שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

נובל אנרג'י: "עדיין לא עיכלנו את תוכנית ייצוא הגז של ישראל"

קנת' פישר, סמנכ"ל הכספים של ענקית חיפושי הנפט האמריקאית הוסיף כי נובל אנרג'י מחפשת השקעות נוספות בישראל

גיא בן סימון 20:1926.06.13

"עדיין לא עיכלנו את תוכנית ייצוא הגז שגיבשה ישראל", כך אמר היום (ד') קנת' פישר, סמנכ"ל הכספים של נובל אנרג'י, ענקית חיפושי הנפט האמריקאית. עם זאת, קנת' הוסיף כי נובל אנרג'י מחפשת פרויקטים אחרים, מלבד תמר, להתרחבות בישראל.

בתחילת השבוע אושר בישיבת הממשלה כי ניתן לייצא 40% מעתודות הגז של ישראל. עם זאת, יו"ר ועדת הכלכלה אבישי ברוורמן עתר לבג"ץ נגד החלטת הממשלה, בבקשה להוציא צו ביניים למדינה שיחייב אותה להסביר מדוע ההחלטה על יצוא הגז תקבע רק בהחלטת ממשלה. בעתירתה שהוגשה יחד עם מספר ארגונים חברתיים, מבקשים העותרים שבג"ץ יוציא "צו ביניים המורה על השהיית תוקפה של החלטת ממשלת ישראל מיום 23 ביוני בדבר אימוץ המלצות הוועדה לבחינת מדיניות הממשלה בנושא משק הגז הטבעי בישראל".

 

אסדת הפקת גז, תמר אסדת הפקת גז, תמר

 

מוקדם יותר היום חתמה נובל אנרג'י יחד עם השותפות הישראליות, דלק קידוחים ואבנר, על מסמך הבנות להקמת מתקן לייצוא גז טבעי נוזלי (LNG) שימוקם בקפריסין. קבוצת דלק מחזיקה יחד עם שותפתה נובל אנרג'י במאגר "אפרודיטה", שם קיים פוטנציאל ייצוא של בין 5 ל-7 טריליון רגל מעוקב של גז טבעי (TCF), קרוב ל-70% מנפח מאגר "תמר". מדובר במתקן שעתיד לפעול בסוף העשור הנוכחי ולייצא חלק ממאגרי הגז שהתגלו מול חופי קפריסין בשנתיים האחרונות.

x