$
בורסת ת"א

נעילה שלילית בבורסת ת"א; בזק עלתה ב-1.7%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.4%, ת"א 100 נחלש ב-0.1%; בזק דיווחה על עלייה של 14% ברווח הנקי ברבעון; קומפיוג'ן עלתה ב-40.5% וחצתה שווי שוק של מיליארד שקל; ביוליין עלתה ב-2.6%; מורגן סטנלי הוריד המלצה לטבע

שי סלינס 17:3305.08.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בירידות, ברקע המגמה המעורבת שנרשמה באסיה ולקראת פתיחת שבוע המסחר בוול סטריט. 

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

  

בורסה בורסה צילום: בלומברג

 

תעשיית קרנות הנאמנות גייסה ביולי כ-6.5 מיליארד שקל, מתוכם כ-3.3 מיליארד שקל נותבו לקרנות המסורתיות בהובלת קרנות אג"ח כללי וקונצרני - אלה גייסו כ-90% מכלל הגיוסים בקרנות המסורתיות, תוך עלייה חדה בהיקף הגיוסים. כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש. היקף הגיוסים של הקרנות קפץ בכ-130% לעומת חודש יוני, בין השאר על רקע נתוני המאקרו המעודדים בארה"ב ועליות מדדי המניות בישראל ובחו"ל. בראש המגייסות, קרנות אג"ח כללי, עם זינוק של 40% לכ-2 מיליארד שקל.

 

רן שחר, ממנהל השקעות ראשי באלפא פלטינום ניהול השקעות התייחס למסחר בבורסה ואמר כי "המסחר בתל אביב צפוי להמשיך ולדשדש כפי שהיה בשבועות האחרונים ובהמשך למגמה מעורבת בשווקים באסיה מהבוקר. בהמשך לנפילה של כיל והחברה לישראל בשבוע שעבר, קיים חשש לצניחה במחירי האשלג מרמה של 400 דולר לטונה אשלג לרמה של מתחת ל-300 דולר לטונה. אנו ממליצים לרכוש בהדרגה את מניות כיל עקב התלות החלקית שלה במחירי האשלג העולמיים ועקב עלות נמוכה בהפקת האשלג בהשוואה לחברות המתחרות", כתב שחר.  

 

שוק האג"ח

בחודש יוני הסתכמו סך המימושים נטו (עודף מימושים על השקעות חדשות) של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות הנסחרות בבורסה בארץ בכ-370 מיליון דולר, בהמשך למימושים של כ-220 מיליון דולר שנרשמו בחודש מאי. מנתונים ראשוניים שפרסמה אתמול החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד, כי מגמה זו נמשכה גם בחודש יולי, שבו מימשו המשקיעים הזרים אג"ח ממשלתיות בסכום נטו של כ-220 מיליון דולר נוספים. במקביל, נרשמו בחודש יוני פירעונות נטו של כ-650 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות ישראליות הנסחרות בחו"ל שהגיעו לפדיון.

 

אגרות החוב של חבס צוללות ברקע להסדר החוב המתגבש בין בעלי האג"ח לאספן. לאחר ארבעה וחצי חודשים של מו"מ עם משקיעים שונים הציגה אתמול נציגות מחזיקי האג"ח של חבס, מסדרות 4 ו־12, הצעה מחייבת אחת שניתנה על ידי חברת אספן שבשליטת רוני צארום. אספן היא זאת שאף הצעתה הקודמת התקבלה על ידי המחזיקים בתחילת יוני, החליטה למשוך את הצעתה בעקבות בדיקת הנאותות שביצעה בחבס. אתמול הציגה אספן את הצעתה החדשה.

 

מניות במרכז

ביוליין, הודיעה על פרסום מאמר מדעי אודות BL-8040, אשר מצויה בניסוי קליני שלב 2 לטיפול בלוקמיה מיאלואידית חריפה (AML). המאמר, אשר פורסם בכתב העת המדעי, British Journal of Hematology, מתייחס לתוצאות ניסויים פרה-קליניים במולקולה, לפיהן BL-8040 נמצאה יעילה בטיפול בטרומבוציטופניה (ייצור מופחת של טסיות דם).

