• תפריט
בורסת ת"א

בורסת ת"א ננעלה ביציבות: מבטח שמיר זינקה ב-6.9%

ת"א 100 נסגר בעלייה קלה של 0.15% לקראת פרסום המדד לחודש יוני. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.3 מיליארד שקל; ראשי תנובה החלו להיפגש עם חתמים לצורך בחינת ההנפקה בבורסה; מחר לא ייתקיים מסחר בבורסה בשל צום ט' באב

שי סלינס 17:3415.07.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') כמעט ללא תנועה, לקראת פרסום מדד המחירים לצרכן אחרי נעילת המסחר. מחר לא ייתקיים מסחר בבורסה בשל ט' באב.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40 תל בונד 60

 

היום אחרי סגיררת המסחר בת"א תפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את מדד המחירים לצרכן לחודש יוני, שצפוי לפי הערכות לעלות בכ-0.5%. רונן מנחם, מנהל מחלקת השקעות בבנק מזרחי טפחות, אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי אם המדד יהיה נמוך, תעלה השאלה האם בנק ישראל ישקול עוד הורדת ריבית, בזמן שבראש הבנק עומדת קרנית פלוג כממלאת מקום מצד אחד, אך יעקב פרנקל מעורב בענייני הבנק מהצד האחר".

 

בעניין אחר המפקח על הביטוח פרופ' עודד שריג ודודו זקן, המפקח על הבנקים, קבעו היום כי חברות הביטוח והבנקים יאלצו לפרסם את הדו"חות הכספיים השנתיים שלהם בתוך חודשיים מסוף השנה במקום שלושה חודשים. כיום נדרשים כאמור חברות הביטוח והבנקים לפרסם את הדו"חות בתוך שלושה חודשים – עד סוף מרץ לאחר תום השנה. עוד קבעו שני הרגולטורים כי מועד הדיווח של הדוחות הרבעוניים יקוצר ל-45 יום מסוף הרבעון במקום חודשיים אחריו כפי שמחוייב כיום.

 

מוקדם יותר היום החליטו רשות ני"ע בראשות פרופ' שמואל האוזר ומשרד המשפטים מקדמים חקיקה משותפת שתתנה חלוקת דיבידנד על בסיס רווחי שיערוך חשבונאיים באישור בית המשפט. החלטה זו של משרד המשפטים עשויה לייתר כמעט לגמרי את הפרק העוסק במיסוי רווחי שיערוך שעומד להיחקק במסגרת חוק ההסדרים הנוכחי, הנידון בימים אלו ממש בוועדת הכספים. ל"כלכליסט" נודע כי הרשות ומשרד המשפטים שוקדים על טיוטת חקיקה שתשנה את מבחני חלוקת הדיבידנד הקיימים כיום: המבחן הראשון הוא מבחן העודפים, הקובע כי כדי לחלק דיבידנדים, על החברה להיות בעלת עודפים ראויים לחלוקה. המבחן השני הוא מבחן יכולת הפירעון - מבחן שקובע האם החברה תוכל לעמוד בהתחייבויותיה גם לאחר חלוקת הדיבידנד.

חדר מסחר חדר מסחר צילום: אריאל שרוסטר

 

שוק האג"ח

מידרוג הודיעה היום על אישור מחדש של דירוג "A1", לאגרות החוב במחזור שהנפיקה קבוצת דלק תוך שינוי אופק הדירוג, משלילי ליציב. "לחברה מעמד דומיננטי בתחום הפקת הגז הטבעי בישראל ואנו מעריכים כי מעמד זה יישמר בשנים הקרובות. להערכתנו, הסיכונים בפרויקט תמר הצטמצמו לאחר התחלת ההפעלה של המאגר בסוף חודש מרץ 2013, תוך עלייה ניכרת במידת הנראות של התזרימים מהמאגר", נכתב בדו"ח הדירוג.

 

מדדי מניות

ח. מר תעשיות, אשר מספקת פתרונות Turn Key בתחום התקשורת, הביטחון ושירותי החירום דיווחה היום על חתימה של הסכם בהיקף של כ-30 מיליון שקל לאספקה והתקנת מערכות אבטחה היקפית לאתרים רגישים, מערכות תקשורת והכשרה מקצועית של כוחות אבטחה עבור גוף ממשלתי במדינה באפריקה.

 

מבטח שמיר נסחרת בעליות חדות במחזור גבוה על רקע הפרסומים לפיהם בכירים בתנובה החלו להיפגש לאחרונה עם חתמים לשם בחינת הנפקת החברה בבורסה בתל אביב. מדובר בהנפקה של 20%-30% מהחברה, לפי שווי של כ-8 מיליארד שקל. אם ההנפקה תיעשה לפי שווי שוק זה, יצרנית המזון צפויה להיכנס למדד תל אביב 25 ולהיסחר במקביל לשטראוס ולאסם.

 

מניית שמןשבה גבי אשכנזי מכהן כיו"ר החברה מרכזת מחזור מסחר גבוה בעליות חדות וזאת מבלי ששיגרה הודעה לבורסה. 

 

אקסלנזמרחיבה את מודל המכירה בארה"ב ותתבסס גם על מכירות ישירות. החברה החלה לשווק את מערכת הדור הבא ה-BreathID® Hp לאבחון וניהול חיידק ה-H. Pylori. המערכת החדשה קיבלה לאחרונה את אישור ה-FDA ומהווה את הדור הבא של טכנולוגיית ה-BreathID.

 

גיוון אימג'ינג, העוסקת במוצרי אבחון למערכת העיכול וחלוצה בתחום אנדוסקופיה באמצעות גלולה הודיעה היום כי הרשות היפנית לתרופות וציוד רפואי PMDA ), אישרה לשווק את גלולת ה-PillCam Colon לצורך אבחון של אי סדירויות במעי הגס במקרים בהם נדרש ביצוע קולונוסקופיה, אך יש קושי לבצעה, לרבות במקרים בהם נבדקים אינם מוכנים או אינם יכולים לעבור קולונוסקופיה.

 

חברת ביג מרכזי קניות שבשליטת יהודה נפתלי ובניהולו של איתן בר-זאב, השלימה גיוס אג"ח בסידרה חדשה, סדרה ה' בהיקף של כ-180 מיליון שקל. איגרות החוב גויסו בריבית של 2.85% לשנה. לגיוס בשלב המוסדי והציבורי נרשמו ביקושים של כ-600 מיליון שקל. ביג מרכזי קניות עוסקת בייזום פיתוח וניהול מרכזי קניות בעיקר בישראל ובארה"ב וכן בסרביה והודו. ביג נסחרת במדד ת"א 100 לפי שווי שוק של כ-1.5 מיליארד שקל.

 

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
80% 0% 20%

פימי, קרן ההשקעות הגדולה בישראל בניהולו של ישי דוידי, וחברת התעופה אל על שבשליטת כנפיים של משפחת בורוביץ', דיווחו היום כי הוארכה תקופת ההשקעה של פימי בחברה בחודש וחצי - עד לסוף אוגוסט 2013, זאת על מנת להשלים את התנאים המקדימים לביצוע העסקה. פרטי ההסכם נחשפו לראשונה ב"כלכליסט", לפיו אמורה פימי להשקיע עד 75 מיליון דולר בחברת התעופה בתמורה ל-47% מהמניות.

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x