שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בעליות; האג"ח של חבס צללו בעד 22%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.3%, ת"א 100 טיפס ב-0.5%, מחזור המסחר הסתכם ב-780 מיליון שקל בלבד; אספן משכה את הצעתה להסדר עם בעלי האג"ח של חבס

מיקי גרינפלד 17:2704.07.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בעליות קלות במדדים המובילים. מחזור המסחר הסתכם ב-780 מיליון שקל. במקביל באירופה מתנהל המסחר בעליות חדות על רקע הודעה מעודדת של הבנק המרכזי באנגליה. הערב לא יתקיים מסחר בבורסות וול סטריט לרגל יום העצמאות של ארה"ב.  

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

אסתר לבנון, מנכ"לית הבורסה, תציג היום בפני דירקטוריון הבורסה תוכנית פעולה להתמודדות עם מצבה הבעייתי. בנון הפיצה בקרב חברי דירקטוריון הבורסה מסמך שכותרתו "מתווה לשכלול המסחר ועידוד הנזילות בבורסה" האמור לשמש כבסיס לדיון שיתקיים היום וכולל את ההצעות של הנהלת הבורסה לפתרון מצוקת המסחר. המסמך נושא שם זהה לוועדה שהקים יו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר לקראת סוף אפריל האחרון כדי להתמודד עם בעיית התייבשות מחזורי המסחר בבורסה המקומית. עיקר ההמלצות של מנכ"לית הבורסה זהות לאלו שכבר העלו ברשות ני"ע.

 

מספר החשבונות המוגבלים עלה בכ-10% במהלך 2012 לכ-522 אלף חשבונות, כך עולה מסקירה שפרסם השבוע בנק ישראל - באמצעות הפיקוח על הבנקים - שעסקה במערכת הבנקאית אשתקד. כרבע מהחשבונות הוגבלו בעקבות החזרת שיקים לאחר שלא נמצא להם כיסוי, והיתר - כ-398 אלף חשבונות הוגבלו מסיבה מיוחדת כמו הוצאה לפועל, פעולה שנקט כונס הנכסים הרשמי או בתי הדין הרבניים.

 

החל מאתמול מפעילה הבורסה בתל אביב אופציות וחוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א-25. אופציות שבועיות הן מוצר שהושק בשנים האחרונות בבורסות נגזרים בעולם. האופציות החדשות מתאימות למגוון רחב של משקיעים המחפשים נגזרים קצרי טווח, עם דרישת בטחונות נמוכה יחסית. השקת האופציות השבועיות צפויה לתרום לשיפור הנזילות, הן בנגזרים והן במניות ת"א-25.

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

דיסקונט השקעות יוצאת לגיוס אג"ח של 650 מיליון שקל. האג"ח קיבלו דירוג של BBB ע"י מעלות. מטרת ההנפקה הינה מחזור חובות ופעילות שוטפת של החברה. דסק"ש לא גייסה הון בהנפקת אג"ח מאז אוגוסט 2009, כלומר לפני 4 שנים. עתה היא מנסה בדרך של הרחבת סידרה ו' שאגרות החוב שלה נסחרות בתשואה ברוטו של 7.4%. הסידרה אמורה להיפרע רק החל מ-2017 ועד 2025.

 

אספן גרופ משכה את הצעתה למחזיקי אגרות החוב של חבס, וזאת לאור ממצאי בדיקת הנאותות שביצעה החברה. עם זאת, אספן לא פוצצה את המו"מ ומוכנה לנסות להמשיך ולנהל משא ומתן אך במתווה אחר.

 

המשקיעים הזרים התחילו לממש חלק מהשקעותיהם באגרות החוב של ממשלת ישראל. בחודש מאי הסתכמו סך המימושים נטו (עודף מימושים על השקעות חדשות) של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות הנסחרות בבורסה ב-220 מיליון דולר. מנתונים ראשוניים שפרסמה החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי מגמה זו נמשכה ואף התגברה בחודש יוני, שבו מימשו המשקיעים הזרים אג"ח ממשלתיות בסכום נטו של 440 מיליון דולר נוספים. 

