שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

שנה אחרי הרכישה: בלווטניק רוצה למחוק את כלל תעשיות מהבורסה

כלל תעשיות, בעלת שווי שוק של 2.4 מיליארד שקל, בדרך להפוך לחברה פרטית ולצאת מהבורסה - זאת לאחר הצעת רכש של בעל השליטה בלווטניק בפרמיה של 24%

גיא בן סימון 09:0923.06.13

שנה לאחר שנוחי דנקנר מכר את השליטה בכלל תעשיות, בכוונתו של לן בלווטניק הרוכש למחוק את החברה מהבורסה בתל אביב. בלווטניק הגיש הצעת רכש דרך Access לפי מחיר של 15.8 שקל למניה - פרמייה של 24% לעומת מחיר הסגירה של המניה בחמישי האחרון.

מדובר במיזוג בדרך של משולש הופכי כאשר תיפתח חברה חדשה למיזוג המניות של Access והציבור (40.9%). Access של בלווטניק מחזיקה ב-49.9% מהון המניות של כלל תעשיות.

 

לן בלווטניק לן בלווטניק

 

כלל תעשיות בעלת שווי שוק של 2.4 מיליארד שקל ומרכזת מחזור ממוצע של 3 מיליון שקל ביום. אם תתקבל הצעת רכש אזי החברה תפוך לפרטית אך תישאר תאגיד מדווח בגלל אגרות החוב של החברה שממשיכות להיסחר.

 

לפני כשנה נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, מכר את השליטה בכלל תעשיות ללן בלווטניק תמורת 1.27 מיליארד שקל, מה ששיקף לחברה שווי של 2.55 מיליארד שקל. במרץ מימשה אי.די.בי את יתרת אחזקתה בכלל תעשיות, ובמקביל דיווחו תאגידים מוסדיים מקבוצת אלטשולר על עלייה בשיעור אחזקתם כך שאלטשולר מחזיק ב- 9.2%.

 

חברת האחזקות בניהולו של אבי פישר סיימה את הרבעון הראשון של 2013 עם רווח נקי של 98 מיליון שקל. סך הנכסים נכון לסוף הרבעון הסתכם ב-10.9 מיליארד שקל ואילו ההון המיוחס לבעלי המניות של כלל תעשיות הסתכם ב-2.1 מיליארד שקל.

בין אחזקותיה העיקרויות של כלל תעשיות ניתן למצוא את גולף, נייר חדרה, כלל ביוטכנולוגיה, ממן, מנועי בית שמש, יפאורה ומשאב ‏- בעלת השליטה בנשר (75%).

 

מוקדם יותר היום כלל תעשיות הודיעה כי היא לומדת את המלצות דוח הוועדה הבין משרדית לעידוד התחרות בענף המלט שתתכנס בעוד יומיים, ומסרה כי במידה וייתקבלו עיקריה המלצות הוועדה - עלולה להיות לכך השפעה מהותית על נשר, רווחיותה ונתח השוק שלה.

 

 

x