמו, הגדילה מנדלסון את ההנפקה וגייסה ביום חמישי האחרון 75 מיליון שקל מגופים מוסדיים ומהציבור. בשלב הציבורי נרשמו ביקושי יתר של 25%.

 

הבורסה בתל אביב הבורסה בתל אביב צילום: בלומברג

 

את ההנפקה הובילו המנכ"לים המשותפים של החברה: צבי איציק המכהן כמנכ"ל קבוצת נץ, שרגא בר וסמנכ"ל הכספים של החברה, יאיר לוי. את ההפצה הובילו פועלים אי.בי.אי. חיתום בשיתוף מנורה מבטחים חיתום. כמו כן, ליוו את החברה עורכי הדין ישראל שמעונוב, ניר כהן ששון והילה חפץ ממשרד שמעונוב ושות'.

 

לדברי צבי איציק, מנכ"ל קבוצת נץ: "מנדלסון הינה חברה ותיקה בעלת מוניטין רב בתחומה והביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה הינם עדות לאמון שרוכשים המשקיעים כלפי החברה. קבוצת נץ רכשה את האחזקה במנדלסון מתוך הכרה בפוטנציאל הרב הגלום בה והצלחת ההנפקה מאששת זאת. יצאנו להנפקה על מנת שנוכל להמשיך ולהצעיד את מנדלסון קדימה לצמיחה ולאפשר למשקיעינו להיחשף למנדלסון באופן ישיר".

 

חברת מנדלסון הינה חברה בת של קבוצת נץ, הפועלת בתחום הזורמים מאז 1947. לפני כשנה רכשו קבוצת נץ ושותפותיה את השליטה במנדלסון ולפני כחצי שנה רכשו את מלוא האחזקה בחברה. היקף הפעילות של הקבוצה בשנת 2012 עמד על למעלה ממיליארד שקל עם רווח נקי של למעלה מ-44 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x