 

מניות במרכז

TPG CAPITAL, בעלת מניות המיעוט בשטראוס קפה, בוחנת חלופות יציאה מהחברה. כך הודיעה שטראוס. הקבוצה, בשליטתה של עפרה שטראוס וניהולו של גדי לסין, מציינת בהודעתה כי בשלב זה לא התקבלה בעניין כל החלטה.

 

אייסקיור מדיקל, העוסקת במחקר ופיתוח של מכשור רפואי בתחום בריאות האישה, הודיעה היום כי מכון הסרטן ג'ון ווין (John Wayne) של בית החולים St. John’s Health Center בקליפורניה החל בגיוס חולות לניסוי קליני של טיפול בסרטן שד בעזרת מערכת ה- IceSense3 של אייסקיור. בשלב זה נעשה שימוש במערכת של אייסקיור להסרת גידולים שפירים בלבד.

 

חברת אליום מדיקל קיבלה אישור ממשרד הפטנטים האמריקאי לרישום שני פטנטים של החברה. הפטנטים של אליום מדיקל הם עבור מערכת ה-WIRION להגנה מפני קרישי דם, חלקיקים ותסחיפים הנוצרים תוך כדי פרוצדורות צנתור.

 

לאחר תקופה ארוכה של שתיקה, שי אגסי, מייסד בטר פלייס ובעל מניות בה, מפנה לראשונה אצבע מאשימה כלפיהחברה לישראל. ממסמכים שהוגשו לבית המשפט עולה כי אגסי לא מוכן להשתתף במימון פירוק החברה השוויצרית של בטר פלייס ומגלגל את האחריות למצבה הרע לפתחה של החברה לישראל."אין להשית את תוצאות התנהלותה של החברה לישראל על יתר בעלי המניות", כותב אגסי בתגובה שהגיש אתמול לבית המשפט המחוזי מרכז.

 

יום לאחר שמונה לסגן יו"ר הדירקטוריון של אי.די.בי פתוח, הודיעה החברה האם אי.די.בי אחזקות כי אדוארדו אלשטיין, המשקיע הארגנטינאי, מונה לסגנו של נוחי דנקנר גם באי.די.בי אחזקות. בראיון ל"כלכליסט", חשף אלשטיין את התוכנית המקורית לפי חשב שישקיע בגנדן "ואשתלט על אחזקות בגרושים".

 

דרור קוזניצקי, מנכ"ל חברת מנרבפרויקטים, נעצר על-ידי רשות המסים ושוחרר בתנאים מגבילים בערבות של חצי מיליון שקל. קוזניצקי, בנו של איש הנדל"ן הותיק אברהם קוזניצקי, בעל השליטה במנרב, חשוד בעריכת חוזה פיקטיבי ובאי דיווח על עסקת מקרקעין.

מה דעתך על מניית פטרוטקס יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שותפות זרחנערכת לקבלה מחדש של רשיון זרח באזור ים המלח: השותפות חתמה על הסכם עם המכון הגיאולוגי על ביצוע סקר סייסמי וסקר גרבימטרי בשטח הרשיון, באזור מניפת נחל משמר מזרחית לקידוח אמונה 1 וכביש 90, שיחלו מיד עם קבלת הרשיון. לאחר מתן הרשיון יבקשו המדינה ושותפות זרח לתת להסכם הפשרה תוקף של פסק דין בעתירה שהגישה השותפות בבג"ץ להשיב לה את הרשיון.

 

חברת שמן משאבי נפט וגזפרסמה הצעת מדף לגיוס של 30 מיליון שקל, באמצעות הנפקה של מניות ואופציות. מטרת הגיוס הינה להשלים את מקורותיה הכספיים של החברה להמשך קידוח אקספלורציה למטרות נפט וגז "ים 3", שמתבצע בימים אלו כ- 16 ק"מ מול חופי אשדוד, ושאמור להגיע למטרת הנפט במהלך השבועות הקרובים. במסגרת ההנפקה יונפקו 40 אלף יחידות, כאשר כל יחידה תהיה מורכבת מ-אלף מניות ו- 700 כתבי אופציות סדרה 3. מחיר היחידה הינו 760 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x