$
בורסת ת"א

מתרגל למעמד יו"ר אזורים: פרידמן מבקש 150 אלף שקל בחודש

בעל השליטה באזורים, שנכנס לתפקיד היו"ר בחברת הבנייה למגורים באפריל, מבקש למשוך דמי ניהול שגבוהים ב־66% מעלות השכר של קודמו

אסף גילעם 08:1825.07.13

באפריל האחרון נכנס הרשי פרידמן, בעל השליטה באזורים, לתפקיד יו"ר החברה, וכעת הוא מבקש שכר שהולם את מעמדו.  

חברת הבנייה למגורים פרסמה אתמול זימון לאסיפה כללית לאישור תנאי העסקתו של פרידמן, שלפיהם הוא יקבל שכר חודשי בעלות של 150 אלף שקל עבור 75% משרה. לזימון צורפה עבודת השוואה שביצעה פירמת רו"ח BDO עבור אזורים והשוותה תנאי שכר של יושבי ראש בחברות נדל"ן ובינוי מקבילות בישראל. לפי עבודה זו, עלות שכר הבסיס השנתית הממוצעת ליו"ר עומדת על 1.5 מיליון שקל, כשהעלות המוצעת לפרידמן גבוהה ב־19%.

 

פער גדול יותר נרשם בין עלות השכר המבוקשת של פרידמן לבין זו של קודמו בתפקיד, רותם רביבי. רביבי, ששימש כיד ימינו של פרידמן וכיהן בתפקיד היו"ר מאז רכש פרידמן את אזורים באפריל 2011, הסתפק בשכר של 84 אלף שקל בחודש עבור 70% משרה.

 

הרשי פרידמן הרשי פרידמן

 

בחינת תנאי השכר של השניים, בחישוב לפי משרה מלאה, מצביעה על כך כי עלות שכרו של פרידמן גבוהה ב־66% בהשוואה לזו של קודמו.

 

"ישנו מקום לשינוי"

 

ועדת התגמול של דירקטוריון אזורים מסבירה את הפער בעלויות השכר בכך ש"נקבע כי ישנו מקום לשינוי, הן בהתאם לעבודת ההשוואה שביצעה BDO, והן לאור כישוריו הייחודיים, ניסיונו הרב ומומחיותו, והערך המוסף הרב שהוא (הכוונה לפרידמן - א"ג) מביא עמו לחברה, בהתחשב באתגרים הניצבים בפני החברה".

 

  צילום: עמית שעל

 

למרות זימון האסיפה, פירוט הסכם ההעסקה הכולל שממנו ייהנה פרידמן מוגבל מאוד בשלב זה. אזורים מציינת כי מעבר לעלות העסקתו הבסיסית, החברה מעוניינת להעניק לפרידמן בונוס שנתי בדומה ליו"ר הקודם, והוא יובא לאישור במועד מאוחר יותר. היו"ר הקודם היה זכאי לבונוס בהיקף של 0.7% מהרווח לפני מס, לא כולל רווחי שיערוך. מלבד זאת, מתכננת אזורים להעניק לפרידמן גם תגמול מבוסס מניות, אם יאושר במסגרת מדיניות התגמול הכוללת לעובדי החברה הבכירים.

 

מענק ההסתגלות בדרך

 

אם לא די בכך, באזורים מעוניינים להעניק לפרידמן, בדומה לקודמו, "מענק הסתגלות", שיובא אף הוא לאישור במועד מאוחר יותר. רביבי נהנה מתקופת הודעה מוקדמת של שלושה חודשים, וכן מענק הסתגלות של שלוש משכורות חודשיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x