שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המוסדיים לחצו והאופציות של דני נוה הוצאו "מחוץ לכסף"

לקראת האסיפה לאישור שכרו של נוה כיו"ר כלל ביטוח מבצעת כלל התאמות בתנאי העסקתו כדי לזכות באישור הגופים המוסדיים. הבונוס שלא נחשף כיוון שהוגדר כ"סוד מסחרי", יותנה ברווח שנתי של לפחות 300 מיליון שקל לכלל ביטוח

רחלי בינדמן 08:4608.07.13

לחצי חברת הייעוץ אנטרופי, המספקת המלצות לגופים המוסדיים, נותנים את אותותיהם ביחס לחבילת השכר המבוקשת של יו"ר כלל ביטוח הנכנס דני נוה.

כלל ביטוח הודיעה כי תשנה את תנאי מימוש האופציות שיוענקו לנוה באופן שיקטין את שווי חבילת האופציות (הניתנות למימוש במנות במשך ארבע שנים) מ־2.86 מיליון שקל ל־2.28 מיליון שקל. מחיר המימוש המתוקן של האופציות יעמוד על 72.5 שקל למנה הראשונה, 75 שקל למנה השנייה ו־77.5 שקל למנה השלישית של המימוש. מדובר במחירים הגבוהים ב־22.4%, 26.45% ו־30.67% ממחיר הסגירה של מניית כלל ביטוח בבורסה נכון ל־3 ביולי, יום המסחר שקדם לדיווח האחרון של כלל ביטוח, כלומר - מחוץ לכסף.

 

דני נווה דני נווה צילום: אוראל כהן

 

להמריץ את היו"ר

במקור היה אמור נוה לקבל אופציות במחיר מימוש של 67.5 שקל למנה הראשונה, 70 שקל למנה השנייה ו־72.5 שקל למנה השלישית - מחירי מימוש הגבוהים ב־4%, 7.43% ו־10.62% בהתאמה ממחירי הסגירה של המניה ערב פרסום הדיווח המקורי. באנטרופי לא אהבו את העובדה שמחירי מימוש האופציות של נוה היו כה קרובים למחיר שבו נסחרה מניית כלל ביטוח בבורסה ("בתוך הכסף"), באופן שלא מספק לו תמריץ גבוה מדי להשאת מניית החברה.

 

באנטרופי לא הסתפקו בדרישה לעדכן את מחיר המימוש. בדיווח המקורי הבהירו בכלל ביטוח כי נוה יהיה זכאי לבונוס שנתי המותנה בכך שהרווח הכולל של החברה יעמוד על לפחות 70% מיעד הרווח הכולל שהציב לעצמו דירקטוריון כלל ביטוח. כעת נוספה הבהרה שלפיה יעד הרווח ביחס לדני נוה בלבד לא יפחת בכל מקרה מ־300 מיליון שקל לשנה, וזאת אף אם הדירקטוריון קבע יעד רווח נמוך יותר. לצורכי סימולציה, בהנחה שנוסחת הבונוס של נוה היתה מיושמת על יעדי הרווח שנקבעו בשנים 2010–2012, לא היה זכאי נוה לבונוס עבור 2011–2012 והיה זכאי ל־860 אלף שקל עבור 2010.

 

ימשיך לקבל דמי הסתגלות

במסגרת תנאי השכר המבוקשים זכאי נוה לשישה חודשי חופשת הסתגלות בתשלום ("מצנח זהב") לצד תקופת הודעה מוקדמת בשכר בת שלושה חודשים. מדובר באחד התנאים שעוררו ביקורת ציבורית רחבה בשל העובדה שכלל ביטוח נמצאת על סף מכירה באופן שעשוי ליצור מצב שהבעלים החדשים לא ירצו בשירותיו של נוה ועם פיטוריו ייהנה מתשעה חודשי שכר בתשלום. בכלל ביטוח מבהירים כעת, כי זכאות זו לתקופת הסתגלות דומה לזכאות של יתר נושאי המשרה השכירים בחברה בדרגת משנה למנכ"ל. עוד מבהירים כי הזכאות לדמי הסתגלות לא תחול אם אותם נושאי משרה יתפטרו בתוך שנתיים ממועד תחילת העסקתם, למעט אם ההתפטרות אירעה בתוך שנה ממועד העברת שליטה בחברה.

לטענת כלל ביטוח, תנאי העסקתו של נוה מחמירים והוא לא יהיה זכאי לדמי הסתגלות בכל מקרה של התפטרות בשנתיים הראשונות, גם אם ההתפטרות מתרחשת לאחר העברת השליטה. כך או כך, נוה עדין ייהנה מדמי ההסתגלות אם יפוטר על ידי הבעלים החדש.

 

בשורה התחתונה נוה יהיה זכאי לשכר חודשי של 110 אלף שקל בחודש עבור 85% משרה (129,400 שקל עבור משרה מלאה). הוא ייהנה מרכב חברה בשווי של 16,760 שקל בחודש, מבונוס מטרה שאינו גלוי המהווה, לטענת כלל ביטוח, "סוד מסחרי של החברה היות שנגזר ישירות מיעד הרווח" ומתגמול בשווי של 2.28 מיליון שקל. עדיין לא ברור אם השינויים האמורים יגרמו לאנטרופי לתמוך באישור השכר.

 

לפי בדיקה השוואתית שביצע פרופ' משה צבירן מחברת צבירן ייעוץ וסקרים, סכום התגמול של נוה נמצא באחוזון ה־75 ביחס לנושאי משרה מקבילים (הפירוט ההשוואתי המלא לא פורסם) - כלומר מדובר בתגמול גבוה יחסית. כלל הוסיפה את חוות הדעת הזו של צבירן על גובה שכרו של נוה ביחס לממוצע הענפי על רקע דרישת אנטרופי. מדני נוה לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x