$
המלצות ואזהרות

"לפועלים פוטנציאל גבוה, מזרחי - ידעך ודיסקונט - העתיד לפניו"

לפי ירון זר מכלל פיננסים הבנקים יחזרו לחזור דיבידנדים בהדרגה, חוץ מבנק לאומי שלא צפוי לשלם דיבידנד עד סוף 2016. כלל: "בשנים הקרובות הבנקים בישראל צפויים לסבול מסביבת ריבית נמוכה ורגולציה מכבידה"

ערן סוקול 14:1922.07.13

"בשנים הקרובות הבנקים בישראל צפויים לסבול מסביבת ריבית נמוכה ורגולציה מכבידה, כאשר החרפת המצב תחייב העמקת הדיאטה לתוך השומנים", כך כתב ירון זר, אנליסט הבנקים של כלל פיננסים ברוקראז' בסקירה שפרסם על המערכת הבנקאית בישראל.

 

לפי כלל פיננסים ברוקראז' צפויים הבנקים לחזור לחלק דיבידנדים בהדרגה, חוץ מבנק לאומי שלא צפוי לשלם דיבידנד עד סוף 2016. "את התשואה הגבוהה ביותר לדיבידנד ירשום הבנק הבינלאומי אשר צפוי להניב 3.6% השנה, 4.5% תשואה בשנה הבאה, 4.7% תשואה לשנת 2015 ותשואת דיבידנד של 5.1% בשנת 2016", כותבים בכלל.  

הפוטנציאל הגבוה ביותר - פועלים

בצד החיובי זר מסמן בעיקר את בנק הפועלים וכותב: "הפועלים הוא הבנק הגדול והיציב בארץ והינו מכונה בנקאית משומנת תוך יכולת מוכחת לביצוע התייעלות. הבנק צפוי לחלק דיבידנדים שוטפים בתקופה הקרובה על בסיס רבעוני. במחירו הנוכחי, ביחס לסיכון, מגלם בנק הפועלים פוטנציאל לאפסייד הגבוה בסקטור הבנקאות בישראל". בכלל פיננסים ממליצים על מנית הבנק בתשואת יתר, עם מחיר יעד של 20 שקל למניה - גבוה ב-16% ממחיר השוק.

 

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לגבי בנק מזרחי-טפחות כותב זר כי הבנק צפוי בתקופה הקרובה להמשיך לצמוח בקצב גבוה הודות למשכנתאות. "מאידך", הוא מוסיף, "התקופה הטובה של הבנק לקראת סיום ובשנים הקרובות צפויה דעיכה בתוצאות הבנק". זר ממליץ על הבנק ב"תשואת שוק", עם מחיר יעד הגבוה ב-5% ממחיר המניה בבורסה - 40.4 שקל למניה.

 

לגבי בנק לאומימציינים בכלל פיננסים כי הבנק יהנה בתקופה הקרובה בעיקר מרווחי הון מניירות ערך. "למרות שהשנה בנק לאומי צפוי ליהנות השנה מרווחים, עדיין לא הוכחה היכולת שלו לבצע התייעלות משמעותית. בנק לאומי לא צפוי לחלק דיבידנדים בשנים הקרובות גם אם ימכור החזקתו בחברה לישראל", כותב זר וממליץ על המניה ב"תשואת שוק", עם מחיר יעד של 13.1 שקל למניה - פרמיה של 6% על מחיר השוק.

 

לגבי בנק דיסקונטצופה זר כי העתיד עוד לפניו וכותב כי "דיסקונט יסבול מירידת האשראי. מנגד, בעוד שנתיים ייהנה מהלימות הון חזקה, מפרישה טבעית של עובדים ומדיבידנדים משמעותיים ביחס לשווי השוק הנוכחי". מחיר היעד של הבנק נקבע על 6.9 שקל למניה - גבוה ממחיר השוק ב-12%.

 

הבנק האחרון אותו מסקרים בבית ההשקעות הוא הבנק הבינלאומיבניהולה של סמדר ברבר צדיק. "מדובר בבנק יציב עם תיאבון נמוך לסיכון. תוצאותיו היציבות מגולמות במלואן במחיר המניה, שעלתה בשיעור של 61% בשנה. אנו ממליצים על מניית הבנק בתשואת שוק עם מחיר יעד 57 שקל למניה - בדומה למחיר השוק".

 

 

ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים צילום: סיון פרג'

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x