$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

משפחות מנור ולבנת יחזירו לקופת אי.די.בי אחזקות 90 מיליון שקל

מסכום זה 40 מיליון שקל יהיו במזומן והיתר במנגנון שקשור בשווי מניות החברה. מדובר בתקדים היסטורי שבו לראשונה בארץ שבעלי מניות מחזירים דיבידנד

גולן חזני 15:3707.07.13
משפחות מנור ולבנת יחזירו לקופת אי.די.בי אחזקות 90 מיליון שקל מתוך הדיבידנדים שקיבלו, כשמתוך זה 40 מיליון שקל יהיו במזומן והיתר במנגנון שקשור בשווי מניות החברה.

ל"כלכליסט" נודע כי הסכם פשרה הושג בימים האחרונים בין המשפחות, השותפות לשליטה באי.די.בי, לבין עו"ד אופיר נאור שהגיש תביעה להחזר דיבידנדים של בעלי המניות בחברה בסך 1.5 מיליארד שקל לבית המשפט המחוזי בת"א. 

 

אברהם לבנת צביקה לבנת שי לבנת וזאב לבנת אברהם לבנת צביקה לבנת שי לבנת וזאב לבנת

 

מדובר בתקדים היסטורי שבו לראשונה בארץ שבעלי מניות מחזירים דיבידנד בעקבות מהלך כזה. עוד נודע ל"כלכליסט" כי נוחי דנקנר קיבל את המידע רק הבוקר וקיבל אופציה להצטרף למהלך תוך 120 יום. חלקו של דנקנר בדיבידנדים המדוברים על פי יחס ההחזר של לבנת ומנור, הינו יותר מ-200 מיליון שקל.

 

בנוסף ל-40 מיליוני השקלים במזומן, יעבירו מנור ולבנת את התמורה ממכירה עתידית של המניות והאופציות שרכשו במסגרת "הנפקת החברים" שביצע דננקנר באי.די.בי אחזקות בנובמבר האחרון, בה גייסה החברה 318 מיליון שקל לקופתה. משפחת לבנת רכשה מניות ב-20 מיליון שקל ומנור ב-13.6 מיליון שקל. בסך הכל מדובר ב-33.6 מיליון שקל. כמו כן, הם יעבירו 25% מהתמורה שיקבלו במכירת מניות עתידית של כל מניותיהם בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x