$
שווקי חו"ל

אל עריאן: "מורסי חייב ללכת - מצרים צריכה להמשיך הלאה"

"לא מדובר בהתחלה של מהפכה אלא בהמשך המהפכה", אמר מנכ"ל פימקו שמנהלת את קרן האג"ח הגדולה בעולם

סוכנויות הידיעות 18:4003.07.13

"בשלב הזה הייתי אומר שמורסי חייב ללכת הביתה, אתה לא יכול לשלוט אם אין לך את רוב האנשים בצד שלך", כך אמר היום (ד') ל"בלומברג" מוחמד אל עריאן, מנכ"ל פימקו שמנהלת את קרן האג"ח הגדולה בעולם. "מצרים מוכחה להמשיך הלאה. למורסי אין מנדט להמשיך אך לאנשים קשה מאד לשנות זאת". 

האולטימטום של 48 שעות שהציב צבא מצרים לנשיא מוחמד מורסי להגיע להסדר עם האופוזיציה פקע הערב בשעה 17:30. כעת מחכים ארץ הנילוס והעולם כולו לראות מה יעשו הגנרלים. בכיכר תחריר בקהיר מפגינים גם בשעה זו, כמדי יום בימים האחרונים, מאות רבות של אלפים בקריאה למורסי להתפטר.

 

מחאה במצרים מחאה במצרים צילום: אי פי איי

 

"לא מדובר בהתחלה של מהפכה אלא בהמשך המהפכה. כרגע הרוב מנסה ללחוץ על כפתור ה"reset" של המהפכה ומדובר במצב רציני ביותר. למצרים חסרים מוסדות חזקים, חסר לה מנהיג חזק, כמו למשל נלסון מנדלה בזמנו. כעת באופן בלתי צפוי האזרחים נשענים כעת על הצבא שנראה חזק רק בגלל שמוסדות המדינה חלשים. המצב הוא מאד בעייתי והשעות הקרובות יהיו קריטיות למצבה של מצרים", הוסיף.

 

"התלונות נגד מורסי הן כי הוא לא עשה מספיק למען חיזוק הכלכלה ושהוא חשב שיעשה מהלכים שלחברה יהיה קשה יותר לקבל. עם זאת, מצרים היא המדינה הגדולה באיזור וקשה לדעת מה יהיו ההשלכות על השווקים, לכן השווקים מגלים עצבנות גם בגלל מה שקורה באירופה", סיכם אל עריאן.

 

הצבא נועד כעת עם שורה של אישים בכירים, והודיע כי בסיום הפגישה ימסור הצהרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x