שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

לראשונה: דירוג האשראי של פרטנר גבוה משל סלקום

בעקבות התגברות התחרות בשוק והרעה מתמשכת בפרופיל הסיכון הפיננסי של סלקום, ירד דירוג החברה ל־A+; דירוג פרטנר אושר על AA-, ולראשונה עומד ברמתו מעל סלקום

אמיר ברמן 07:5723.06.13

סוכנות הדירוג S&P מעלות הורידה ביום חמישי את דירוגה של סלקוםמ־-AA לרמה של +A. במעלות מנמקים את הפחתת הדירוג בעלייה בסיכון העסקי במהלך 2012 ו־2013 על רקע התגברות התחרות בשוק התקשורת בשל כניסתם של מפעילים סלולאריים חדשים.

עוד מציינים במעלות כי ההרעה המתמשכת ביחסים הפיננסיים משקפת את הלחץ התחרותי שהפך למשמעותי יותר ב־2012 בהשוואה ל־2011 והביא לירידה ברמת הריווחיות התפעולית. להערכת S&P מעלות, נתח השוק של החברה יישאר על כ־30% בשנים 2013־2014 אך ההכנסות משירותים סלולאריים יקטנו. רמת הדיבידנדים שסלקום צפויה לחלק תישאר על 75% מהרווח הנקי של החברה.

 

ניר שטרן מנכ"ל סלקום ניר שטרן מנכ"ל סלקום צילום: סיון פרג'

 

למרות שהחברה לא חילקה דיבידנדים בארבעת הרבעונים האחרונים, הדיבידנדים לשנת 2013 לא צפויים לעלות על 200 מיליון שקל.

לטווח הבינוני, עומדות בפני סלקום מספר אפשרויות צמיחה כמו השקעה בדור ה־4, בתחום הטלויזיה על גבי רשת האינטרנט ובתחום הפעילות הקווית. עם זאת, השפעת אפשרויות אלה אינן ברורות על מצבה הפיננסי שכן הן דורשות מהחברה השקעות גבוהות נוספות.

 

להערכת S&P מעלות, רמת הנזילות של סלקום מספקת לעת עתה. בשנת 2013 צפויות בפני החברה הוצאות בסך 1.83 מיליארד שקל מול מקורות של 2.9 מיליארד שקל המבוססים על יתרת מזומנים, השקעות לטווח קצר ותזרים מזומנים חיובי. על כן, S&P מעלות מעריכה כי לחברה גמישות פיננסית מספקת להתמודד עם שינויים נוספים הצפויים בשוק התקשורת בטווח הקרוב. משום שרמת נזילות החברה מספקת לזמן הקרוב, תחזית הדירוג לחברה הינה יציבה.

מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במקביל להורדת הדירוג של סלקום, אישרה S&P מעלות את דירוגה של פרטנרלרמה של -AA, ולראשונה עומד מעל לדירוג סלקום. מעלות צופה כי פרטנר תמשיך בהפחתת המינוף תוך הימנעות מחלוקת דיבידנדים, כך שכבר בשנה הבאה תציג יחס מינוף התואם את דירוגה. כל זאת על אף שהתחרות העזה בענף הסלולר משפיעה גם על פרטנר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x