שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

טבע תשיק גירסה גנרית לויאגרה באירופה

בארה"ב הפטנט של פייזר ממשיך לחול ולמנוע כניסה גנרית; טבע תשיק את התרופה במקביל לחברות נוספות ובשל התחרות הצפי הוא להיקף הכנסות מוגבל

ניר צליק 18:5820.06.13

טבע, ענקית הגנריקה הישראלית, צפויה להשיק הגירסה הגנרית לויאגרה באירופה.

הפטנט של פייזר על התרופה, הנמכרת בהיקף של כ-2 מיליארד דולר בשנה, צפוי לפוג באירופה ביוני 2013. בארצות הברית הפטנט לא יפוג, כך שלשם לא תהיה כניסה של גרסאות גנריות.

 

בשנת 2011 קבע בית המשפט בארצות הברית כי טבע הפרה את הפטנט של פייזר על הויאגרה ולכן היא לא תוכל לשווק אותה בארצות הברית. תוקפו של הפטנט בארצות הברית הוארך עד שנת 2019. 

 

ויאגרה ויאגרה צילום: בלומברג

 

טבע תשיק את התרופה במקביל לחברות נוספות, כך שההכנסות הצפויות מההשקה לא צפויות לעלות על מיליוני דולרים בודדים בכל שנה ככל הנראה. החברות הנוספות שישיקו את התרופה הן שטאדה, סאנדוז, אקטיבז, יומן וזנטיבה.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
76% 8% 16%

 

ויאגרה היא אחת מהתרופות הבולטות לטיפול באין אונות במקביל לתרופת הסיאליס. בעקבות כניסת התרופות הגנריות לשוק צפוי מחירה לרדת משמעותית באירופה.

 

מטבע נמסר בתגובה כי היא מאשרת שבכוונתה להשיק את הגירסה הגנרית לויאגרה, סילדנפיל, במדינות רבות באירופה לאחר פקיעת הפטנט ביוני 2013

 

לפני שבועיים פתח התובע הכללי בפריז פתח בחקירת טעויות אריזת התרופות של טבע בבסנס שבצרפת, בגין חשד כי החלפה בין אריזות התרופה המשתנת פורוסמיד בתרופה למניעת נדודי שינה מסוג זופיקלון גרמה למוות של 6 בני אדם.

 

הבוקר אמר ראש ה-ANSM (רגולטור התרופות הצרפתי) דומיניק מרנינצ'י, כי לא נמצא קשר בין מקרי המוות המדווחים של המטופלים ובין הכדורים של טבע, וכי לא נמצאו הוכחות להחלפה או לבלבול בין שני סוגים של כדורים של טבע באלפי אריזות שנבדקו על ידי הרגולטור. מרנצ'יני, שהוסיף כי הריקול הסתיים, אמר את הדברים בראיון הבוקר לתחנת רדיו פופולארית צרפתית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x