שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

זינוק בדולר: השער היציג עלה ב-0.9% ל-3.64 שקלים

היורו טיפס ב-0.8% ל-4.74 שקלים; נגיד בנק ישראל היוצא, סטנלי פישר: "הבעיה בגירעון של המדינה קשורה יותר לפקידי האוצר ופחות לנתניהו ושטייניץ"

מיקי גרינפלד 15:3627.06.13

לקראת סוף כהונתו של הנגיד סטנלי פישר, התנודתיות בשוק המט"ח המשיכה היום (ה'): הדולר היציג זינק ב-0.9% ל-3.64 שקלים, היורו היציג טיפס ב-0.8% ל-4.74 שקלים. 

 

פישר התייחס היום בראיון לגלי צה"ל לשורה של סוגיות שהעסיקו אותו בשנותיו כנגיד הבנק. ביחס לגירעון שהותירה אחריה הממשלה הקודמת ושאיתו מתמודד עתה שר האוצר יאיר לפיד הפנה פישר את האחריות מההנהגה לפקידות: "הבעיה בגירעון של המדינה קשורה יותר לפקידי האוצר ופחות לנתניהו ושטייניץ", אמר פישר.

 

ביחס כולל לכהונתו הביע פישר סיפור מהישגיו: "יש לי רשימה ארוכה של דברים שרציתי להשיג והשגתי את כולם", אמר פישר, שציין במיוחד, בין הישגיו העיקריים, את העברת חוק בנק ישראל ואת ההתמודדות עם המשבר הפיננסי העולמי: "ההישגים הכי גדול שלי במהלך הכהונה - העברת חוק בנק ישראל. לגבי המשק - עברנו את המשבר בקלות יחסית", אמר פישר.

 

פישר אמר עוד כי הוא מאמין שנתניהו הופתע מהודעתו על ההחלטה לפרוש לפני תום תקופת כהונתו השנייה.

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: אוראל כהן

 

תנודיתות בדולר

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ייחסו את התנודתיות המאפיינת את המסחר במטבע האמריקאי להפכפכות והעצבנות במסחר הגלובלי בשוקי המניות והמט"ח.

 

"למרות התנודתיות הגבוהה, הצמד נע בתוך טווח מוגדר – 3.60 ל-3.65. הזינוק החד של הדולר-שקל אתמול כלפי מעלה התרחש לאחר שהצמד ירד ל-3.60, רמה שעוררה ביקוש גדול", אמרו ב-FXCM, והוסיפו, "כעת המומנטום שוב נוטה לטובת הדולר, וזאת בעקבות התחזקות הדולר בעולם. אבל כדי לאשש את מגמת העלייה נצטרך להמתין לפריצה של רמת המפתח ב-3.656".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x