$
בורסת ת"א

המשקיעים הזרים ממשיכים לצאת משוק האג"ח הממשלתיות

בחודש יוני הסתכמו המימושים של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות הנסחרות בבורסה בארץ בכ-370 מיליון דולר, בהמשך למימושים של כ-220 מיליון דולר במאי

אמנון אטד 15:0404.08.13

המשקיעים הזרים ממשיכים לממש חלק מהשקעותיהם באגרות החוב של ממשלת ישראל. 

בחודש יוני הסתכמו סך המימושים נטו (עודף מימושים על השקעות חדשות) של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות הנסחרות בבורסה בארץ בכ-370 מיליון דולר, בהמשך למימושים של כ-220 מיליון דולר שנרשמו בחודש מאי.

 

מנתונים ראשוניים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד, כי מגמה זו נמשכה גם בחודש יולי, שבו מימשו המשקיעים הזרים אג"ח ממשלתיות בסכום נטו של כ-220 מיליון דולר נוספים. במקביל, נרשמו בחודש יוני פירעונות נטו של כ-650 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות ישראליות הנסחרות בחו"ל שהגיעו לפדיון.

 

משרד האוצר בירושלים משרד האוצר בירושלים צילום: עמית שאבי

 

המשך המימושים של המשקיעים הזרים בשוק האג"ח הממשלתיות היא ככל הנראה חלק מתופעה עולמית של יציאה משוקי אגרות החוב, שהחלה לאחר דברי הנגיד האמריקאי בן ברננקי לפני חודשיים, שמהם ניתן היה להבין שבכוונתו להתחיל לצאת מתוכנית ההקלה הכמותית כבר השנה.

 

במסגרת ההקלה הכמותית רוכש הבנק המרכזי של ארצות הברית מדי חודש

אג"ח ממשלתיות בסכום של 85 מיליארד דולר. הכוונה לבצע יציאה הדרגתית מתוכנית התמיכה באג"ח האמריקאיות אי ודאות וחששות רבים בקרב משקיעים בכל העולם, וגורמת להם למכור אגרות חוב ממשלתיות במספר רב של מדינות.

 

מנתוני בנק ישראל מתברר עוד כי בחודש יוני השקיעו תושבי חוץ סכום נטו של כ- 80 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסה של תל אביב. זאת בהמשך להשקעות בסכום כולל של כ- 840 מיליון דולר שבוצעו על ידם בחמשת החודשים הראשונים של השנה.

 

ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל הסתכמו בחודש יוני בכ- 510 מיליון דולר, בהמשך לסכום דומה שהושקע על ידם גם בחודש מאי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x