$
כנס פסגת ת"א 100

איזי כהן: "יש הרבה מתעניינים ברכישת כלל ביטוח - בעיקר מחו"ל"

כך אמר מנכ"ל כלל ביטוח בכנס פסגת ת"א 100 של "כלכליסט" ופסגות. יונל כהן, מנכ"ל מגדל: החיבור עם אליהו, הוא דבר שחמדנו כבר שנים רבות. השפה שאני מדבר איתו, שונה מאיך שדיברתי עם האיטלקים"

אסף גילעם 16:2102.07.13

"יש הרבה גופים שמעוניינים בלרכוש את כלל ביטוח אבל אני עסוק בניהול החברה", כך אמר היום מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן, בפאנל פיננסים בכנס פסגת ת"א 100 של "כלכליסט" ופסגות. עוד השתתפו בכנס יונל כהן מנכ"ל מגדל ביטוח ומוטי רוזן מנכ"ל מנורה מבטחים .  

איזי כהן המשיך: "כלל ביטוח היא חברה מעניינת עם סיכויים להשבחה גדולה בעתיד, מפוזרת טוב, עם שלוש רגלים חזקות. עם השינויים שהובלתי החברה חזקה ומותאמת למציאות החדשה. זו עסקה מאוד מעניינת למשקיעים. יש כרגע מספר רב של משקיעים שמסתכלים בחברה, עיקר השמות הם מחו"ל, לא רק קרנות הון סיכון, אלא גם מבטחים מובילים בעולם".

 

 מימין: המנחה רחלי בינדמן, יונל כהן, איזי כהן ומוטי רוזן מימין: המנחה רחלי בינדמן, יונל כהן, איזי כהן ומוטי רוזן צילם: אוראל כהן

 

כשנשאל איזי לגבי העובדים שמשך לחברה שלו ממגדל, אמר: "פתרתי ליונל כהן בעיה גדולה מאוד – חסכתי לו הרבה משכורות של עובדים. אני ויונל חברים טובים מאוד, ואני המלצתי עליו כשעזבתי את מגדל. מגדל נשארה בידיים מצויינות", אמר על עמיתו מנכ"ל חברת מגדל.

 


 

יונל כהן: "אנחנו ממשיכים לצמוח בחיסכון ארוך טווח ובבריאות. החיבור עם אליהו, הוא דבר שחמדנו כבר שנים רבות, כדי להגדיל את הביטוח הכללי. העברת השליטה היא תהליך שהתחיל לפני כמה שנים. במשך שנה ליוויתי אותו. השפה שאני מדבר עם אליהו, היא שונה מאיך שדיברתי עם האיטלקים. מגדל תמשיך להתנהל באותו אופן, עם יתרות מזומנים גדולות".

 

"אנחנו שחקן של טווח ארוך" רוזן, התייחס לנושא החלפת הבעלות שדילגה מעל מנורה: "זה נותן לנו אופק תיכנון ואופק מחשבה שמתאים לעסקים שלנו, אנחנו שחקן של טווח ארוך. יש לנו מעל למיליון וחצי לקוחות ששמים את הכסף אצלנו. המטרה העיקרית שלנו היא לתת ללקוחות שלנו את השקט – התשואה הגבוהה ביותר עם הסיכון הנמוך ביותר". "כשאנחנו נותנים הלוואות אנחנו כמובן מצפים לקבל אותם חזרה. אני לא חושב שאנחנו צריכים לדבר במובנים של ענישה. אם נהג עושה תאונת דרכים אננחנו צריכים להעניש אותו בביטוח? כשהוא יבוא לקנות ביטוח אצלנו, אם הוא נוהג באופן מסוכן, או שלא נבטח אותו או שניקח את פרמיית הסיכון הראויה".

 

טרנס קלינגמן, מנהל מחלקת המחקר של פסגות שפתח את הפאנל, אמר כי "חברות הביטוח תמיד פעלו בחברה עסקית מורכבת. אך מעבר לאופק הן ניצבות מול אתגרים קשים, שהם טרם חוו בעבר. בצד החיובי, הגאות בשוק ההון, בעקבות ההרחבה הכמותית בארה"ב שוקי ההון בעולם הגיעו לשיאים חדשים יחד עם ירידה בתשואות האג"ח שהובילו לרווחי הון גדולים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x