$
בורסת ת"א

סכנה לנכס העיקרי של אלביט הדמיה: מעלות הורידה דירוג לפלאזה סנטרס

דירוג החברה הבת של אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר הורד בשלוש דרגות מ-BB ל-B באופק שלילי

גיא בן סימון 17:2722.07.13

סוכנות הדירוג מעלות הורידה היום (ב') את דירוג האשראי של פלאזה סנטרס - החברה הבת של אלביט הדמיה - בשלוש דרגות מ-BB ל-B באופק שלילי. הורדת הדירוג מוסברת על רקע הרעה נוספת בנזילות. מדובר בבשורה שעשויה לטרוף את הקלפים בכל הנוגע להסדר החוב באלביט הדמיה, שכן האחזקה בפלאזה סנטרס הינה נכס מהותי מבחינתה של אלביט הדמיה.

"הנזילות של פלאזה סנטרס ממשיכה להיות חלשה, עם תלות גבוה במימוש נכסים על מנת לשרת את החוב", כך לפי מעלות. מאז פעולת הדירוג הקודמת במרץ האחרון החברה סיכמה על מספר עסקות, אך במעלות מערכים כי קצב המימושים שלה אינו מספיק כדי להדביק את הפער המשמעתי בין המקורות הזמינים כיום לפירעונות הצפויים במהלך 12 החודשים הקרובים.

 

מוטי זיסר מוטי זיסר צילום: יריב כץ

 

לפי מעלות, היקף המזומנים והשקעות זמינות למכירה כיום - לאחר קבלת 25 מיליון יורו בגין מכירת ONE פלאזה בהודו ו-Prague 3 בצ'כיה - אינם מספיקים כדי לעמוד בתשלום הקרוב החל בסוף נובמבר השנה - למחזיקי האג"ח הפולני, ובסוף דצמבר השנה - למחזיקי האג"ח הישראלי. בסך הכל מדובר בחוב של 31 מיליון יורו (כולל הוצאות ריבית).

 

אם לא די בכך, מעלות מעריכה כי כדי להיערך לתשלום הבא של 63 מיליון יורו שחל בסוף יוני 2014 פלאזה סנטרס נדרשת להיקף משמעותי מאוד של מימוש נכסים, אשר הנראות שלהם בשלב זה הינה נמוכה יחסית. "להערכתנו, ללא הגברת קצב המימושים באופן ניכר החברה תתקשה לעמוד בחלויות שלה כבר במהלך 12 החודשים הקרובים".

 

אתמול פורסם כי בית המשפט המחוזי בתל אביב נענה לבקשת בנק הפועלים לממש את השיעבוד על מניות אלביט הדמיה המוחזקות על ידי אירופה ישראל - החברה הפרטית שבאמצעותה מחזיק מוטי זיסר בשליטה בהדמיה. עם זאת, שופט המחוזי איתן אורנשטיין קבע כי בשלב זה לא ינתן אישור למכור את המניות של אלביט הדמיה למשך 60 יום כדי לאפשר עירעור על פסק הדין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x