 

קומפיוג'ן חתמה על הסכם שיתוף פעולה בתחום הסרטן עם חטיבת הבריאות של ענקית התרופות מגרמניה - באייר (Bayer HealthCare). על פי תנאי ההסכם, קומפיוג'ן תקבל תשלום ראשוני של 10 מיליון דולר, והיא זכאית לקבל למעלה חצי מיליארד דולר בתשלומים עבור אבני דרך פוטנציאליות של שתי תכניות הפיתוח, לא כולל תשלומי אבני דרך של עד 30 מיליון דולר הקשורים בפעילות פרה-קלינית. בנוסף, קומפיוג'ן תהיה זכאית לתמלוגים על מכירות נטו גלובליות של כל מוצר שיפותח במסגרת שיתוף הפעולה.

 

טבעהודיעה על מינויים חדשים בהנהלת החברה. איקה אברבנאל לסמנכ"ל בכיר לתיאום פעילות חברת טבע בישראל וקשרי קהילה גלובליים ועל מינויו של מרק סבג לתפקיד סמנכ"ל בכיר, משאבי אנוש. במקביל מורגן סטנלי הוריד הלילה המלצה לטבע ל"תשואת חסר" מ"תשואת שוק".

 

מנית כילנסחרת על רקע הודעת חברת הדירוג מעלות כי היא מכניסה את דירוגה של כיל "+AA" לרשימת מעקב (CreditWatch), לקראת אפשרות להחלטה על הורדת דירוג. הרקע למהלך הוא בשבוע שעבר הוא הודעת חברת Uralkali OJSC (אורלקלי) - יצרנית הדשנים הגדולה בעולם - כי בכוונתה להפסיק למכור אשלג באמצעות חברת השיווק BPC הביילרוסית, ובמקום זאת, לבצע את המכירות באמצעות זרוע השיווק הישיר שלה.

 

הכנסות קבוצת בזקברבעון השני של 2013 הסתכמו ב-2.35 מיליארד שקל, ירידה של 9% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, כך עולה מהדו"חות הכספיים של הקבוצה. הירידה בהכנסות הקבוצה נבעה בעיקר מהגברת התחרות במגזר הסלולר שהביאה לירידה בהכנסות של החברה הבת פלאפון ממכירת ציוד קצה ומשירותים. למרות הירידה ברווח, בשורה התחתונה רשמה קבוצת בזק רווח נקי של 473 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, עלייה של 15% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת התשתיות, מנדלסון, הונפקה בסוף השבוע בבורסה בת"א כשהשלימה גיוס מהציבור וממוסדיים בסך של 75 מיליון שקל בהנפקת מניות ולאחר שבמכרז המוסדי גויסו 54 מיליון שקל. הגיוס נעשה לפי שווי 200 מיליון שקל לחברה. מניות מנדלסון יחלו להיסחר השבוע בבורסה בת"א. מנדלסון תכננה לגייס כ-68 מיליון שקל, כ-54 מיליון שקל בשלב המוסדי, כאשר בפועל התקבלו ביקושי יתר של 30% בשלב המוסדי עם הזמנות של כ-71 מיליון שקל. בשל ביקושי היתר שנרשמו, הגדילה מנדלסון את ההנפקה וגייסה ביום חמישי האחרון 75 מיליון שקל מגופים מוסדיים ומהציבור.

 

ליאור חנס, מהמנהלים הבולטים בקבוצת אי.די.בי, התפטר הבוקר מתפקידו כמנכ"ל דסק"ש. מישל דהאן סמנכ"ל הכספים של החברה ישמש כמנכ"ל זמני עד להשלמת המיזוג עם כור. דסק"ש איננה מפרטת את הסיבות להתפטרות של חנס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x