$
בורסת ת"א

סומוטו תנסה לגייס כ־20 מיליון שקל בהנפקה בבורסה

החברה, הפועלת בתחום סרגלי הכלים, תגייס לפי שווי של כ־120 מיליון שקל - מתעתדת להשתמש בתמורת ההנפקה לרכישת מדיה כדי להגדיל את התעבורה באתר החברה, קליטת כוח אדם ומימון צמיחה אסטרטגית

ניר צליק 20:1910.07.13

סומוטו הפועלת בתחום סרגלי הכלים הגישה היום (ד') תשקיף לקראת הנפקה בבורסת תל אביב, ותנסה לשבור את הקיפאון בבורסה.

 

את ההנפקה צפויה להוביל פועלים אי.בי.אי. החברה ששקלה תחילה להיכנס לתוך שלד בורסאי בחרה לבסוף לנסות ולבצע הנפקת מניות עצמאית, ותנסה לגייס כ־16–20 מיליון שקל לפי שווי של 100–120 מיליון שקל. החברה מתעתדת להשתמש בתמורת ההנפקה לרכישת מדיה כדי להגדיל את התעבורה באתר החברה, קליטת כוח אדם ומימון צמיחה אסטרטגית.

 

שוקי אברמוביץ', יו"ר סומוטו שוקי אברמוביץ', יו"ר סומוטו צילום: בועז אופנהיים

 

סומוטו מפתחת כלים המאפשרים למתכנתים לרשום הכנסות מהתוכנות שהיא מפיצה. ברבעון הראשון של 2013 הסתכמו הכנסות החברה ב־22 מיליון שקל עם רווח נקי של 4.1 מיליון שקל. ב־2012 עמדו הכנסות החברה על 37.1 מיליון שקל והרווח הנקי הסתכם ב־1.5 מיליון שקל. מנכ"ל החברה הוא בן גירון (32%), ממקימי SweetIM שנמכרה לפריון בתמורה ל־57 מיליון דולר, וסמנכ"ל הפיתוח הוא אייל יעקב (28%).

 

בדומה לחברות נוספות סימנה סומוטו את שוק המובייל כמנוע צמיחה עתידי, אולם עד היום לא הצליחה אף חברה מתחום סרגלי הכלים לייצר הכנסות משמעותיות מתחום זה. מנוע צמיחה נוסף שסימנה סומוטו הוא השוק הסיני, שבו היא רוצה לשעתק את מודל ההכנסות הנוכחי של החברה תוך שותפות עם באידו, ענקית החיפוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x